 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-06-2012 | coreless | "Gdyby to zależało ode mnie, to..." |
"Redakcja Obserwatora Finansowego ogłasza otwarty konkurs dla studentów na najlepszą publikację na temat pożądanych zmian w polskiej gospodarce. Bardzo wiele udało się już w Polsce dokonać, ale wiele jeszcze wciąż przed nami. Administracja publiczna, edukacja, infrastruktura, opieka społeczna, opieka zdrowotna i wiele branż gospodarki, jak choćby transport, czy budownictwo mieszkaniowe to przykłady dziedzin, w których wciąż jest wiele do zrobienia, by działały sprawniej i efektywniej. Jak je zmienić, jak naprawić, jak usprawnić - to zadanie dla was. "Gdyby to zależało ode mnie, to..." Ile razy w życiu pomyśleliście: "Ja bym to zrobił inaczej?" Chcemy poznać wasze pomysły. Mogą to być oryginalne, autorskie koncepcje, albo projekty posiłkujące się rozwiązaniami sprawdzonymi gdzie indziej na świecie. Wybierz sektor i opracuj plan zmian. Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone i opublikowane w serwisie Obserwator Finansowy. Na autora najlepszej pracy czeka iPad. Nagrodą specjalną będzie zaś indywidualne spotkanie z prezesem Narodowego Banku Polskiego, prof. Markiem Belką. Na prace czekamy do 7 lipca 2012 roku". Na podstawie informacji o wydarzeniu. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-06-2012 | Jacek Tabisz | SANAL EDAMARUKU, indyjski Racjonalista przyjeżdża, potrzebna POMOC! |
Witajcie! Sanal Edamaruku, zamierza przyjechać do nas. Wziąć udział w spotkaniach PSR, wygłosić na nich swoje wykłady, których tematy możecie przeczytać w skopiowanej części listu od niego. Oto link do tekstu o nim po polsku, na Racjonaliście, po tym linku można dojść do następnych opisów licznych i bezcennych z punktu racjonalizmu działań, których był animatorem. Link: www.racjon(*)ani.i.jego.potezni.protektorzyTu krótka notka o nim zaczerpnięta z Racjonalisty: Sanal Edamaruku; Stoi na czele jednej z największych (tysiące członków) i najprężniejszych organizacji racjonalistycznych na świecie - Indian Rationalist Association (New Dehli). Jest także prezesem federacji Rationalist International. Zorganizował trzy międzynarodowe konferencje racjonalistyczne (1995, 2000, 2002). Jest wyśmienitym mówcą, miał wykłady także w wielu krajach Zachodu. Napisał kilka książek i dziesiątki artykułów tłumaczonych na wiele języków. Jego działalność krzewiąca kulturę rozumu w otoczeniu radykalnie niesprzyjającym, ukierunkowana przede wszystkim na indyjskie wsie, spowodowała tam "cichą rewolucję" mentalną ludności. Dzięki głośnej medialnie (nie tylko w samych Indiach, ale i w mediach światowych: Discovery, BBC, CNN, New York Times, Washington Post, Independent, Times, Guardian, Telegraph, Time, Newsweek i in.) i dynamicznej społecznie kampanii Edamaruku (słynne programy Guru Busters, które zdemaskowały takich guru jak Sai Baba), ludzie otwierają się na.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-06-2012 | astrotaurus | Kraków: debata o wolności religijnej |
"5 czerwca w auli św. Tomasza w klasztorze dominikanów w Krakowie odbędzie się dyskusja poświęcona wolności religijnej i nauczaniu II Soboru Watykańskiego." LinkSzkoda żem z Warszawy i nie dam rady być na spotkaniu, zapytać może o coś, bo debata zapowiada się pasjonująco z powodu że - uwaga, uwaga! : " Stronami publicznej debaty będą Paweł Milcarek, założyciel i długoletni redaktor kwartalnika "Christianitas" oraz ks. Karol Stehlin, przełożony Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X w Polsce |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-06-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 7 VI, wykład: Tradycja Bożego Ciała... |
Szanowni Państwo! W imieniu dolnośląskiego oddziału PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na wykład Kai Bryx i Jacka Tabisza Tradycja Bożego Ciała, który odbędzie się w ramach Wrocławskiego Forum Wolnej Myśli w najbliższy czwartek, 7 czerwca, o godzinie 18:00, w INS Ram Pam Pam Pam, Rynek 48. Święto Bożego Ciała ma niezbyt długą, lecz intrygującą historię. Było pierwszym świętem wprowadzonym do kalendarza chrześcijańskiego suwerenną decyzją papieża i od początku jego obchody przybierały różne formy. Do dziś w niektórych zakątkach świata można się natknąć na nietypowe zwyczaje z nim związane. O wiele dziwniejsze są jednak te zwyczaje, które w okresie kontrreformacji uchodziły za jak najbardziej typowe, choć obecnie kościół rzadko o nich wspomina. Ciekawostkami zaczerpniętymi z historii święta prelegenci spróbują uprzyjemnić nam jeden z owych dni, gdy Polska manifestuje przesadnie swoją chrześcijańskość. Po wykładzie zapraszamy na debatę na temat Czy biorąc pod uwagę historię Bożego Ciała kościół katolicki nie powinien zrezygnować z obchodów tego święta? Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 02-06-2012 | Jacek Tabisz | Nysa . 5 IV. Świętujemy przejście Wenus na tle tarczy Słońca |
TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE... ... A NAJWIĘCEJ W SCHODKACH We wtorek 5 czerwca świętujemy przejście Wenus na tle tarczy Słońca. ... (Następne już 11 grudnia 2117 r.) - Krótka podróż po Układzie Słonecznym. - Film "Imperium Słońca" - 1 odcinek serialu popularno- naukowego "Cuda Układu Słonecznego" - prof. Brian Cox. Wprowadzenie i polska wersja językowa filmu - Dariusz Jamrozowicz (tłumacz bestsellera Sama Harrisa "Koniec wiary") Zniżki dla wszystkich, którzy przyniosą dowolny przedmiot kojarzący się ze słońcem. (Najwyżej punktowany będzie grzejnik - tzw. słoneczko) Wtorek 5 czerca 2012, g. 20:30, wstęp wolny. Ograniczona liczba miejsc, rezerwacja 77 4334369. Patronaty: PSR, Wydawnictwo Błękitna Kropka blekitna.pl/), NDK Najlepsza pizza w mieście Schodki, Nysa, Ul. Bielawska 5, za Rossmanem. (tekst przygotowany przez organizatorów) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 01-06-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Tydzień Apostazji 14-20 V |
Tydzień Apostazji to ogólnopolska akcja organizowana przez witryny Apostazja.pl i Apostazja.info, Ruch Palikota oraz Fundację "Wolność od religii" w trzecim tygodniu maja (14-20.05-2012). Podczas Tygodnia Apostazji osoby zdecydowane na opuszczenie Kościoła rzymskokatolickiego będą mogły to uczynić w szerszym gronie, zamieniając swój prywatny gest w ogólnopolski, masowy głos w debacie publicznej. Wspólna i masowa apostazja będzie naszym wyrazem sprzeciwu wobec nadmiernego wpływu Kościoła na życie w naszym kraju. Występując z Kościoła wycofujemy swoje poparcie dla decyzji podejmowanych w imieniu przysłowiowych „90% katolików”; odbieramy Kościołowi mandat posługiwania się naszą osobą w jego grach polityczno-finansowych.
Kto może wziąć udział w Tygodniu Apostazji? Każdy, kto dokładnie przemyślał tę kwestię i jest zdecydowany dokonać apostazji. Podkreślamy, że jest to poważna decyzja i każdy musi ją podjąć samodzielnie. Jeśli etap namysłu masz już za sobą i chcesz wystąpić z Kościoła już jutro - wstrzymaj się z tym krokiem i zrób to razem z nami w Tygodniu Apostazji! Jeśli decyzję podjęłaś już dawno temu lecz jakoś nigdy nie było Ci po drodze na plebanię - zarezerwuj sobie chwilę w trzecim tygodniu maja i dokonaj apostazji wraz z innymi uczestnikami tej akcji!
Jak można wziąć udział w Tygodniu Apostazji? To proste: należy wystąpić z Kościoła w trzecim tygodniu maja (14-20 maja). Jeśli chodzi o formę tego aktu to każdy może wybrać tę, która mu najbardziej odpowiada. Może.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 01-06-2012 | Andrzej Wendrychowicz | Parada Równości |
Warszawski Oddział PSR wybiera się na Paradę Równości. Będziemy mieć piękny nowy baner PSR-owski. Dołączcie do nas. Przyjdźcie na Paradę. Start sprzed Sejmu w sobotę 2,czerwca o godzinie 15,00 Wiecej informacji na stronie paradarownosci.eu/?page_id=108 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 31-05-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Młodzi Polacy a potrzeba wspólnoty |
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie wespół z Fundacją im. Róży Luksemburg zapraszają w dniu 4 czerwca o g. 18.00 w Bibliotece m. st. Warszawy przy ul. Koszykowej 26/28 (stary budynek) na konferencję zatytułowaną MŁODZI POLACY A POTRZEBA WSPÓLNOTY, z udziałem: dr hab. prof. UW Barbary Fatygi – „Czy współczesna młodzież potrzebuje wspólnoty?” (prezentacja multimedialna) Jacka Drozdy – „Koniec wyścigu. Możliwość wspólnoty i polityka edukacji". Mateusza Piotrowskiego – „Miasto, wspólnota, klasy: od obrony dóbr wspólnych do aktywnej polityki społecznej”
Informacje o panelistach: dr hab. prof. UW Barbara Fatyga - Kierownik Zakładu Metod Badania Kultury ISNS UW Jacek Drozda – kulturoznawca, kontynuuje studia na SWPS, koordynuje projekty prowadzone przez Fundację Pro Cultura Mateusz Piotrowski - działacz Demokratycznego Zrzeszenia Studenckiego, politolog, doktorant Uniwersytetu Warszawskiego i University of Nottingham
Czy potrzeba wspólnoty wygasła? A może, prawem odbicia, powraca - w zmienionych formach i oczekiwaniach jako reakcja na dominujący przekaz kulturowy, w którym preferuje się "wyścig szczurów". Jaki jest stosunek młodych do wolności, skoro brakuje dla nich pracy? Czy czują się osamotnieni, zdani na siebie, porzuceni, czy proponują jakąś alternatywę? Jak postrzegają rolę państwa i społeczeństwa, jakimi mechanizmami chcą się posłużyć, aby przezwyciężyć kulturowy impas? |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-05-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 31 V, Bahaiści |
Szanowni Państwo, W imieniu dolnośląskiego oddziału PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z Agnieszką Szopińską, przedstawicielką kościoła baha’i, która opowie nam o historii i o podstawowych dogmatach swojej religii, a także o związkach bahaizmu z esperanto. Spotkanie będzie miało charakter informacyjny, a po prezentacji przewidziany jest czas na pytania i dyskusję. Wiara bahá’í, wyrosła na gruncie islamu w Persji w XIX wieku, to niezależna monoteistyczna religia świata, licząca ok. 5 milionów wyznawców, rozproszonych po całym świecie. W Polsce pojawiła się już w latach 20-tych XX wieku, a jedną z jej pierwszych wyznawczyń była Lidia Zamenhof. Bahaici wierzą nie tylko w jednego Boga, ale także w jedność rodzaju ludzkiego. Ich podstawowym celem jest więc przezwyciężanie wszelkiego rodzaju uprzedzeń i dyskryminacji oraz efektywne wspieranie rozwoju wszystkich ludzi. Wyznawcy bahaizmu wierzą także, że ludzie posiadają „racjonalne dusze” oraz że prawda naukowa i religijna wypływają z tego samego źródła. To ostatnie przekonanie jest częstą przyczyną ich konfliktów z muzułmanami. Wielu racjonalistów widzi w bahaizmie szansę na obudzenie sceptycznego i bardziej nowoczesnego myślenia u ludzi ze środowisk muzułmańskich. Dla osób pragnących bliżej zapoznać się z tematem podaję linki do artykułów na Racjonaliście oraz do oficjalnej strony internetowej polskich bahaitów: www.racjon(*)izm.esperanto.i.betonowy.lotos , http://www.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-05-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Szpital prosi o pomoc |
Szpital Powiatowy w Wyrzysku Sp. z o. o. prosi ludzi dobrej woli o pomoc finansową na remont Oddziałów Dziecięcego i Neonatologicznego. Koszt całkowity remontu to 150 tysięcy złotych. Szpital takich środków nie posiada, a niedostosowanie Oddziałów Dziecięcego i Neonatologicznego do warunków sanitarno-technicznych – wymaganych przez znowelizowane przepisy prawa doprowadzi do ich likwidacji już w listopadzie 2012 roku. Wpłaty można dokonywać na konto 60 8162 0003 0000 3580 2000 0010 – z dopiskiem – „Remont Oddziału Dziecięcego i Neonatologicznego” Programem celowym pomocy kieruje Roman Łątkowski – Kierownik Działu Gospodarczego Szpitala Tel.: kom. 500102 814 To szczytna akcja, pomóżcie, kto może. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |