 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-07-2014 | Dawid Humaniak | Spotkanie PSR Olsztyn: Fundamentalizm atakuje. Co robić? |
Serdecznie zapraszamy na spotkanie PSR w Olsztynie poświęcone dyskusji na temat: "Fundamentalizm atakuje. Co robić?"Spotkanie odbędzie się we wtorek 8 lipca 2014 r. o godz. 17.00 w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1. Wstęp wolny. Uwaga: następne spotkanie odbędzie się we wtorek 22 lipca 2014. Grafik spotkań PSR w Olsztynie do końca 2014 r. znajduje się na stronie www.ocop.olsztyn.pl/?group=ocop&page=kalendarzZapraszamy serdecznie! |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-07-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Najważniejsza konferencja Fizyki Cząstek Elementarnych na świecie |
Najważniejsza konferencja Fizyki Cząstek Elementarnych na świecie (International Conference on High Energy Physics - ICHEP) rozpoczęła się w hiszpańskiej Walencji. Ponad 500 wystąpień przybliży nam najnowsze osiągnięcia w dziedzinie fizyki cząstek Konferencja prasowa, w której uczestniczyć będzie laureat Nagrody Nobla Francois Englert, wiceprzewodniczący Komitetu Organizacyjnego Juan Fuster i Dyrektor Generalny CERN Rolf-Dieter Heuer, jest zaplanowana na poniedziałek 7 lipca. Sesje plenarne i specjalne w dniach 7 - 9 lipca będzie można śledzić dzięki bezpośredniemu streamingowi. Więcej informacji: ichep2014.es/Press/Media registration and information ichep2014.es/content/press· Follow the plenary sessions via streaming home.web.c(*)cern60-celebrations-ichep-2014· Follow ICHEP 2014 twitter.com/pressichep |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-07-2014 | Andrzej Bogusławski | "Nauka a Religia" Warsztaty Filozofii Przyrody |
. W dniach 26-29 czerwca 2014 w Pasierbcu odbyły się VIII Warsztaty Filozofii Przyrody, w ramach których członkowie ZGL "Nauka a Religia" mieli następujące wystąpienia: 1. dr Piotr Bylica, "Ogólne i specjalne działanie Boga w przyrodzie według teizmu naturalistycznego z punktu widzenia modelu poziomów analizy (sprawozdanie z realizacji grantu przyznanego przez NCN)"; 2. dr Dariusz Sagan, "Wnioskowanie o projekcie a warunek niezależnej wiedzy o projektancie"; 3. mgr Grzegorz Malec, "Edward Forbes. Kreacjonista, który przyczynił się do rozwoju ewolucjonizmu"; 4. mgr Małgorzata Gazda, "Problem ewolucji chemicznej w teorii świata RNA"; 5. mgr Radosław Plato, "Zarys Munévarowskiego rozwiązania problemu wolnej woli". W warsztatach uczestniczył również prof. Kazimierz Jodkowski, który miał poprowadzić dyskusję na temat "Czy ewolucjonizm można pogodzić z religią", jednak ze względu na to, że dyskusje nad wystąpieniami innych uczestników bardzo się przeciągnęły, zabrakło czasu na realizację tego punktu programu i organizatorzy postanowili przenieść go na przyszłoroczne warsztaty. @@@ . |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-07-2014 | lukaszewicz | "25 lat w cieniu Kościoła" |
Koalicja Ateistyczna zaprasza na konferencję pt. "25 lat w cieniu Kościoła". Mija 25 lat od pierwszych tzw. wolnych wyborów z 1989 r. W całej Polsce odbywają się obchody 25-lecia wolnej Polski. Uroczystości rocznicowe na pl. Zamkowym gromadzą delegacje z niemal 50 państw, wśród których nie zabrakło prezydenta USA. Zbiera się Zgromadzenie Narodowe. My chcemy przedstawić obraz minionego ćwierćwiecza z naszej światopoglądowej perspektywy, ukazując postępujący proces klerykalizacji życia w Polsce. Chcemy pokazać, jak przemiany, które nastąpiły 25 lat temu przyniosły nie tyle czy nie tylko upragnioną wolność i demokrację, ile zawłaszczanie władzy przez dominujący w Polsce Kościół Katolicki ze wszystkimi negatywnymi skutkami dla wolności sumienia i wyznania, wolności słowa i wyrazu, praw kobiet, gejów i lesbijek itd. Tytuł naszej konferencji nawiązuje do książki "W cieniu Kościoła" autorstwa Prof. Barbary Stanosz, wielkiej polskiej filozofki i ateistki, której wizja ukazana w wydanej 10 lat temu książce niestety się ziściła. 30 czerwca o godzinie 18:00 Warszawa, Państwomiasto, ul. Andersa 29, Wydarzenie na fb. www.facebo(*)180/permalink/540144916097533/Strona Koalicji Ateistycznej koalicjaateistyczna.pl/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-07-2014 | stachu1962 | Chrześcijański Punkt Apologetyczny w Gdańsku |
Jeszcze do piątku (4 lipca) na Targu Węglowym w Gdańsku (koło katowni, obecnie Muzeum Bursztynu) w ramach Trójmiejskiego Tygodnia Jezusa działa chrześcijański punkt apologetyczny. Można wziąć udział w debacie lub zadać pytanie. Przechodnie otrzymują bezpłatny egzemplarz płyty DVD "Ewolucja a Bóg". Warto wpaść choć na chwilę - może być ciekawie! Zapraszamy - Stanisław Sylwestrowicz |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-06-2014 | Sokrates Cafe | Zapraszamy na warszawskie spotkanie Sokrates Cafe 01.07.2014 |
Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne. Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego, że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myślenia i skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzejędzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy  Zapraszamy! Spotkanie odbędzie się 01.07.2014 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6. Więcej informacji: www.sokratescafeblog.wordpress.com |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 17-06-2014 | diabelskie | Konkurs Erekcjato 2014 |
X międzynarodowy konkurs erekcjato od 01.07.2014-31.07.2014 do godziny 23.00 i ani minuty dłużej.
Nagrody, odpowiadające wartości PLN na dzień 31.07.2014, zostaną przelane na wskazane konto, po podaniu danych po zakończeniu konkursu:
I miejsce 300 euro; II miejsce 150 euro; III miejsce 75 euro.
W konkursie mogą brać udział utwory nie publikowane wcześniej, ilość utworów jest nieograniczona.
Glosowanie komisji na koniec konkursu odbędzie się w ten sposób, że każdy z członków komisji wpisze swoich zwycięzców w okno wyznaczone specjalnie do tego celu w dniu 31.07.2014. Głosować można w czasie od 23.00-23.01 dnia 31.07.2014. Głosy oddane przed lub po wyznaczonym czasie nie będą brane pod uwagę. Okno po oddaniu głosów zostanie zamknięte.
Wszyscy zalogowani mogą brać udział w głosowaniu oddając jeden głos przez cały okres trwania konkursu do 31.07.2014 do godziny 23.00, głosujący nie mogą głosować na swoje utwory, pierwsze trzy utwory, które zwyciężą w głosowaniu uczestników poza komisyjnym będą brały udział w końcowym głosowaniu i będą liczone tak samo jak głosy oddane przez tylko jednego członka komisji, tylko jeden taki sam IP może brać udział w głosowaniu. Zalogowani użytkownicy mogą głosować na każde erekcjato opublikowane w dziale Konkurs tylko jeden raz, głosowanie nie jest obowiązkowe. Pod każdym utworem na wąskiej listwie jest miejsce do głosowania, tam oddajemy głosy, przyznając punkty (w skali od 1-10) wyniki są widoczne po oddaniu głosów przez co najmniej czterech glosującyc.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |