Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-11-2012Jacek TabiszSpotkanie Racjonalistów w Tarnowie. 17 listopada.
Zapraszamy wszystkich tarnowskich (i nie tylko) Racjonalistów, Wolnomyślicieli, Humanistów, Sceptyków, Ateistów i Agnostyków do udziału w tym spotkaniu. Odbędzie się ono 17 listopada o godzinie 17.00 w Prym Pubie (dawnej kawiarni "Alchemik"), mieszczącym się przy ulicy Żydowskiej 20.

Celem spotkania będzie przede wszystkim integracja.

Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów:

www.psr.org.pl/

Z informacji na stronie:

www.facebo(*)/363764137049673/?notif_t=like

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-11-2012Jacek TabiszPSR Wrocław, 8 XI, Racjonalizm i racjonaliści: definicje, tożsamość...
Szanowni Państwo!

W imieniu dolnośląskiego oddziału PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na jutrzejszą debatę (8 listopada) Racjonalizm i racjonaliści: definicje, tożsamość, cele (wstęp i prowadzenie: Kaja Bryx). Będzie to spotkanie z cyklu Wrocławskie Forum Wolnej Myśli i odbędzie się jak zwykle o godzinie 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku).

Czym był, czym jest i czym może być racjonalizm? Gdzie leżą granice tego, co uznajemy za racjonalne? Na jakiej podstawie te granice wyznaczamy? Jak definiujemy racjonalistę/racjonalistkę i co oznacza to słowo w nazwie naszego stowarzyszenia? Czy i w jakim stopniu się z nim utożsamiamy? Czy racjonalistów mogą lub powinny jednoczyć jakiekolwiek cele a jeśli tak, to czy są one zbieżne z celami zapisanymi w statucie naszego stowarzyszenia? Na te i inne pytania spróbujemy odpowiedzieć podczas jutrzejszej debaty.

Zapraszam serdecznie,
Kaja Bryx
Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-11-2012Jacek TabiszPSR Wrocław, 10 XI, Spotkanie pod bilbordem ateistycznym
Szanowni Państwo!

W imieniu dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w akcji "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam". W najbliższą sobotę, 10 listopada, o godz. 14:00 ateiści, agnostycy i wolnomyśliciele utożsamiający się z tym hasłem spotykają się pod billboardem ateistycznym na rondzie przy Sky Tower we Wrocławiu (na skrzyżowaniu Wielkiej i Zaporoskiej). Celem jest zrobienie grupowego zdjęcia pod billboardem i uczczenie w ten sposób jego pojawienia się w naszym mieście. Ma ona także pokazać ateistom niezrzeszonym w żadnych organizacjach prawdziwość stwierdzenia wydrukowanego na billboardzie. Po sesji zdjęciowej planowane jest spotkanie towarzyskie. Osoby, które z jakichś względów nie chcą znaleźć się na publicznym zdjęciu, ale chcą przekonać się, że "nie są same", również zapraszamy do udziału w akcji (mogą znaleźć się po drugiej stronie aparatu fotograficznego). Uprzejmie proszę zainteresowanych o rozpowszechnianie tej informacji. Powstało wydarzenie na facebooku: www.facebook.com/#!/events/300368220079365/

Zapraszam serdecznie,
Kaja Bryx
Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-11-2012Mariusz AgnosiewiczKościół. Stereotypy, uprzedzenia, manipulacje
Kościół coraz mocniej odczuwa wzrost krytyki w mediach...

Katolicka Agencja Informacyjna
zaprasza na dyskusję wokół książki
"Kościół. Stereotypy, uprzedzenia, manipulacje"
POLITYKA, PIENIĄDZE, WŁADZA, SEKS...
W dyskusji udział wezmą:
Ewa Czaczkowska
Rzeczpospolita
Andrzej Grajewski
Gość Niedzielny
Prof. Zbigniew Mikołejko
Instytut Filozofii i Socjologii PAN
Marcin Przeciszewski
Katolicka Agencja Informacyjna
Adam Szostkiewicz
Polityka
Dyskusję poprowadzi
Katarzyna Kolenda - Zaleska
ZAPRASZAMY
14 listopada (środa) godz. 13.00
siedziba Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski, Skwer Kard. Wyszyńskiego 6
Warszawa
Prosimy o potwierdzenie obecności
lp.iake@tairaterkes

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-11-2012Mariusz AgnosiewiczLekcja historii czyli dlaczego 11 listopada (nie) jest naszym świętem
Redakcja kwartalnika Bez Dogmatu zaprasza na dyskusję: Lekcja historii, czyli dlaczego 11 listopada (nie) jest naszym świętem. Spotkanie odbędzie się 7 listopada (środa) o godz. 18.00 w Centrum im. I. Daszyńskiego, Al. Ujazdowskie 20/6 (sala główna)

W spotkaniu udział wezmą:
Bartosz Machalica (Centrum im. I. Daszyńskiego)
Agnieszka Mrozik (Bez Dogmatu)
Adam Ostolski (Krytyka Polityczna)
Anna Zawadzka (Bez Dogmatu)

Od kilku lat im bliżej 11 listopada, tym większy niepokój. Ulicami polskich miast przechodzą wtedy demonstracje, które na swoich sztandarach wypisują hasła tyleż miłości do ojczyzny, co niechęci do przeciwników politycznych. Święto patriotyzmu staje się okazją do eskalacji konfliktów, które narastają przez cały rok. Czym dla Polaków i Polek jest 11 listopada? Czym jest dla lewicy w Polsce? Czy warto bić się o patriotyzm, wydzierać go z rąk prawicy? A może lepiej stworzyć lewicową wersję patriotyzmu? Czy lewica w ogóle potrzebuje historii, a jeśli tak, to jaka jest lewicowa narracja historyczna?

Spotkanie promuje najnowszy numer kwartalnika kulturalno-politycznego Bez Dogmatu. Pismo do kupienia w Empikach w całym kraju, a w Warszawie dodatkowo w księgarniach MDM na Pięknej, Prus na Krakowskim Przedmieściu oraz w sklepie Bęc Zmiany na Mokotowskiej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-11-2012Mariusz AgnosiewiczSuma wszystkich strachów czyli dlaczego boimy się GMO i szczepionek
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-11-2012Mariusz AgnosiewiczBałkańskie Inspiracje 2012: 14-17 XI
Od 14 do 17 listopada 2012 Dom Kultury Rakowiec w Warszawie stanie się miejscem, gdzie będzie można usłyszeć muzykę w najlepszym wykonaniu oraz zobaczyć sztukę w najbardziej alternatywnej formie. Nie zabraknie również spotkań i warsztatów z artystami. A wszystko to odbywać się będzie pod wspólnym motywem Bałkańskich Inspiracji.

Program:

14 listopada, środa, godz. 18:00
Wystawa otwierająca Festiwal pt. Gniazdo punktów
Autorki: Ksenija Pantelič i Jovana Cosič, Serbia, wstęp wolny

godz. 20:00 Sefardyjska esencja muzyki
koncert Damira Imamovića - Sevdah, Bośnia, wstęp: 20 zł

15 listopada, czwartek,
Wieczór filmowy
godz.17:00 Sevdah, reż. Marina Andree Škop, wstęp wolny
godz. 20:30 Gucza - serbski Woodstock, reż. Milivoj Ilić, wstęp wolny
godz. 18:30 Panel dyskusyjny:: Wpływy bałkańskie w muzyce i kulturze polskiej,
prowadzący: Maciej Szajkowski

16 listopada, piątek, godz. 19:00
Nowa bałkańska jakość
koncert Sokół Orkestar, Kraków, wstęp: 10 zł

17 listopada, sobota
godz. 19:00 Powrót do korzeni
koncert Balkan Sevdah Akustik, Warszawa
godz. 20:00 Bałkańska cyganeria
Tsigunz Fanfara Avantura, Poznań
wstęp 15 zł

Istnieje możliwość wykupienia karnetu na cały festiwal (wejścia na wszystkie koncerty), koszt 30 zł/osoby.

Rezerwacji biletów pod adresem: lp.moc.oko@ofni lub numerem telefonu: 22-823-66-97; 22-823-66-72.

Projekt finansowany jest z funduszy Wydziału Kultury Dzielnicy Ochota oraz Ośrodka Kultury Ochoty.

Więcej informacji na stronie: www.rakowiec.art.pl lub profilu FB:..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-11-2012NalaMłodzieżówki polityczne
Witam

Polecono mi ten portal jako miejsce skupiające wiele osób zainteresowanych życiem społeczno-politycznym kraju. Zresztą sam przed laty miałem okazję przez pewien okres czytać artykuły tu zamieszczane i spodziewałbym się, że faktycznie znajdują się tutaj osoby "zaangażowane".

Nie chcę ukrywać swoich intencji, więc zacznę wprost. Prosiłbym o wypełnienie bardzo krótkiej ankiety (4 otwarte pytania) dotyczącej w/w tematu. Sam jestem członkiem jednej z młodzieżówek - wstrzymam się od deklarowania której - i po prostu te kwestie mnie interesują. Wszelkie informacje będą pomocne. Z góry dziękuję za pomoc.

moje-ankiety.pl/respond-32658/sec-CuWqJ82v.html

Ankieta jest przeznaczona dla osób młodych. 16-26 lat.

Dodatkowo chciałbym zapytać co wg Was powinny robić polityczne organizacje młodzieżowe, żeby aktywniej wpływać na życie polityczne, być widoczne? Spodziewam się, że wielu z Was o istnieniu młodzieżówek wie jedynie z programu "Młodzież kontra...".

Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-11-2012Mariusz AgnosiewiczProf. Rakusa-Suszczewski o Antarktydzie, 6XII
KLUB PODRÓŻY PO ROSJI - ROSYJSKI OŚRODEK NAUKI I KULTURY w Warszawie
ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Prof. dr hab. Stanisławem Rakusa-Suszczewskim:
PIĘKNIEJSZA NIŻ NIEBO I MORZE - MOJA ANTARKTYDA
Prof. S. Rakusa-Suszczewski opowie o 17. Radzieckiej Ekspedycji Antarktycznej (1971-1973) i udziału w niej 5 Polaków


Dodatkowo:
- wystawa fotograficzna pt. "Piękniejsza niż niebo i morze"
- prezentacja książki "Wiatrem przewiany. Słońcem spalony"
- pokaz filmu "Piękniejsza niż niebo i morze" - Moja Antarktyda

Data: 6 grudnia 2012 r. g. 17.00
Miejsce: Ul. Belwederska 25
Pytania: tel/fax (22) 849 27 30

Stanisław Rakusa-Suszczewski - polski biolog, oceanolog i polarnik. Członek m.in. PAN, TNW, Explorers Club. Współtwórca polskiego programu polarnego, założyciel Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w Zachodniej Antarktyce. Badania biologii mórz polarnych, głównie Antarktyki - fizjologia i ekologia organizmów morskich. W latach 1992-2005 dyrektor Zakładu Biologii Antarktyki PAN. Od września 2005 do grudnia 2006 roku pełnił funkcję Stałego Przedstawiciela PAN przy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie. Jego nazwiskiem nazwano Przylądek Rakusy i Zatokę Suszczewskiego na Wyspie Króla Jerzego. Więcej...



Póki co polecamy też wywiad z Profesorem w tygodniku Przegląd: [url=www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/antarktyda-jest-n..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-10-2012Leszek GarcarzAteistyczne Święto Zmarłych
Ateistyczne Święto Zmarłych 31.10.2012 o 18.00 „Dom Smaków” Warszawa ul. Stawki 2 /Intraco/konsumpcja 35 zł. Zaproszenie dla niemających złudzeń.

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)