Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-10-2011Joanna RutkowskaZebranie PSR Warszawa - 5 października 2011
Październikowe zebranie stołecznego oddziału racjonalistów odbędzie się 5 października w kawiarni Tarabuk przy ul. Browarnej 6, o godz. 18.00. Porozmawiamy o organizacji Zlotu Ateistów, nowym miejscu spotkań, planach na przyszły rok, a także długofalowej strategii rozwoju strategii projektu planowanej modernizacji konsultacji społecznych społeczeństwa obywatelskiego finansowanych ze środków funduszu operacyjno-udogodnieniowego UE: zadanie I, paragraf 666.

Pozdrowienia
Mapa dojazdu www.tarabuk.pl/index.php?doc=mapa

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-09-2011Jacek TabiszSpotkanie PSR Wrocław 29 IX "Jaka powinna być edukacja w Polsce?'
Zapraszamy na kolejne spotkanie wrocławskich Racjonalistów, w klubie Falanster (Wrocław, ul św. Antoniego), dnia 29 września o godzinie 18.00. Tym razem będziemy dyskutować na temat: "Jaka powinna być edukacja w Polsce?". Dyskusję otworzy krótkim wstępem Kaja Bryx. Kaja jest językoznawcą (iberystyka, filologia klasyczna i hindi), poliglotką, podróżniczką, poetką etc. Jej tekst porównujący mity można przeczytać pod tym linkiem: www.hanuman.pl/article.php/20090706162633790 .

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy mają ochotę przyjść. Nie trzeba być członkiem PSR (nie trzeba też nim zostać, aby móc wrócić bezpiecznie do domu ). Można wziąć udział w dyskusji, albo tylko słuchać, albo - nawet - jedno i drugie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
29-09-2011Mariusz AgnosiewiczJubileusz 35-lecia Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy
Dnia 30 września 2011 roku odbędzie się uroczystość 35-lecia utworzenia Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie.
Na uroczystość zostali zaproszeni Minister Gospodarki, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prezydent Miasta Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Bemowo oraz goście z zaprzyjaźnionych ośrodków badawczych i naukowych z Polski i zza granicy. W uroczystości wezmą udział obecni i byli pracownicy instytutu.

Program obchodów jubileuszu 35-lecia
Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy
w Warszawie

10:00 – 10:20
Uroczyste otwarcie obchodów

10:20 – 10:45
Uwagi o historii IFPiLM: Andrzej Gałkowski

10:45 – 11:30
Problem energii i perspektywy energetyki termojądrowej: Jef Ongena, Królewska Akademia Wojskowa, Bruksela

11:30 – 12:00
Przerwa na kawę

12:00 – 12:30
Fuzja laserowa i technologie laserowe: Jerzy Wołowski

12:30 – 13:00
Fuzja jądrowa w układach z magnetycznym utrzymaniem plazmy i układy typu plasma focus: Marek Scholz

13:00 – 13:20
Wystąpienie przewodniczącej Rady Naukowej IFPiLM

13:20 – 14:00
Jubilaci IFPiLM

14:00
Spotkanie towarzyskie

Miejsce uroczystości: Galeria Freta, Warszawa, rynek Nowego Miasta, ul. Freta 39

Broszurka na temat osiągnięć Instytutu Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w ciągu 35-ciu lat jego istnienia: www.ifpilm(*)at-badan-dla-przyszosci-srodek

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-09-2011Christopher CJ JozwiakDebata przedwyborcza, Warszawa, 29.09 - 19:00
ZAPROSZENIE: DEBATA OTWARTA DLA WSZYSTKICH, PROSZĘ PRZYJŚĆ WCZEŚNIEJ !

Debata odbędzie się 29 września, również o 19:00. Zapraszamy na nią przedstawicieli ogólnopolskich komitetów wyborczych, które startują w wyborach po raz pierwszy i nie uzyskały dotąd weryfikacji wyborczej. Zaproszenia do dyskusji skierowaliśmy do liderów Polska Jest Najważniejsza, Ruchu Palikota, Polskiej Partii Pracy, a także Obywateli do Senatu. Zwycięzca tej debaty weźmie udział w debacie z liderami partii politycznych, które „bronią” miejsc w parlamencie wywalczonych w ostatnich wyborach. Zwycięzca zostanie wyłoniono poprzez głosowanie na sali i na Facebooku.

Do relacjonowania debat zapraszamy wszystkie media.

Projekt debata2011.pl honorowym patronatem objęła Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, jego organizatorami są:

Stowarzyszenie MłodaRP (koordynator projektu)
Parlament Studentów RP
Niezależne Zrzeszenie Studentów
Zrzeszenie Studentów Polskich
Stowarzyszenie Projekt: Polska
Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska
Samorząd Studentów UW
Samorząd Studentów SGGW
SKN Touching Europe, UW
SKN Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej, UW

linki: www.facebook.com/event.php?eid=152249971534288 ; debata2011.pl/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-09-2011Ronjaprojekt ustawy o świadomym rodzicielstwie
15 września 2011r. został zarejestrowany Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla kobiet”, popierający projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie oraz innych prawach reprodukcyjnych.

Z projektem można zapoznać się tu: takdlakobi(*)/07/ustawa-z-uzasadnieniem.pdf
Ustawa przewiduje m. in. legalizację aborcji na życzenie do 12 tygodnia ciąży, refundację środków antykoncepcyjnych i wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół.

Zachęcam do zapoznania się z projektem ustawy i ewentualnie złożenia podpisu

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
25-09-2011Mariusz AgnosiewiczLudzie z autyzmem - natural born sceptics?
Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl comiesięcznych spotkań Klubu Sceptyków Polskich w Falansterze. Tym razem będzie można zobaczyć i posłuchać człowieka, którego głos znamy chyba wszyscy od dawna, bowiem naszym gościem będzie Rafał Motriuk - korespondent naukowy Polskiego Radia i BBC. Temat niełatwy: LUDZIE Z AUTYZMEM - NATURAL BORN SCEPTICS? – Spotkanie – sobota, 8 października 2011, godzina 18:30, Wrocław, ul. św. Antoniego 23, www.falanster.pl

Każdy z nas zna kogoś z autyzmem, ale nie każdy o tym wie. Nie każdy wie też, że prawdopodobnie jego skojarzenia ze słowem „autyzm” są błędne. Czym jest więc autyzm? Kim są autyści? Dlaczego choć są wśród nas, tak często ich nie widać? Czym ich umysły różnią się od umysłów ludzi neurotypowych? I czy to prawda, że osoby z autyzmem poprzez nastawienie na logikę, detale i obsesyjne zainteresowania czynią z nich świetnych naukowców i wzorcowych sceptyków? Na te pytania odpowiedzi szuka Rafał Motriuk, korespondent naukowy Polskiego Radia, ojciec autystycznego Bartka i autor popularnego bloga „Autyzm: dziennik ojca”.

Wstęp wolny. Klub Sceptyków Polskich i Falanster zapraszają!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
24-09-2011filamaPoznań - Wyjdź z domu... czyli spotkanie ateistów.
Witam!

W myśl hasła: "Wyjdź z domu, być może przed blokiem dyskutują racjonaliści" postanawiam, że czas się zorganizować.

Zapraszam osoby które chciałyby poszerzyć horyzonty a także grono znajomych na pierwsze(chyba pierwsze)spotkanie ateistów poznańskich, które wstępnie zaplanowane jest na 3 września (sobota) na godzinę 13 w okolicach Malty.

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co do organizacji spotkania, niech się chwali.
Każda idea może być na wagę złota

Osoby zainteresowane proszę o wpis temacie.

Jeżeli ktoś miałby czas i chciałby spotkać się w nadchodzący wekeend, również zapraszam.

Liczę, że się powiedzie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-09-2011Jacek TabiszSpotkanie PSR Wrocław 22 września. Temat "Nowe średniowiecze?'
Dnia 22 września, o godzinie 18.00, we wrocławskim Falansterze (ul. św. Antoniego) odbędzie się spotkanie PSR Wrocław. Głównym punktem naszego programu będzie dyskusja na temat - "Nowe Sredniowiecze?". Poprzedzi ją krótko Radosław S. Czarnecki, który poruszył ostatnio tą tematykę na portalu Racjonalista.pl w www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,2224 . Zapraszamy serdecznie, każdy może przyjść i wziąć udział w rozmowie na ten ciekawy temat!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-09-2011Wiktor Trojanowski"Axis mundi"
Drodzy Racjonaliści!

Chciałbym zainteresować Was książką "Axis mundi", nad którą patronat objął portal racjonalista.pl.
Wszyscy z Was, którzy interesują się historią Rzeczpospolitej szlacheckiej z czasów panowania Batorego, historią Anglii za panowania Elżbiety I Tudor a przede wszystkim lubią klimaty związane z ówczesnym postrzeganiem świata, gnozą, naukami tajemnymi oraz alternatywnym ujęciem Boga(oczywiście w racjonalnym ujęciu) nie powinni się zawieść. Będzie też sporo krwi i akcji... tak żeby się nie nudziło.
Zapraszam na stronę poświęconą książce: www.axismundi.org.pl i zachęcam do aktywności na forum.

Pozdrawiam
Wiktor Trojan

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
20-09-2011Christopher CJ JozwiakRacjonalista niebierny dzowni i się pyta !! DZIŚ 22:45
PILNE ! Od 22:45 Janusz Palikot będzie odpowiadał na pytania telewidzów superstacji w programie "Bez Ograniczeń" - nr-y telefonów:

22 618 19 37 ; 22 618 19 88

Podajcie tu jakiś stream video/audio na necie (jak znacie/znajdziecie...) ! Dzwońmy z konkretami !

PS> Ja mam do załatwienia sprawę:

"Praktycznie ze wszystkim się zgadzam, tylko nie z zakazem GMO !!! Proszę powiedzieć, że to nie jest dogmatyczne stanowisko Ruchu Palikota, tylko wymaga RZETELNYCH OPINII NAUKOWYCH i ew. konsultacji społecznych !!!"

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)