Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nysa . 5 IV. Świętujemy przejście Wenus na tle tarczy Słońca

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
01-06-2012 01:09Jacek Tabisz (30006 punktów)Nysa . 5 IV. Świętujemy przejście Wenus na tle tarczy Słońca
Ocena 1 na 1
TYLE SŁOŃCA W CAŁYM MIEŚCIE...
... A NAJWIĘCEJ W SCHODKACH


We wtorek 5 czerwca świętujemy przejście Wenus na tle tarczy Słońca.
... (Następne już 11 grudnia 2117 r.)

- Krótka podróż po Układzie Słonecznym.
- Film "Imperium Słońca" - 1 odcinek serialu popularno-
naukowego
"Cuda Układu Słonecznego" - prof. Brian Cox.


Wprowadzenie i polska wersja językowa filmu - Dariusz Jamrozowicz
(tłumacz bestsellera Sama Harrisa "Koniec wiary")

Zniżki dla wszystkich, którzy przyniosą dowolny przedmiot kojarzący się
ze słońcem. (Najwyżej punktowany będzie grzejnik - tzw. słoneczko)

Wtorek 5 czerca 2012, g. 20:30, wstęp wolny.
Ograniczona liczba miejsc, rezerwacja 77 4334369.

Patronaty: PSR, Wydawnictwo Błękitna Kropka
blekitna.pl/


), NDK


Najlepsza pizza w mieście
Schodki, Nysa, Ul. Bielawska 5, za Rossmanem.

(tekst przygotowany przez organizatorów)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Marian (5438 punktów)
   Wrocław też świętuje Przejście rozpocznie się de facto 6. czerwca ok. godziny 0:28 czasu polskiego. Oczywiście, stanie się widoczne dopiero gdy wzejdzie Słońce, tj. ok. godziny 5. Na tę godzinę Instytut Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich chętnych do obserwacji zjawiska na Wieżę Matematyczną w gmachu głównym Uniwersytetu (pl. Uniwersytecki 1). Więcej informacji na stronie UWr.
   A jeśli ktoś nie jest z Wrocławia, na stronie www.vt2012.astronomia.pl można sprawdzić, czy coś jest organizowane w okolicy.

   Pozdrawiam.
Matix (5786 punktów)
Wspaniałe wydarzenie dla każdego obserwatora nieba, ale trochę dziwny ten ton. Tak jakby święto jakiegoś bożka. W każdym razie szykujcie teleskopy i filtry no i módlcie się o pogodę!

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365