 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 15-06-2008 | Jarek Kubaszewski | Co z państwem prawa? |
Dzisiaj (13.06 ), o godz. 18.00 , przed gmachem Sejmu, odbędzie się manifestacja osób zdecydowanych bronić państwa prawa. Manifestacja jest zainspirowana sprawą ciężarnej nastolatki poddawanej presji psychicznej aby urodziła dziecko. zapraszamy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-06-2008 | Jarek Kubaszewski | Piknik Naukowy w Warszawie |
Samochłodzące ubranie i wirtualna sala operacyjna dzięki, której można prowadzić operacje na odległość - to tylko zapowiedź, tego co będzie można obejrzeć na 12. Pikniku Naukowym organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.
To największa taka impreza w Europie. Impreza, podczas której nauka wkracza do przestrzeni publicznej. Organizatorzy chcą pokazać, że zdobywanie wiedzy nie musi być nudne. Doświadczenia z różnych dziedzin nauki będą prezentowane w zrozumiały i atrakcyjny sposób. Będzie można przeżyć trzęsienie ziemi, zasiąść za sterami samolotu, zbudować silnik elektryczny, obliczyć zaćmienie Słońca. Wszystko po to, by upowszechnić osiągnięcia naukowe i pokazać to co w nauce najciekawsze. - Piknik pokazał zapotrzebowanie na popularyzację nauki - mówi Robert Firmhofer, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pikniku Naukowego i dyrektor Centrum Naukowego Kopernik. W ramach imprez poprzedzających piknik, będzie można wziąć udział w konkursach “Zarapuj w języku nauki” oraz w konkursie limeryków.
Swój udział zgłosiło 200 instytucji z całej Polski. Wśród gości z zagranicy będą naukowcy z Belgii, Chin, Danii, Francji, Libanu, Litwy, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Szwajcarii, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Zaproszenie na Piknik Naukowy przyjęli naukowcy: Bob Friedhofer i Harri Montonen. Gościem specjalnym tegorocznego pikniku będzie Finlandia. - Finowie chcą być znani od strony nauki, innowacji i edukacji - mówi Päivi Laine, Radca Minister.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 09-06-2008 | Jarek Kubaszewski | Parada Równości 2008 |
W tym roku Parada przejdzie ulicami Warszawy dnia 7 czerwca (sobota). Jak co roku, przemarsz będzie zwieńczeniem trwających tydzień Dni Równości.
Motto tegorocznych Dni Równości to:
"Żyj, Kochaj, Bądź!" Chcemy nim wyrazić, że tak jak wszyscy obywatele mamy prawo godnie żyć w zgodzie z własnymi poglądami i sumieniem, mamy prawo tak samo kochać - mamy po prostu prawo być sobą!
Głównym wydarzeniem w tym roku jest, trwający od 31 maja do 6 czerwca, Filmowy i Telewizyjny Festiwal Równości, pod dyrekcją artystyczną Tomasza Raczka. Dzięki wysiłkom dyrektora programowego – Marcina Pietrasa – w tym roku będziemy mieć szansę zobaczyć niezwykłe pozycje z całego świata, pokazy premierowe oraz nowinki z renomowanych międzynarodowych festiwali filmowych. Dodatkowo, po projekcjach przewidziane są panele dyskusyjne na aktualne tematy społeczno polityczne poruszane w filmach.
Festiwal Równości odbędzie się w warszawskim kinie Luna, które będzie centralnym miejscem tegorocznych wydarzeń. To w Lunie odbędzie się gala wręczenia nagród Hiacynt, premiery książkowe i wystawa komiksów, występy artystyczne oraz uroczyste zamknięcie Dni Równości. Niestety, odmowa jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony władz Warszawy uniemożliwiła nam organizację Koncertu Plenerowego, który tradycyjnie kończy Parady w innych europejskich stolicach, gdzie miasto aktywnie współpracuje z organizatorami Parad. Tym niemniej, jak co roku na Dni Równości przewidzieliśmy wiele atrakcji – koncerty,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-06-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Ateista i katolik w jednym stali kraju - panel dyskusyjny |
Sobota, 14 czerwca, godzina 16:30, Sala Prowincjalska klasztoru oo. Dominikanów przy ulicy Freta 10 w Warszawie Goście m. in. Nina Sankari, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów s. dr Barbara Chyrowicz, etyk prof. Magdalena Środa, etyczka, filozofka Zbigniew Nosowski, redaktor "Więzi" Jerzy Bokłażec, ateista.blog.pl
Część I spotkania: - kwestie tożsamościowe - kim są niewierzący dla Kościoła? czym jest Kościół dla niewierzących? - o przekonywaniu na siłę do własnych "jedynie słusznych" poglądów, czyli fundamentalna religijność i fundamentalny ateizm - co Kościół zawdzięcza ateistom i agnostykom?
Część II spotkania: - etyka w teorii - Oświecenie i Rewolucja Francuska jako wyłączne źródła (po)nowoczesnego myślenia? na jaką spuścizną kulturową powołują się wierzący, a na jaką ateiści i agnostycy? - etyka w praktyce: kwestie legislacji, szkolnictwa... - czym jest neutralność światopoglądowa? jak ją rozumieć? czy jest możliwa? czy laicki=neutralny? - rola "świeckich rytuałów": śluby humanistyczne, zupełnie skomercjalizowana "gwiazdka"... na ile świeckie rytuały są trawestacją tych religijnych, a na ile wypływają z uwarunkowanej taką a nie inną spuścizną kulturową potrzeby?
Mam nadzieję, że powyższa informacja zachęci choć parę osób do posłuchania, co ciekawego będą mieć do powiedzenia nasi goście.
Pozdrawiam - Małgorzata J. Adamczyk |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 30-05-2008 | Mariusz Agnosiewicz | "Obraza uczuc" w Szczecinie |
Pan Komendant Miejski Policji w Szczecinie
Szczecin dnia 25 maja 2008 r.
Szanowny panie Komendancie!
W dniu 22 maja 2008 r. RACJA POLSKIEJ LEWICY - Zarząd Miejski w Szczecinie zorganizował dla swoich członków, sympatyków oraz zaproszonych gości spotkanie towarzyskie na wydzielonej polanie rekreacyjnej w okolicy jeziora Głębokie przy ul. Miodowej. Zajęte miejsce przy stole oznaczyliśmy naszym transparentem z logo organizacji oraz banerami ideowymi . Program spotkania to klasyczna impreza rekreacyjna; dyskusje, wspólne śpiewy i grill. Około godz. 12.00 podjechał do nas oznakowany samochód policyjny i wysiadło z niego dwoje funkcjonariuszy. Policjant w stopniu sierżanta przedstawił się, niestety nie zapamiętałem jego nazwiska. Ja również przedstawiłem się. Policjant spytał co to za impreza i kto ją organizuje. Odpowiedziałem zgodnie z prawdą kim jesteśmy i w jakim celu spotkaliśmy się. Sierżant stwierdził, że będą tu patrolować, żeby nie było żadnej awantury jak zjawi się młodzież wszechpolska. Skomentowałem tę sugestię, że znamy numery telefonów na Komendę Policji i jeśli będą jakieś ekscesy, sami zadzwonimy. Funkcjonariusze odjechali bez żadnego słowa komentarza. Po upływie niespełna pół godziny pojawili się znowu i przerwali nam imprezę. Sierżant oświadczył kategorycznym tonem, że konsultował się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej i jego zdaniem nasze spotkanie ma charakter zgromadzenia i musimy mieć na to zezwolenie. Stwierdził, że policzył obecne osoby i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-05-2008 | Mariusz Agnosiewicz | 90-cio lecie urodzin prof. Nowickiego |
Prof. Andrzej Nowicki, wybitny filozof, działacz wolnomyślicielski i nestor polskich ateistów, 27 maja ukończył 90 lat. Prof. Nowicki jest także członkiem honorowym PSR. Z tej okazji wysłaliśmy mu specjalne życzenia. W załączniku [Załącznik] |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-05-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Kawalerowie Virtuti Militari o wydarzeniach w Nangar Khel |
KLUB KAWALERÓW ORDERU WOJENNEGO VIRTUTI MILITARI
pod Patronatem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu Klub Śl. OW
Wrocław, dnia 29 maja 2008 r.
List Otwarty
Działając z upoważnienia członków Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari pod Patronatem Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego we Wrocławiu domagamy się natychmiastowego zwolnienia pozostałych aresztowanych żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną pod wioską Nangar Khel w Afganistanie. Uważamy też, że sposób aresztowania był przejawem nadgorliwości ze strony prokuratury wojskowej, a samo zatrzymanie przeprowadzone w sposób żenujący i hańbiący dla żołnierzy. Jak dowiadujemy się z prasy obrońcy żołnierzy mają też utrudniony dostęp do materiałów śledztwa.
Kawalerowie najzaszytniejszego orderu bojowego w burzliwej dyskusji podkreślali z własnych doświadczeń, że działania wojenne rządzą się swoimi prawami. Przypomniano stare powiedzenie „Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi", co szczególnie ma uzasadnienie przy strzelaniu z moździerza, który ma duży rozrzut, a strzelający nie widzi celu wprowadzając tylko koordynaty strzelania. Do tego jeszcze należy dodać skutki stresu pola walki.
Przypominając własne działania wojenne mówili, że napięcie i stres wzbudzają u żołnierzy różne reakcje fizjologiczne. Jednak zgodnie stwierdzali, że oni osobiście i pewnie ich następcy byli szkoleni do skutecznego działania bojowego, co łączy się z możliwością pozbawiania życia przeciwnika... |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-05-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Dziesięć lat polskiego konkordatu - konferencja naukowa |
Program konferencji naukowej wtorek 17.VI.2008 11.oo Otwarcie konferencji Czesław Janik, Prezes Stowarzyszenia Neutrum 11.15 Wprowadzenie do konferencji Dr Holger Politt, Prezes Fundacji im. Róży Luksemburg Przedstawicielstwo w Polsce 11.30.Wartość społeczeństwa wieloświatopoglądowego Prof., zw. dr hab. Maria Szyszkowska, Uniwersytet Warszawski SESJA I 12.oo Polska droga do konkordatu Prof. zw. dr hab. Michał Pietrzak, Uniwersytet Warszawski 12.30 Konstytucyjna i konkordatowa zasada wzajemnej autonomii I niezależności państwa i Kościoła Dr Andrzej Czohara, Warszawa 13. oo Tryb ratyfikacji konkordatu z 1993 roku Dr Jarosław Szymanek, Uniwersytet Warszawski 13.30. DYSKUSJA 14.oo Obiad SESJA II 14.30. Konkordat a sytuacja prawna wyznań nie rzymskokatolickich Prof. dr hab. Tadeusz J. Zieliński, Chrześcijańska Akademia Teologiczna 15.oo Konkordat a sytuacja osób niewierzących w Polsce Prof. dr hab. Magdalena Środa, Uniwersytet Warszawski 15.30 Konkordat polski na tle najnowszych konkordatów europejskich Dyrektor Aleksander Merker, Warszawa 16.oo DYSKUSJA 16.45. Przerwa na kawę SESJA III 17.oo Konkordat a Konstytucja RP Dr Paweł Borecki, Uniwersytet Warszawski 17.30.Czy konkordat jest respektowany? Dr Beata Górowska, Uniwersytet Warszawski 18.oo Konkordat w systemie prawa polskiego Dr Małgorzata Winiarczyk - Kossakowska, Uniwersytet Świętokrzyski 18.30. DYSKUSJA 19.oo Zakończenie obrad Czesław Janik, Prezes Stowarzyszenia Neutrum [Załącznik].. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-05-2008 | Mariusz Agnosiewicz | MOŻLIWA, NIEMOŻLIWA? (demokracja) |
Komuna Otwock: co-2-tygodnie-show Nowy cykl spotkań ze sztuką i polityką: MOŻLIWA, NIEMOŻLIWA? (demokracja)
Odc. 1. PROPEDEUTYKA 7.06.2008 [sobota], godz. 19.00 – otwarcie + dyskusja 8.06.2008 [ niedziela], godz. 12.00-17.00 Lubelska 30/32 wstęp wolny
Komuna Otwock kontynuuje co-2-tygodniowe działania z gatunku „miejskiej szarpaniny", na które składają się akcje performerskie, koncerty, spotkania z ludźmi mającymi coś ciekawego do powiedzenia, projekcje rzadko pokazywanych filmów i dyskusje.
W nowym, 5-odcinkowym cyklu MOŻLIWA, NIEMOŻLIWA? (demokracja) Komuna Otwock wdaje się w rozważania na temat demokracji – tropi jej wynaturzenia i dokonuje apologii jej szczytowych ideałów. Po kolei zajmie się tematami: dlaczego demokracja jest najlepszym ze znanych nam rozwiązań społecznych; dlaczego łatwo przeradza się w autokrację; dlaczego chroni (lub nie) wolności człowieka; dlaczego posługuje się mitami, ułudami i socjotechniką; i wreszcie, jakie są nasze przypuszczenia co do kierunku, w którym zmierza system demokratyczny. Do artystycznych komentarzy kurator przedsięwzięcia, Krzysztof Żwirblis, zaprosił głośnych, interesujących artystów. Za każdym razem dwójka twórców poprzez swoje prace kontrapunktowo ustosunkuje się do dominującego tematu. Każdemu zdarzeniu cyklu towarzyszyć też będzie dyskusja z ich udziałem.
Na pierwszy ogień: spotkanie propedeutyczne, czyli powtórka podstaw ze szkoły: rozważania, na czym właściwie polega istota demokracji. Według klasyka tematu.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-05-2008 | Paweł Fischer-Kotowski | BYDGOSZCZ: Dlaczego ateiści nie są tacy źli |
Serdecznie zapraszamy na odczyt tekstu Dana Gardnera pt. „Dlaczego ateiści nie są tacy źli”, połączony z dyskusją na temat roli ateizmu we współczesnym świecie. Chcemy zastanowić się, czy słowo „ateizm” jest naznaczone pejoratywnie i jaki ma to związek z niechęcią wielu niewierzących do określania siebie mianem „ateisty”.
Zapraszamy serdecznie!
Klub MÓZG ( www.mozg.art.pl)
Bydgoszcz, ul. Gdańska 10
środa, 28 maja 2008, godz. 18:00
Dodatkowych informacji udziela Jędrzej Krysztofiak |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |