 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-01-2007 | Jarek Kubaszewski | 12 II - Dzień Darwina |
Program Dnia Darwina (Darwin Day) obchodzony jest 12 II i ma na celu pogłębienie zrozumienia ewolucjonizmu oraz popularyzację życia i dzieła Karola Darwina, by przybliżyć nauki przyrodnicze społeczeństwu. Program stawia sobie następujące zadania: - poprawić jakość nauczania oraz udostępniać zasoby edukacyjne nauczycielom; - ułatwiać kontakty między społecznością naukową a resztą społeczeństwa; - promować udział w badaniach naukowych i zainteresowanie naukami przyrodniczymi; - przeciwdziałać szkodliwym skutkom powszechnej dezinformacji. Skupia się on na dwóch głównych kategoriach działań: - działalność oświatowa: całoroczna działalność oświatowa pod hasłem "Rozwijajmy świadomość" ("Evolving Awareness"); - oddziaływanie społeczne: doroczne obchody na całym świecie organizowane z okazji Dnia Darwina - 12 lutego. Program Dnia Darwina stara się zwiększyć liczebność uczestników obchodów Dnia Darwina oraz imprez odbywających się w rocznicę urodzin Karola Darwina (12 II) poprzez: - zachęcanie organizacji, grup lokalnych i klubów studenckich do organizowania lub goszczenia imprez z okazji Dnia Darwina; - zachęcanie szkół, klas, nauczycieli i uczniów do obchodzenia Dnia Darwina poprzez organizację specjalnych zajęć; - zachęcanie naukowców i studentów do urządzania w lutym wystaw lub imprez wydziałowych z okazji Dnia Darwina; - zachęcanie księgarń i bibliotek do urządzania w lutym wystaw z okazji Dnia Darwina; - zachęcanie muzeów przyrodniczych, ośrodków naukowych, ogrodów zoologicznych,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-01-2007 | gregorio | Rozmowy filozoficzno religine na żywo!!! |
Witajcie! ostatnio skype uruchomil fajna opcje czatowa, w ktorej mozna zakladac czaty tematyczne i rozmawiac w formie dzwiekowej przez mikrofon z innymi uczestnikami. Moją propozycją jest stworzenie swojego racjonalistycznego pokoju i spotykanie sie tam na przyklad raz w tygodniu - np. wieczorem w niedziele. Potrzebna jest jedna osoba ktora bedzie gospodarzem i to zorganizuje. Mozna by uprzednio podawac na forum nicki zeby dopuszczac do glosu tylko uczestnikow forum, to powinno wyleminowac wszelkich trolowych zaklócaczy. Chyba fajnie uslyszec siebie na zywo....moim zdaniem taka forma dyskusji znacznie zapobiega argumentum ad personam. Co o tym sadzicie? Powrót do góry Gregorio1 acha pominelem kwestie techniczne :wink: otoz czaty zaklada sie na tej stronce skypecasts.skype.com/skypecasts/ongoing?offset=1Zeby polaczyc sie z czateem potrzebna jest najnowsza wersja skype 3,0 P.S. podobna wiadomosc zostawilem na forum sfini Wuja Zboja  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-01-2007 | sufi_jalila | Warsztaty Tantra Yogi w Toruniu |
Zapraszam do Torunia na Warsztat: Taoistyczna joga seksu i podstawy Miłosnej Tantry warsztat w Toruniu 3- 4 MARZEC 2007 Początek sobota g. 10.30 , koniec niedziela. 17.00 Miejsce: Klub Babie Lato ul. Mostowa 10 87-100 Toruń PROWADZĄCY- Rafał Seremet Zapisy i informacje: Justyna Horska i Ewa Błażejewska Email: lp.nurot.mzifus@ofnilp.ten.otaleibab@bulkWszelkie informacje bedą na temat zajęc będzie mozna znaleść na stronach: www.babielato.net.pl www.sufizm.torun.pl www.tantra.jor.pl |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 20-01-2007 | Borys | Uzupełnienie |
Poszukuję osób niewierzących z terenu województwa świętokrzyskiego celem tworzenia grup wsparcia dla ludzi, którzy czują się osamotnieni i dyskryminowani z powodu swojego światopoglądu. Chodzi mi głównie o ludzi zmałych miasteczek i wsi. Kontakt: lp.2o@syrobsezrg |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-01-2007 | Borys | Poszukuję | |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-01-2007 | jarekland | Warsztaty medialne. Równość dla wszystkich. |
Fundacja Przestrzenie Dialogu i Fundacja im. Friedricha Eberta zapraszają dziennikarzy i dziennikarki oraz redaktorów i redaktorki mediów lokalnych do wzięcia udziału w warsztatach pt. Redakcja Równości. Warsztaty organizowane są w sześciu miastach całej Polski w miesiącach styczeń - marzec 2007. Najbliższe edycje Redakcji Równości odbędą się: w Malborku, Mikuszewie k. Poznania i Katowicach. Udział w warsztatach jest bezpłatny. ZAPRASZAMY. Warsztaty wpisują się w koncepcję i cele roku 2007 ogłoszonego przez Komisję Europejską Rokiem Równych Szans dla Wszystkich i dostarczają niezbędnej wiedzy, umiejętności i narzędzi do stosowania w mediach wzorów promujących równość i przeciwdziałających dyskryminacji. Zagadnienia, na których koncentruje się Redakcja Równości to rozwiązania antydyskryminacyjne stosowane w Unii Europejskiej, metody włączania w medialny "obieg" grup marginalizowanych, sposoby łamania przez media stereotypów i uprzedzeń, tworzenie i stosowanie standardów równościowych w mediach, dobre tematy równościowe w lokalnym środowisku. Na warsztaty szczególnie zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki mediów zlokalizowanych poza miastami wojewódzkimi: lokalnych oddziałów dzienników, gazet gminnych, lokalnych telewizji, rozgłośni radiowych itd. Nie wyklucza to jednak udziału osób pracujących w mediach w dużych miastach. Patronat nad Redakcją Równości przejęła minister Joanna Kluzik -Rostkowska kierująca departamentem Kobiet, Rodziny i Przeciwdziałania Dyskryminacji w Ministerst.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 17-01-2007 | Łukasz Nysler | Wykład prof. S. Obirka we Wrocławiu |
OTWARTE FORUM WROCŁAWSKIEJ WSZECHNICY FILOZOFICZNEJ
zaprasza na wykład
prof. dr. hab. Stanisława Obirka (Uniwersytet Łódzki)
pt. "Przygody ze słowem pisanym: Walter Ong, Jack Goody i Eric Havelock".
Wykład odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2007 r., o godz. 16:30, w sali nr 135 Instytutu Filozofii UWr, ul. Koszarowa 3.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 16-01-2007 | Jarek Kubaszewski | O integracji monetarnej w UE |
Czy nasze pieniądze są bezpieczne, co zyskamy a co stracimy przy przejściu na Euro, może lepiej oszczędzać w dolarach - m.in. o tym opowie prof. Anna Zielińska-Głębocka z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego podczas kolejnego spotkania popularnonaukowego w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. 25 stycznia w Sopocie prof. Anna Zielińska-Głębocka zaprezentuje wykład "Integracja monetarna w Unii Europejskiej - wyzwania dla Narodowego Banku Polskiego. Czy NBP stanie na wysokości zadania?". Anna Zielińska-Głębocka jest kierownikiem Katedry Ekonomiki Integracji Europejskiej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jest członkiem Państwowej Komisji Akredytacyjnej w Zespole Kierunków Ekonomicznych. Jest posłem na Sejm. "Pani prof. Zielińska-Głębocka ma w swym dorobku naukowym szereg publikacji z zakresu ekonomii międzynarodowej oraz ekonomii integracji europejskiej, była promotorem 8. rozpraw doktorskich. Wykłada takie przedmioty jak historia myśli ekonomicznej, makroekonomia, ekonomia międzynarodowa, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz integracja europejska" - informuje dr Tadeusz Zaleski z Biura Bałtyckiego Festiwalu Nauki. ***** Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2007 roku o godz. 18.00 w Hotelu Rezydent w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3). Wstęp jest wolny.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 15-01-2007 | Krzysztof Kornas | Psychologia religii - badanie. |
Witam, prowadzę niewielkie badanie w ramach kursu z psychologii religii w Instytucie Religioznawstwa UJ, dotyczące studentów uczelni wyższych, wychowanych w tradycji katolickiej (w różnym stopniu), którzy odstąpili od tej religii i nie wyznają obecnie żadnej innej. Chciałbym zaprosić wszystkie osoby, które obejmuje powyższa kategoria do udziału w badaniu poprzez wypełnienie ankiety dostępnej pod adresem: www.werniks.net - zajmie Wam to najwyżej 30 minut. W odpowiedziach na pytania otwarte wystarczą 2-3 zdania, nie więcej. Piszcie, co skojarzycie (ale na temat) - ankieta jest całkowicie anonimowa, więc żadnych konsekwencji nie będzie  . Pozostałe informacje dotyczące ankiety i sposobu jej wypełnienia znajdują się we wstępie do niej na stronie. Ponieważ termin oddawania raportu z badania upływa 16.01.2007 r., ankieta będzie dostępna jedynie do 14 stycznia. W związku z tym prosiłbym wszystkich zainteresowanych o poświęcenie jej wolnej chwili w możliwie krótkim czasie. Wyniki, m.in. ze względu na niewielką liczbę badanych osób, nie będą reprezentatywne. Uważam jednak, że warto będzie omówić najważniejsze wnioski na łamach tego forum i mam nadzieję, że staną się one punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat apostazji od wyznania rzymskokatolickiego we wspomnianej grupie (jak i zjawiska apostazji w ogóle). Ale zanim to nastąpi potrzebuję danych  , więc raz jeszcze zapraszam do wypełniania. Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Krzysztof Kornas | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-01-2007 | Mariusz Agnosiewicz | O godność kobiet. Wykorzystywanie kobiet w miejscu pracy i w polityce |
Agnieszka Graff Pisarka i publicystka
Urszula Nowakowska Przewodnicząca Centrum Praw Kobiet
Magdalena Środa Etyczka i filozofka
Dyskusję poprowadzi red. Andrzej Kwiatkowski
16 stycznia 2007, godz. 18.00 Klub "Rozbrat", ul. Rozbrat 44a |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |