IX Bałtycki Festiwal Nauki trwać będzie od 25 ( roda) do 29 (niedziela)
maja 2011 roku, ale niektóre wydarzenia będą realizowane już wcześniej.
Festiwalowy program (blisko 860 różnych wydarzeń!) można przeglądać na
stronie
www.festiwal.gda.pl/IXBFN.Udział w festiwalu zadeklarowały 42 (40 w roku ubiegłym) instytucje:
uczelnie wyższe reprezentowane w Radzie Rektorów Województwa Pomorskiego,
która jest inicjatorem festiwalu, placówki Polskiej Akademii Nauk,
jednostki badawczo rozwojowe oraz pozauczelniane instytucje związane z
nauką (muzea, biblioteki) z województwa pomorskiego i
warmińsko-mazurskiego (Elbląg) - listę kontaktową załączam. Zgłosiły one
859 (813 rok temu) imprez, które odbywać się będą na terenie Trójmiasta,
Słupska, Elbląga, Miastka, Pelplina, Malborka, Będomina (gm. Nowa
Karczma), Borucina (gm. Stężyca) oraz Wąglikowic k. Kościerzyny. W
organizację tych wydarzeń zaangażowało się ponad 3 500 osób(!) -
oczekujemy, że odwiedzi nas wielu gości (w tym zorganizowane grupy uczniów
z terenu całego regionu).
Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla
wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie
zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek
nauki. Celem festiwalu jest bowiem upowszechnienie tematyki i osiągnięć
prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w
możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić
społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie..