 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-02-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Jakie związki partnerskie? Debata w Białymstoku, 2 |
Jakie związki partnerskie? Debata w Białymstoku, 28 lutego W niedzielę 28 lutego o godzinie 14.00 zapraszamy do Białegostoku. W klubokawiarni KopiLuwak ( kopiluwak.com.pl/), ul. Sienkiewicza 9, odbędzie się debata związana z postulatem wprowadzenia w Polsce związków partnerskich. Na spotkanie zapraszają Kampania Przeciw Homofobii Białystok, Zieloni 2004 oraz Grupa Inicjatywna ds. związków partnerskich. W spotkaniu udział wezmą goście z Grupy Inicjatywnej: Yga Kostrzewa (Lambda Warszawa) Mariusz Kurc (Kampania Przeciw Homofobii) Krystian Legierski (Zieloni 2004) Tomasz Szypuła (Kampania Przeciw Homofobii). Celem debaty będzie przeprowadzenie jak najszerszych konsultacji społecznych dotyczących oczekiwań Polek i Polaków w zakresie regulacji prawnej związków pozamałżeńskich, w tym związków jednopłciowych. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. więcej info: www.zwiazkipartnerskie.info |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 22-02-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 28 stycznia 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 28-go stycznia 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 14 stycznia 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-02-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Seeking Origins and Manifestations of Religion |
Dear Professors, Colleagues, dear Friends, You are cordially invited to deliver a lecture during the First Interdisciplinary Meeting: Seeking Origins and Manifestations of Religion which will be held from 28th to 29th of June 2010 at the Pultusk Academy of Humanities in Pultusk in Poland. The conference is to commemorate Polish eminent scholar and philosopher late Professor Leszek Kołakowski. The deadline for the abstracts submission is the 15th of March 2010. Please send your abstract at the following address: lp.otnokorp@ecnerefnoclerAll topics concerned with scholarly approach to religion in all its aspects and forms are welcomed, including papers of ancient as well as contemporary times. We invite scholars of various specialities, archaeologists, anthropologists of culture, linguists, scholars studying religion and culture matters, all willing to discuss religion in its broad sense. The registration fees are as follows: Full registration – participants delivering lectures: 130 PLN Student registration – all level students: 70 PLN The conference participants are also invited to take part in the welcome reception on Monday the 28th of June For more information do not hesitate to contact Joanna Popielska-Grzybowska at moc.liamtoh@gaksleipopannaoj or Bożena Józefów at moc.liamtoh@wofezojanezobThose who have already visited us in during the Fifth Central European Conference of Egyptologists in June 2009 know that Pułtusk, the so-called Venice of the North,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 13-02-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Używane rzeczy to jeszcze nie śmieci |
Firmy w Polsce stać już na zmiany wizerunku i dopasowane do nich kolory mebli czy eleganckie komputery na recepcji z najnowszym oprogramowaniem. Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki zachęca do przekazywania starych rzeczy organizacjom pozarządowym. Tam zostaną spożytkowane z ogromną korzyścią. Ale czy przedsiębiorcy działają w sposob zaangażowany społecznie? Jak ich postawy różnią się od opinii ogółu społeczeństwa, które zbadał niedawno CBOS (komunikat 2.02.10 "Dobroczynność w Polsce") Korzyści dla firm wydają sie oczywiste: dobry wizerunek firmy pomagajacej innym, dbającej o ekologię i nie marnującej swoich zasobów. Także dyrektywy unijne zobowiązują Polskę do zmniejszania ilości odpadów m.in. przez wtórne używanie. Prawo zabrania wyrzucania sprzętów elektronicznych oraz przedmiotów wielkogabarytowych na śmietnik . Mimo to są przedsiębiorstwa tak pozbywające się mebli. Wiele firm (aktualne badania TNS OBOP dla Banku Drugiej Ręki) przekazuje sprzęt komputerowy firmom recyklingowym mimo, że mógłby się jeszcze przydać potrzebującym. Na konferencji: stronę darczyńców będzie reprezentował Microsoft, beneficjentów - Fundacja Sławek wspierająca więźniów powracajacych do normalnego życia. o najnowszych wynikach badań TNS OBOP nt. CSRu (społecznej odpowiedzialności biznesu) opowie Kuba Wygnański przedstawimy badania na temat projektu przekazywania 1 % CIT na rzecz organizacji pozarzadowych jak to się dzieje na świecie zrelacjonuje Kamil Wyszkowski - krajowy oficer UNDP. [Załącznik].. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 12-02-2010 | jarekland | Perspektywy terapii komórkowej w medycynie |
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej oraz Hotel Rezydent***** w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa do Kawiarni Naukowej w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki
25 lutego 2010 roku (czwartek), godz. 18:00 dr hab. n. med. Piotr Trzonkowski (Gdański Uniwersytet Medyczny) Czym będziemy się leczyć za 10 lat - perspektywy terapii komórkowej w medycynie.
Leczenie z wykorzystaniem własnych komórek modyfikowanych poza organizmem chorego jest techniką stosowaną w medynie od około 50 lat. Niemniej jednak, dopiero ostatnie 10-15 lat przyniosło jej rozkwit i stała się ona narzędziem wykorzystywanym w niemal każdej specjalizacji lekarskiej. Transplantologia, hematologia, onkologia, neurologia, kardiologia i wiele innych dziedzin współczesnej medycyny 'zaprosiły' na stałe terapię komórkową. Dwa podstawowe nurty w tej terapii to leczenie komórkami macierzystymi oraz próby manipulacji układem odpornościowym w celu uzyskania stanu zwanego tolerancją immunologiczną, tzn. stanu, w którym tkanki przeszczepione od obcego dawcy nie są odrzucane. Mimo tego podziału, oba nurty są ze sobą nierozerwalnie związane i dopiero postęp w obu tych dziedzinach dał nam nadzieję na szerokie zastosowanie terapii komórkowej w leczeniu. W swojej prelekcji chciałbym przybliżyć właśnie możliwości i kontrowersje dotyczące leczenia.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 11-02-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Prośba Akademii Medycznej |
Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych. W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer, służący w nagłych wypadkach, do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć.
Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach.
Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency).
Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia:ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski.
Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-02-2010 | placownik | Debata w gdańskim VI LO |
Jak się dowiaduję ze źródeł dobrze poinformowanych, zapis debaty w gdańskim VI LO będzie dostępny na stronie szkolnego radia. Jeśli zostaną pokonane trudności techniczne - przebiegu debaty będzie można wysłuchać także na żywo. Początek - czwartek, 11 lutego, godzina 17.30 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 06-02-2010 | waldeck77 | Między sacrum a profanum, czyli o państwie neutralnym światopoglądowo |
Usunąć religię ze szkół? Odsunąć Kościół od polityki? Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć uczestnicy debaty obywatelskiej z udziałem prof. Marii Szyszkowskiej.
W poniedziałek, 15 lutego o godz. 12.00 w Collegium Novum Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku, ul. Okrzei 94A, w auli nr 10 odbędzie się debata obywatelska zorganizowana przez Uczelnianą Radę Samorządu Studenckiego w WSHE i Stowarzyszenie Projekt Włocławek.
W czasie spotkania, zatytułowanego "Między sacrum a profanum, czyli o państwie neutralnym światopoglądowo", będą poruszane takie kwestie jak:
-szkoła neutralna światopoglądowo; -tolerancja i wolność światopoglądowa w państwie polskim; -oddzielenie wpływu władz kościelnych od władz państwowych; -zastąpienie religii w szkołach religioznawstwem, bądź jej usunięcie.
Debata jest kierowana przede wszystkim do młodzieży, nauczycieli, księży i polityków
[Informacja za wlc.pl]
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 05-02-2010 | jarekland | Darwin w Sopocie |
201. URODZINY DARWINA - HAPPENING POPULARNONAUKOWY Sopockie Towarzystwo Naukowe oraz Polskie Towarzystwo Genetyczne zapraszają na 'Urodziny Darwina - happening popularnonaukowy', który odbędzie się 11 lutego 2009 r. (czwartek) od godz. 18:30 w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Pl. Konstytucji 3 Maja 3). Wstęp wolny. W programie dyskusja na temat: * Czy teoria ewolucji jest dalej ideą rewolucyjną, zmienia nasze spojrzenie na świat i miejsce w nim człowieka? Udział wezmą: prof. Tomasz Szkudlarek, prof. J. Marcin Węsławski, prof. Grzegorz Węgrzyn i dr hab. Borys Wróbel. Dodatkowe atrakcje: loteria fantowa, bulion pierwotny, TORT! Zapraszamy  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 04-02-2010 | Zbyszek Bryłowski | Warto obejrzeć. |
Być może zainteresują Was dwa kolejne odcinki serialu "Mistrz i Małgorzata" prod. rosyjskiej z 2005 roku, które będzie można obejrzeć w nocy z niedzieli na poniedziałek w TVP1 o godz. 01:55. Zachęcam. Tydzień temu zapomniałem o tym napisać, tymczasem serial jest, moim zdaniem, doskonały. Można się i pośmiać(występ "magików" w teatrze Varietes) i zadumać, jak Woland tamże. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Nie zazdroszczę tym, którzy pracują w poniedziałek rano(ja akurat będę wracał i udam się do łóżka, gdzie pośpię do jedenastej). No cóż - odkryłem, że w naszej publicznej telewizji programy tzw. misyjne są emitowane około północy(no chyba, że jest to program misyjny redakcji katolickiej...). | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |