Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kto się boi Karola Darwina? Czyli o biofobii nauk społecznych

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
29-04-2011 21:04Mariusz Agnosiewicz (moderator)Kto się boi Karola Darwina? Czyli o biofobii nauk społecznych
Ocena 1 na 1
Zapraszamy na Klub Dyskusyjny „Recyklingu Idei” pt. „Kto się boi Karola
Darwina? Czyli o biofobii nauk społecznych”.

5 maja, czwartek
godz. 18:00
Galeria Miejska „Arsenał”, Stary Rynek 6, Poznań

Udział wezmą między innymi:

– Andrzej W. Nowak – doktor filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii UAM.
Interesuje się filozofia społeczną i polityczną, teorią i socjologią
komunikacji. Aktualnie koncentruje się na badaniach związanych ze społecznym
funkcjonowaniem nauki i techniki;

– Marianna Szczygielska – filozofka, feministka. Doktorantka w Instytucie
Filozofii UAM. Interesuje się zagadnieniami posthumanizmu, filozofii
technologii, animal studies i teorii queer.

Dlaczego nauki społeczne w zetknięciu z argumentami z nauk przyrodniczych
ulegają paraliżowi? Jak zmierzyć się z wszechobecną socjobiologią? Jakie
ograniczenia i możliwości tworzy otwarcie się nauk społecznych na dialog
oraz współpracę z naukami przyrodniczymi? Czy wiedza wytwarzana kolektywnie
może być ograniczona podziałem na nauki społeczne i naturalne i jakie są
tego konsekwencje? Spotkanie będzie poruszać tematy filozofii technologii,
posthumanizmu oraz teorii gender.

www.recykl(*)li_o_biofobii_nauk_spolecznych

Strona wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/event.php?eid=206857929345986

Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Miasta Poznania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Rigoletto (3891 punktów)

>Dlaczego nauki społeczne w zetknięciu z argumentami z nauk przyrodniczych
>ulegają paraliżowi?

Ja się komuś zabiera robotę, to nie ma się co dziwić, że nie jest z tego zadowolony...
29-04-2011 22:17 
 Ocena 2 na 2
coreless (16088 punktów)

Nie wszędzie nauki społeczne mają status literatury pięknej. W światowej nauce dzieje się wiele ciekawych rzeczy na styku nauk bio-psycho-społecznych. Oczywiście, oprócz talentu literackiego, wymaga to zaangażowani sporych środków i skoordynowanej współpracy interdyscyplinarnych/multidyscyplinarnych zespołów badawczych. Może dlatego głównym narzędziem naukowca w dziedzinie nauk społecznych pozostaje w Polsce komputerowy edytor tekstów.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365