 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 06-09-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 9 września 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 9-go września 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 26 sierpnia 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 03-09-2010 | Szczepanik | Racjonalistyczne spotkania filozoficzne on-line |
Przymierzam się właśnie do zorganizowania spotkań filozoficznych na wzór współorganizowanych przeze mnie wraz z Marianem Jankowskim spotkań Kawiarni Filizoficznej PSR w Warszawie, ale tym razem on-line z użyciem skype. Na początku chciałbym jednak Was zapytać czy w ogóle byliby chętni do uczestnictwa w takich dyskusjach. Planowałbym zorganizować takie dyskusje np. dwa razy w tygodniu w każdy nieparzysty czwartek miesiąca o godz. 19:00. Na razie nie jest to pomysł sygnowany przez PSR, ale gdyby się sprawdził myślę, że PSR chętnie by go sygnowało, a dyskusje moglibyśmy swobodnie organizować częściej. Jak wyglądają nasze spotkania możecie przeczytać poniżej: www.racjonalista.pl/forum.php/s,347524www.racjonalista.pl/forum.php/s,344281www.racjonalista.pl/forum.php/s,352530www.racjonalista.pl/forum.php/p,62/s,340424 Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomysłem prosiłbym o maila. Ze względu na ograniczenia techniczne będę musiał ograniczyć ilość dyskutantów do 15 osób. Pozdrawiam Jarek |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 02-09-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Zostawcie zerowy VAT na książki! |
Apel mediów do polityków
Do polskiego rządu, Komisji Europejskiej, Unii Europejskiej, Parlamentu Europejskiego, polityków państw europejskich
Apelujemy o poparcie wszelkich działań, które pozwolą na utrzymanie w Polsce zerowej stawki podatku VAT na książki.
Polska przeżywa zapaść czytelniczą, kulturową i edukacyjną. W latach 2004-2008 czytelnictwo spadło o 20 procent. W tej chwili niemal dwie trzecie Polaków nie bierze książki do ręki.
Zarówno trzy tysiące lat europejskiej tradycji, jak i najnowsze badania naukowe wykazują jasno: nie ma nowoczesnej cywilizacji, logiki, nauki i myślenia, nie ma odpowiedzialności, uczciwości i dotrzymywania umów, nie ma demokracji bez słowa pisanego i drukowanego. Bez łatwego i taniego dostępu do książki nie powstrzymamy barbarzyństwa, nie będziemy mieć mądrego społeczeństwa, godnych zaufania polityków ani bezpiecznych ulic.
Jeśli chcemy dobrego życia dla nas i dla naszych dzieci, utrzymajmy zerową stawkę VAT na książki.
Podpisali: „Metro” „Krytyka Polityczna” „Projekt Polska” |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-08-2010 | Mariusz Agnosiewicz | "Masz głos - masz wybór" - kampania Wybory Samorządowe 2010 |
Rusza kampania koalicji "Masz głos, masz wybór", która ma zachęcić do kandydowania oraz głosowania w nadchodzących wyborach samorządowych.
Warszawa, 26 sierpnia 2010 r. - Celem kampanii "Masz głos, masz wybór" jest zwrócenie uwagi Polaków na nadchodzące wybory samorządowe i uświadomienie im, jaki mają wpływ na codzienne życie w lokalnej społeczności. W końcu to od wybranych przez obywateli radnych, burmistrzów, wójtów, prezydentów zależy otaczająca ich rzeczywistość. Przed wyborami samorządowymi koalicja przeprowadzi dwie odsłony kampanii "Masz głos, masz wybór" - Pierwsza ma skłaniać do korzystania z biernego prawa wyborczego, zaś druga zachęcać do oddania świadomego głosu w wyborach. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę na istotę tych wyborów - przecież każdy z nas może przyczynić się do zmiany naszego najbliższego otoczenia, zarówno poprzez swoją kandydaturę, jak i oddanie głosu - mówi koordynator kampanii z ramienia Fundacji Batorego, Joanna Załuska.
Hasło pierwszej odsłony kampanii brzmi "Przyszli radni są tuż obok ciebie! Znasz ich? Przekonaj ich?" i ma zwrócić uwagę mieszkańców gmin, że w ich sąsiedztwie są potencjalni kandydaci na dobrych radnych, tylko często brakuje im motywacji, by startować w wyborach. Warto zatem zachęcić ich do kandydowania i przekonać o swoim poparciu. W ten sposób lokalni, często nieformalni liderzy będą mogli mieć realny wpływ na sprawy swojej społeczności.
Druga odsłona kampanii wystartuje tuż przed wyborami i będzie zachęcać Polaków do świadomego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 25-08-2010 | jarekland | Tablica i krzyż |
Na portalu gazeta.pl, onet.pl i innych widnieje informacja że na tablicy upamietniajacej tragicznie zmarłych ma byc uwidoczniony znak krzyza. Proponuje zapchac skrzynkę majlową kancelari prezydenta. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-08-2010 | Bogumił Kolmasiak | Debata w czwartek |
SPOTKANIA LIBERAŁÓW: Czy żyjemy w Państwie świeckim? czwartek, 26 sierpnia, g. 17 Siedziba Stronnictwa Demokratycznego ul. Chmielna 9 Wydarzenia ostatnich dni zwróciły uwagę na problem relacji Państwo-Kościół i problematykę obecności symboli religijnych w przestrzeni publicznej. Poglądy antyklerykalne i żądania neutralności światopoglądowej Państwa do tej pory będące poza centrum dyskursu publicznego, stały się naczelnym tematem mainstreamowych mediów. O tym czy warto zrewidować bolesne kompromisy z lat 90-tych, czego uczy nas akcja Krzyż, o wpływie kościoła na bieżąco politykę będziemy rozmawiać z naszymi gośćmi - politykami liberalnego centrum i lewicy, publicystami. Chcemy, aby publiczność była aktywnym uczestnikiem dyskusji. Serdecznie zapraszam Bogumił Kolmasiak redaktor naczelny Polskaliberalna.net Udział wezmą: Marek Balicki (poseł niezrzeszony), Dariusz Szwed (Zieloni 2004), Sławomir Potapowicz (SD), Marcin Celiński (Liberte!, moderacja). Organizator: Polska Liberalna.net, Fundacja Demokratyczna Facebook: www.facebook.com/event.php?eid=125397044174017 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 24-08-2010 | Grzegorz Salata | Happening - "Ofiara dla Posejdona." |
Jakiś czas temu byłem w Gdańsku.. Idę sobie starym miastem, i nagle, w biały dzień, ukazał mi się Posejdon! Stał na fontannie. Upadłem na kolana przed majestatem Posejdona i przeżegnałem się. Przypadkowo przechodzący ludzie, zdawali się go nie dostrzegać! (Patrzyli dziwnie na mnie) Posejdon nie powiedział mi nic. Domyśliłem się jednak, że nie ukazałby się, gdyby nie chciał czegoś przekazać. Postanowiłem zwołać wszystkie moje alternatywne osobowości i przeprowadzić burzę mózgów (mózgu). Po wielogodzinnej debacie dotarła do nas przerażająca prawda, którą przybliżę i wam, przedstawiając wykres: Odnośnik do wykresu: www.google(*)C5ş,Posejdon&geo=PL&cmpt=qJak nietrudno zauważyć w ostatnich latach powodzie zdarzają się wtedy kiedy zainteresowanie hasłem "powódź" przekracza zainteresowanie hasłem "Posejdon". Od lat nikt nie czci Posejdona/Neptuna - można się więc domyślić że oburzony tym faktem bóg sikał do polskich rzek i niszczył wały przeciwpowodziowe. Jak temu zaradzić? Co zrobić żeby przeciwdziałać podobnym sytuacjom? Będziemy potrzebować: 1)N/1^2 osób nie będących kalafiorem. (gdzie N jest jakąś liczbą) 2)N+x sztuk rybek w puszce. (gdzie x jest jakąś liczbą) 3)Świeczki do tortu, podgrzewacze, i inne świeczki N sztuk. 4)Gitara. 5)Jeszcze jedna osoba nie będąca kapustą do obsługiwania kamery lub/i aparatu. 5)Mile widziane pochodnie jeśli uda się zorganizować. 5)1*N prześcieradeł. 5)Kapliczka Posejdona na rynku w Poznaniu: .. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-08-2010 | broniecki waldek | zaproszenie do sczegolnego miejsca..z rabatem dla myslacych |
zapraszam do niezaleznego miejsca, gdzie mozna odpoczac bez spotykania rozzuchwalonych fanatykow religijnych...calosc otoczona walami ziemnymi, chroniona przez psy ...nie spotkasz tu nikogo, kogo bys nie chcial spotkac...wiecej na waldi.nocuj.com.pl...dla forumowiczow 50 proc znizki.pozdrawiam |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 23-08-2010 | Romański | Renegocjujmy Konkordata - Toruń! |
Witam serdecznie! Poszukuje osób chętnych do współpracy przy akcji zbierania podpisów pod petycją do Premiera Donalda Tuska o wycofanie lekcji religii ze szkół. Wszystkich chętnych do pomocy proszę o kontakt: moc.liamg@iksnamor.bukaj Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 23-08-2010 | BartłomiejTomczak | Internetowa lista zwolenników usunięcia krzyża sprzed Pałacu |
Zróbmy taką listę na którą będą mogli wpisywać się internauci którzy mają już dosyć tego cyrku przed Pałacem Prezydenckim i chcą podobnie jak Ja by Polska była KRAJEM ŚWIECKIM. Co o tym myślicie? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |