Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-11-2013Jacek TabiszPSR Poznań, 13 XI, Czy możliwa jest bardziej racjonalna przyszłość?
13 listopada o godzinie 19:00 PSR Poznań zaprasza do Stajenki Pegaza (ul. Fredry 8b) na wykład prezesa PSR Jacka Tabisza pod tytułem: "Czy możliwa jest bardziej racjonalna przyszłość?".

W swoim wykładzie Jacek Tabisz przedstawi zagrożenia jakie stoją przed dalszym rozwojem na świecie idei racjonalizmu i postępu. Będą to zarówno zagrożenia polityczne, jak i te tkwiące w naturze ludzkiej, których biologiczno - kulturowa geneza będzie jedną z części wykładu. Obok zagrożeń ukazane zostaną również nadzieje na lepszą przyszłość i ich podstawy - biologiczne, społeczne, kulturowe, ekonomiczne etc.

Strona wydarzenia na Facebooku:

www.facebo(*)ed_story_type=regular&source=1

Plakat wydarzenia:


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-10-2013Jacek TabiszPSR Wrocław, 31 X, Oblicza śmierci
Zapraszamy na wykład Jacka Tabisza pt. "Oblicza śmierci", który odbędzie się w czwartek, 31 października o godz. 18:15, tym razem wyjątkowo w Restauracji Globetrotter (ul. Odrzańska 22, wejście od ul. Garbary 5 - sala na dole).

Wykład będzie dotyczył wyobrażeń śmierci i zaświatów w różnych kulturach (starożytnych i współczesnych) oraz obyczajów pogrzebowych, w tym tak egzotycznych jak pochówek zoroastriański, polegający na pozostawieniu ciała zmarłego dzikim zwierzętom, najlepiej sępom. W drugiej części wykładu Jacek Tabisz przedstawi znaczenie śmiertelności w obrębie myśli ateistycznej i świeckiej oraz postara się odpowiedzieć na pytanie, czy odrzucenie złudzeń o zaświatach musi koniecznie oznaczać zgorzkniałe i ponure życie.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
29-10-2013Mariusz AgnosiewiczAteistyczny Sylwester 2013/2014
Zapraszamy antyklerykałów, ateistów, agnostyków i wszystkich racjonalnie myślących do wspólnej zabawy i poznania się. Restauracja zapewnia dobrą kuchnię, wodzirej dobrą zabawę oraz Taneczny Występ Diabliczek, areligijna loteria i świecki konkurs.

Zapraszamy w konfiguracji singlowej lub w parach, trójkątach i czwórkątach o dowolnej orientacji.
Miejsce: Hotel Czerniewski, ul.Jutrzenki 119 (bus: 187, 189, 517), kolejka WKD Warszawa Salomea
Czas zabawy: od 19.00 do 6.00 rano
Możliwy nocleg w hotelu za dodatkową dopłatą (prosimy zaznaczyć przy zgłoszeniu)
Zapisy i informacje: Marek Łukaszewicz email: lp.gro.rsp@zciwezsakul.keram
Ilość miejsc niestety ograniczona
******************************
Menu
Nieboskie stworzenie, czyli pieczona wieprzowina z kurkami w Gorgonzoli
Rybka Darwina, czyli filety z soli w serowej panierce z sosem z zielonego pieprzu
Skrzydlate aniołki, czyli pieczone udka kurczaka w miodzie i kardamonie
Specjalność Belzebuba, czyli duszona karkówka
Polewka racjonalistów, czyli żurek z suszonymi grzybami i białą kiełbasą
Krem weganów, czyli mus z włoskich pomidorów
*****************
Przystawki inkwizycji i sałatki masonów
Roladki naleśnikowe z musem z tuńczyka i oliwkami
Śledzie w wielu rodzajach
Łosoś pieczony nadziewany musem brokułów z jajkami przepiórczymi
Schab pieczony z chrzanem w galarecie
Rolada z indyka z suszonymi morelami i pistacjami i czerwonego winem
Mięsa pieczyste w trzech rodzajach
Sałatka nicejska z tuńczykiem, oliwkami, anchois, pomidorami, jajkami..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-10-2013Sokrates CafeZapraszamy na warszawskie spotkanie Sokrates Cafe 05.11.2013
Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne.

Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego, że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myśleniai skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzeję dzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy

Zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 05.11.2013 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6.

Więcej informacji: sokratescafeblog.wordpress.com/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
21-10-2013Jacek TabiszPSR Wrocław, 24 X, dr Borczyk: Aga na antypodach
Zapraszamy:

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-10-2013Mariusz AgnosiewiczByć pracownikiem - wczoraj i jutro
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie wespół z Fundacją im. Róży Luksemburg
zaprasza

23.10.o g. 12.00. w sali obrad Ratusza Dzielnicy Bielany , ul. Żeromskiego 29, Vp.

na konferencję

Być pracownikiem - wczoraj i jutro.

Paneliści
red. Krzysztof Pilawski
Lech Antkowiak (wicedyr. Urzędu Pracy m. st. Warszawy)

Cel: opowiedzenie o czynnikach kształtujących kolektyw pracowniczy (tradycja, tożsamość z zakładem, solidarność, zwyczaje, samorealizacja, etc.) z punktu widzenia wielkiego, PRL-owskiego zakładu oraz zarysowanie współczesnych wymogów rynku pracy oraz nadziei na pracę młodego pokolenia. Na sali będą obecni pracownicy państwowej Huty Warszawa oraz uczniowie zespołu szkół nr 119 na Bielanach. Liczymy na wymianę międzypokoleniowych doświadczeń i refleksji. Po konferencji zaprezentujemy nową ekspozycję na stole multimedialnym, poświęconą Hucie, z quizem dotyczącym sposobu zagospodarowania pohutniczych terenów.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-10-2013liliacKonkurs dla dzieci i młodzieży "Cassini Scientist for a Day"
Wpadła mi w oko interesująca informacja, a że mamy wśród czytelników Racjonalisty zarówno młodzież, jak i osoby "dzieciate" oraz pracowników szkół, pomyślałam, że warto ją puścić dalej.

Pozwolę sobie zacytować:

Cytat:
16-go września rozpoczął się doroczny konkurs dla szkół "Cassini Scientist for a Day" organizowany przez JPL NASA i ESA. Obecna edycja poświęcona jest propagowaniu wiedzy o misji Cassini oraz jej celach. Zaproszenie skierowane jest do uczniów wszystkich typów szkół na całym świecie, także w Polsce. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów w wieku od 10 do 18 lat włącznie.

Jego celem jest napisanie krótkiego eseju zawierającego nie więcej niż 500 słów na temat jednego z trzech głównych obiektów, które sfotografowała sonda Cassini. Tymi obiektami są:

1. Japetus
2. Dione
3. Saturn

Zwycięzcy otrzymają dyplomy, książki oraz inne upominki, ponad to ich prace będą mogły zostać umieszczone na stronach Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA. Konkurs rozpoczyna się 16 września i trwa do 6 grudnia 2013 roku.


Więcej o konkursie tutaj.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-10-2013Sokrates CafeZapraszamy na warszawskie spotkanie Sokrates Cafe 22.10.2013
Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne.

Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego, że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myśleniai skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzeję dzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy

Zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 22.10.2013 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6.

Więcej informacji: sokratescafeblog.wordpress.com

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
11-10-2013Żona LotaImaginarium w październiku
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów Oddział Warszawski zaprasza na październikowe "Imaginarium", czyli spotkanie dla dzieci niechodzących na lekcje religii i ich rodziców/opiekunów. Tym razem zwiedzać będziemy Muzeum Narodowe w Warszawie, a członkini PSR opowie dzieciom o obrazach.

Spotykamy się przed wejściem (al. Jerozolimskie 3) w dniu 27 października 2013 o godz. 12.00. Do Muzeum należy zakupić bilet: normalny - 15 PLN, ulgowy - 10 zł, dla dzieci od 7 do 16 lat - 1 zł

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów Oddział Warszawski
Kontakt: imaginarium[at]psr.org.pl

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
10-10-2013AvBertKukiełki i Dusze
Witam, uprzejmie informuje, że autor Wojtek Terlecki, mający na swoim koncie 15 tekstów na tym portalu, popełnił książkę pt. Kukiełki i Dusze. Na razie jest publikowana w internecie, w odcinkach. na stronie www.avbert.com/?page_id=13. Jest to powieść opowiadająca o tym co nas czeka w najbliższej przyszłości. O ile dożyjemy
Zapraszam.
Wojciech Terlecki
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)