Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
27-05-2009Magda KowalczykSPOTKANIE ŁÓDZKIEGO PSR 30 MAJA W KLUBIE IMPROWIZACJA
Kolejne spotkanie Łódzkiego Oddziału PSR odbędzie się 30 maja o godzinie 17 w klubie Improwizacja. Zapraszamy sympatyków i zainteresowanych członkostwem w PSR.

Plan spotkania:
- przywitanie (Magdalena Kowalczyk)
- informacja o nowych członkach
- renegocjacja konkordatu
- omówienie strony internetowej
- omówienie pomysłu pikniku dla dzieci racjonalistów - próba planu
- omówienie innych pomysłów
- projekty PSR
- wycieczka rowerowa (Leszek)

Dla chętnych wybieranie tematów na mojego błoga "Ateizm to brzmi dumnie"

Mój adres mail lp.teno.orp@kyzclawokm
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-05-2009Magda KowalczykSpotkanie łodzkiego PSR 30 maja w klubie Improwizacja
Kolejne spotkanie Łódzkiego Oddziału PSR odbędzie się 30 maja o godzinie 17 w klubie Improwizacja. Zapraszamy sympatyków i zainteresowanych członkostwem w PSR.

Plan spotkania:
- przywitanie (Magdalena Kowalczyk)
- informacja o nowych członkach
- renegocjacja konkordatu
- omówienie strony internetowej
- omówienie pomysłu pikniku dla dzieci racjonalistów - próba planu
- omówienie innych pomysłów
- projekty PSR
- wycieczka rowerowa (Leszek)

Dla chętnych wybieranie tematów na mojego błoga "Ateizm to brzmi dumnie"

Mój adres mail lp.teno.orp@kyzclawokm

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-05-2009Mariusz AgnosiewiczMiędzy sztuką a kiczem - pomniki papieskie na Pomorzu Zachodnim
ZAKŁAD FILOZOFII KULTURY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO
i
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów - www.racjonalista.pl

zapraszają na prelekcję pt.:

"Między sztuką a kiczem - pomniki papieskie na Pomorzu Zachodnim",

którą wygłosi Michał Rembas, dziennikarz
Spotkanie poprowadzi prof. Jerzy Kochan

czwartek 28 maja godz. 18.00
pl. Sprzymierzonych WILLA WEST ENDE

wstęp wolny

W cyklu spotkań w w WEST ENDE odbyły się już m. in, spotkania:
"SZCZECIN -zielone miasto",
"WIECZÓR DARWINOWSKI"
z prof. M. Rutkowskim / Uniwersytet Szczeciński/ "Etyczne aspekty problemy aborcji"
z Ewą Weber / Amnesty International/ Prawa człowieka w Polsce"
...ideą comiesięcznych spotkań / zawsze raz w miesiącu w ostatni czwartek o 18.00/
jest stworzenie forum dla upowszechniania racjonalizmu i wiedzy uniwersyteckiej a także miejsca dyskusji obywatelskiej o najważniejszych problemach współczesnej kultury i cywilizacji.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-05-2009Krzysztof JóźwiakOTWARTY KONKURS "Sprawdź czy potrafisz... ułożyć zadanie"
* dla autorów zadań sprawdzających umiejętności uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych na poziomie gimnazjalnym.

Nagrody do 5000 zł : www.badania.edu.pl/up/KONKURS,33.html

Kombinujcie racjonaliści !
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-05-2009Wojciech HawrylukLublin: ateiści pójdą do nieba
Znów na lubelskiej starówce, tym razem na ogródku lokalu Kabaret Cafe, w ramach imprezy Miasto Poezji, w dniu 26 maja (wtorek) o godzinie 20.00 odbędzie się koncert projektu ateiści pójdą do nieba. Przy muzyce Zbyszka Kowalczyka (gitara elektryczna) własne fraszki specyficznie zarecytuje Wojtek Hawryluk. Wstęp wolny. Adres lokalu: ul. Grodzka 21 (przy bramie grodzkiej). Zapraszamy!




Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
19-05-2009Krzysztof JóźwiakWykład prof. Balcerowicza na UW
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
zaprasza na wykład

Pana Profesora Leszka Balcerowicza
"Światowy kryzys finansowy
- przyczyny, skutki, wnioski"

Auditorium Maximum
Krakowskie Przedmieście 26/28
19 maja 2009 r., godz. 17:00
wstęp wolny
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-05-2009goncerzWykład prof. Jana Woleńskiego
Dnia 20.05.09 na Wydziale Nauk Spolecznych w Katowicach o godz.15.00 odbedzie sie wykład prof. Jana Woleńskiego pt. Epistemologiczne granice niewiary. Serdecznie zapraszam.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-05-2009WojtekZaproszenie na spotkanie PSR Kraków, 19 maja
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Zapraszam na spotkanie oddziału, które odbędzie się 19 maja o godzinie 19.00, w Klubie Daddy's przy ulicy Krowoderskiej 28. Tematami naszego spotkania będą m.in.:
- przygotowanie następnego panelu w Klubie Pod Jaszczurami. Jego tematem będzie edukacja seksualna. Potrzebujemy panelistów, musimy zredagować tytuł, ogłosić panel przy pomocy dostępnych mediów,
- podsumowanie działań podjętych w związku z Marszem Tolerancji i efektów tychże. Dziś, wspólnie z Młodymi Wolnomyślicielami przygotowaliśmy zestaw transparentów na tę okazję z hasłami promującymi rozum, wolną myśl, ateizm. Każdy, kto chce wziąć udział w Marszu pod naszym szyldem może się zjawić w sobotę, 16 maja o godzinie 14.00 na Placu Wolnica, skąd Marsz rusza. My już tam będziemy.
- przystąpienie PSR do projektu renegocjacji konkordatu - lewysierpowy.blox.pl/html/ . Nasz oddział czynnie włączył się w tę akcję - założyliśmy dzisiaj skrytkę pocztową (adres do korespondencji), na który przesyłane będą listy z podpisami pod petycją w sprawie renegocjacji konkordatu. Listę taką będzie też można podpisać w trakcie spotkania. Zarząd PSR poparł nas w naszych staraniach.
- omówienie aktualnych projektów PSR. Jednym z nich jest wykonanie e-muzeum Boya. W tym dziele czynnie wspomoże nas Ela Grabarczyk-Ponimasz, która wykona projekt graficzny. Chętnych do innych działań w ramach tego i innych projektów witać będziemy z otwartymi ramionami.
- odwiedzi nas Marcin Lewandowski..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-05-2009db_brożynaEDUKACJA DEMOKRATYCZNA -Otwarte Spotkanie podczas EUDEC 2009

Stowarzyszenie PORT-Łódź, zajmujące się rozwojem inicjatyw z edukacją demokratyczną w Polsce, oraz organizacja EUDEC (Europejska Wspólnota Edukacji Demokratycznej, zapraszają na Otwarte Spotkanie z nauczycielami i uczniami ze szkół demokratycznych.
Będzie to doskonała okazja do zdobycia podstawowej wiedzy o edukacji demokratycznej, bądź jej pogłębienia, a także, co najważniejsze- poznania ludzi aktywnie związanych z tym ruchem- nauczycieli szkol demokratycznych z całej Europy.
Termin: sobota, 1 sierpnia 2009, godz. 9:00-16:00
Miejsce: Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", Rynek 12, Cieszyn

Warto zaznaczyć, że Stowarzyszenie PORT-Łódź jest jedyną polską organizacją członkowską EUDEC. Na zeszłorocznej konferencji odbywającej się Lipsku (Niemcy) zostaliśmy wybrani na organizatorów tegorocznego spotkania. Bardzo doceniamy to wyróżnienie, ponieważ w Polsce nie ma szkoły w pełni demokratycznej, są tylko takie które zawierają pewne elementy demokracji. My zamierzamy otworzyć szkolę demokratyczną z prawdziwego zdarzenia, dlatego bardzo doceniamy możliwość organizowania tego zgromadzenia. Będziemy mogli rozpowszechnić idee demokratyzacji szkół w Polsce, oraz zobaczyć jakie podejście do tej inicjatywy mają nasi rodacy.

Co wydarzy się na spotkaniu?

Przede wszystkim będzie można posłuchać prezentacji ludzi związanych z edukacją demokratyczną.
Głos zabierze m.in. Leonard Turton (nauczyciel z Summerhill..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-05-2009db_brożynaEDUKACJA DEMOKRATYCZNA -Otwarte Spotkanie podczas EUDEC 2009

Stowarzyszenie PORT-Łódź, zajmujące się rozwojem inicjatyw z edukacją demokratyczną w Polsce, oraz organizacja EUDEC (Europejska Wspólnota Edukacji Demokratycznej, zapraszają na Otwarte Spotkanie z nauczycielami i uczniami ze szkół demokratycznych.
Będzie to doskonała okazja do zdobycia podstawowej wiedzy o edukacji demokratycznej, bądź jej pogłębienia, a także, co najważniejsze- poznania ludzi aktywnie związanych z tym ruchem- nauczycieli szkol demokratycznych z całej Europy.
Termin: sobota, 1 sierpnia 2009, godz. 9:00-16:00
Miejsce: Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", Rynek 12, Cieszyn

Warto zaznaczyć, że Stowarzyszenie PORT-Łódź jest jedyną polską organizacją członkowską EU DEC. Na zeszłorocznej konferencji odbywającej się Lipsku (Niemcy) zostaliśmy wybrani na organizatorów tegorocznego spotkania. Bardzo doceniamy to wyróżnienie, ponieważ w Polsce nie ma szkoły w pełni demokratycznej, są tylko takie które zawierają pewne elementy demokracji. My zamierzamy otworzyć szkolę demokratyczną z prawdziwego zdarzenia, dlatego bardzo doceniamy możliwość organizowania tego zgromadzenia. Będziemy mogli rozpowszechnić idee demokratyzacji szkół w Polsce, oraz zobaczyć jakie podejście do tej inicjatywy mają nasi rodacy.

Co wydarzy się na spotkaniu?

Przede wszystkim będzie można posłuchać prezentacji ludzi związanych z edukacją demokratyczną.
Głos zabierze m.in. Leonard Turton (nauczyciel z Summerhil..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)