Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
31-01-2008CzmochowskiBydgoszcz - czy istniejemy w tym mieście
Szukam "racjonalistów" z Bydgoszczy. Są tu tacy???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
27-01-2008jareklandLublin: "Żródło wszelkiego zła"
"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii"

Film podejmuje temat zła niesionego przez religie, pokazuje w jaki sposób irracjonalne wierzenia religijne, pomimo szczytnej frazeologii, wyzwalają w ludziach najniższe instynkty, stają się źródłem nienawiści i konfliktów.

Podnoszący łeb na całym świecie (również w Polsce) fundamentalizm religijny staje się największym zagrożeniem XXI wieku. Nie można pozostać wobec niego obojętnym.

Autorem programu jest wybitny uczony, ewolucjonista, propagator racjonalizmu Richard Dawkins, twórca takich bestsellerów popularnonaukowych jak "Samolubny gen" i "Ślepy zegarmistrz".

Wstęp wolny

gdzie: Lublin, klub "Tektura" (ul. Wieniawska 15a)
kiedy: 14 stycznia, poniedziałek, godz. 18.30
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-01-2008Paweł RozwadowskiEkolodzy nie chcą hotelu na gdańskiej Zaspie



W niedzielę trójmiejscy ekolodzy będą zbierać podpisy pod
protestem. - Zaniesiemy je prezydentowi Adamowiczowi - zapowiadają

O budowie hotelu w pasie nadmorskim na Zaspie pisaliśmy w tym tygodniu
już dwukrotnie. Inwestycja ta budzi poważne kontrowersje. Plan
zagospodarowania przestrzennego tego terenu przygotowany przez władze
miasta nie podoba się nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale też wielu
instytucjom. Już kilka miesięcy temu negatywnie o nim wypowiedział się
ówczesny wojewoda pomorski Piotr Karczewski. W tym tygodniu swoje
krytyczne uwagi do planu przedstawił Wojewódzki Fundusz Ochrony
Środowiska w Gdańsku.

Plan przewiduje budowę 17-pietrowego hotelu zaraz przy plaży, na działce
graniczącej z oddanym w 2006 roku do użytku Parkiem Reagana. Wokół
hotelu ma powstać wielki parking dla kilkuset samochodów, sklepy, biura,
restauracje. Inspektorzy WFOŚ obawiają się, że planowana inwestycja
zniszczy park. Na jego rekultywację (budowę alejek, ścieżek rowerowych,
skate parku, placu zabaw, itd.) miasto do spółki z WFOŚ wydało ok. 10
mln zł. Fundusz alarmuje również, że inwestycja planowana jest na
terenach chronionych, na których znajdują się ujęcia wody Czarny Dwór,
zaopatrujące mieszkańców Zaspy, Przymorza, Żabianki. Zdaniem inspektorów
przez budowę hotelu ujęcie może zostać skażone, a inwestycja może nawet
doprowadzić do "ugięcia zwierciadła wód podziemnych" i zmieszania ich z
wodą morską. To oznaczałoby katastrofę ekologiczną - ostrzegają..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
24-01-2008Mariusz AgnosiewiczRPO a aborcja
Pan dr Janusz Kochanowski
Rzecznik Praw Obywatelskich

RACJA Polskiej Lewicy ponownie wzywa Pana do ustąpienia z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich, ponieważ nie stoi Pan na straży wolności oraz praw człowieka i obywatela.
Pana działania służą budowie państwa wyznaniowego w Polsce i sprzyjają ekspansji ideologicznej kościoła katolickiego, instytucji autorytarnej powodującej słabość polskiej demokracji. Świadczą o tym nie tylko inicjatywy zmierzające do dalszej klerykalizacji służb państwowych, jak na przykład Państwowej Straży Pożarnej, ale zamiar zwiększenia represyjności ustawy z 7 stycznia
1993 r.„O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży”. W tym celu zamierza Pan wpłynąć na urzędników państwowych, ministrów - Panią Ewę Kopacz
i Pana Zbigniewa Ćwiąkalskiego, tak, żeby do wymienionej ustawy, w części dotyczącej dopuszczalności przerywania ciąży ze względu na zagrożenie zdrowia, zostały opracowane odpowiednie rozporządzenia w oparciu o kodeks etyki lekarskiej i wprowadzone stosowne zapisy do ustawy o prawach pacjenta. O ile te środki okażą się niewystarczające nie wyklucza Pan zaskarżenia wzmiankowanej ustawy do Trybunału Konstytucyjnego. Spowoduje to zaostrzenie jednej z najbardziej restrykcyjnych ustaw antyaborcyjnych w Europie. Polska od wielu lat ośmiesza się w świecie podając liczby nawet poniżej 200 oficjalnie usuniętych ciąż rocznie, co przy 38 mln mieszkańców może wzbudzić tylko zdumienie i politowani..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-01-2008Mariusz AgnosiewiczSzukalski w Związku Literatów Polskich
Zapraszam serdecznie na spotkanie poświęcone Stanisławowi Szukalskiemu w Związku Literatów Polskich w Warszawie w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89 (nad restauracją Literatka). Spotkanie będzie dziś, tj. 23 stycznia, o godz. 17.

Spotkanie bedzie na kanwie ksiazki o Szukalskim: Lechosław Lameński: "Stach z Warty. Szukalski i Szczep Rogate Serce" (KUL, 2007).

Swoją drogą to ciekawe, że o Szukalskim pracę wydało wydawnictwo katolickie i że to profesor KUL propaguje jego dzieło...

Cieszę się, że zaczyna się coś dziać wokół tego wybitnego twórcy. Polecam mój tekst: Szukalski: pogański gigant samorodny: www.racjonalista.pl/kk.php/s,4210

Niedawno wydawnictwo Toporzeł wydało pięknie książkę Szukalskiego:
"Krak syn Ludoli. Dziejawa w dziesięciu odmroczach": www.racjonalista.pl/ks.php/k,1738
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-01-2008Mariusz AgnosiewiczKonferencja: Etyczne i prawne granice badań naukowych
Polskie Towarzystwo Bioetyczne
wraz z Instytutem Filozofii i Interdyscyplinarnym Centrum Etyki UJ
zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt.
„Etyczne i prawne granice badań naukowych”,
która odbędzie się w dniach 29-31 sierpnia 2008 r. w Krakowie.
Konferencja będzie poświęcona normatywnym problemom badań naukowych, zwłaszcza w obrębie biomedycyny oraz psychologii, które będą omawiane zarówno przez przedstawicieli tych nauk, jak z punktu widzenia filozofii, teologii moralnej i prawa.
Lista referatów jest już ustalona; zapraszamy jednak do zgłaszania krótszych wystąpień, które będą też mogły wziąć udział w konkursie na najlepszy komunikat (I nagroda 1500 zł).
Więcej informacji na stronie: www.iphils.uj.edu.pl/conf/et/1/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-01-2008Mariusz AgnosiewiczNie egzorcyzmujmy "Strachu"! - oświadczenie młodych politykó
Pozwalam sobie przesłać (poniżej) oświadczenie "Nie egzorcyzmujmy "Strachu"!, będące lewicowym głosem w dyskusji wokół książki "Strach" Jana Tomasza Grossa.
Autorzy oświadczenia nie zgadzają się na ataki części osób publicznych na autora i jego książkę. Jednocześnie uważają za konieczne usunięcie z polskiego prawa przepisu przewidujące karę do trzech lat więzienia za publiczne pomawianie narodu polskiego o udział, organizowanie lub odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub nazistowskie. W oparciu o ten przepis prokuratura wszczęła śledztwo przeciwko autorowi "Strachu".

Pod oświadczeniem podpisała się grupa polityków młodego pokolenia Lewicy i Demokratów

Pozdrawiam,
Bartosz Dominiak
Wiceprzewodniczący SDPL

--------------------------------------------------

Grzechem jest milczenie w momentach ważnych. Niezależnie od tego, czy bierze się ono z chłodnej kalkulacji przeciw odruchom serca, braku własnego języka, czy zaniku wiary w słuszność swoich przekonań oznacza rezygnację z aktywnej roli w kształtowaniu rzeczywistości. Milczenie to uchylanie się od odpowiedzialności za świat i jednocześnie wystawienie się na wszelkie negatywne konsekwencje wynikające z bierności. Zabranie głosu to wzięcie na siebie odpowiedzialności i jednocześnie wyraz nadziei, że z tym, co uważamy za zło, nie musimy się godzić.

Kilkanaście ostatnich dni to gorąca dyskusja nad wydaną przez – co godne podkreślenia – katolickie wydawnictwo Znak książką Strach Jana Tomasza Grossa dotyczącą..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-01-2008Mariusz AgnosiewiczDebata: Aktywa lewicy: konkret czy miraż
W imieniu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie i Fundacji im. Róży Luksemburg

serdecznie zapraszam

29 stycznia (wtorek) o g. 17.00. w sali Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego przy Krakowskim Przedmieściu 49

na debatę

AKTYWA LEWICY: KONKRET, CZY MIRAŻ

z udziałem
prof. Jacka Raciborskiego
prof. Pawła Śpiewaka

W związku z ograniczoną liczbą miejsc proszę o potwierdzenie udziału na adres lp.pw@bulkof

pozdrawiam serdecznie
Leszek Lachowiecki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
22-01-2008Bartosz LewickiReligia.tv - program o ateizmie
Witam,

w programie rozmównica (religia.tv na platformie "n" i w onet.tv) odbędzie się jutro (22 stycznia 2008 r) dyskusja z ks. Leszkiem Slipkiem na temat ateizmu. Audycja jest na żywo, można dzwonić na antenę (22 453 57 75) i wysyłać smsy 7244 religia.[treść]. Program zaczyna się o 22.00 i trwa godzinę.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-01-2008Marcin LewandowskiDyskusja online nt. książki "Strach"
W czwartek o godzinie 18:00, w Krakowie odbędzie się dyskusja na temat książki Jana T. Grossa "Strach".

Zaproszonymi goścmi są:
- prof. Andrzej Chwalba,
- Marek Edelman,
- Adam Michnik,
- Jakub Petelewicz

oraz autor.

Prowadzenie: Henryk Woźniakowski.

Całość wydarzenia będzie transmitowana na żywo przez internet. To niebywała okazja dla osób, które nie mają możliwości dotarcia na spotkanie osobiście.

Zapraszam serdecznie, więcej informacji na:
www.radioart.pl/nazywo/strach/

--
Marcin Lewandowski
Radio ART

--
Archiwum postow odrzuconych: www.niusy.net/

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)