 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 24-02-2011 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 10 lutego 2011 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 10-go lutego 2011 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 27 stycznia 2011 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-02-2011 | Mariusz Agnosiewicz | BiotechCafe: Czy zobaczymy żywego mamuta |
Kawiarnia Naukowa BiotechCafe  serdecznie zaprasza na wykład popularnonaukowy Czy zobaczymy żywego mamuta? Prof. dr hab. Jacek Modlinski Instytut Genetyki i Hodowli Zwierzat PAN28.02.2011 (PN) godz. 18:00-19:00 O klonowaniu zwierząt, a w szczególności o technicznych możliwościach przywrócenia do życia wymarłych gatunków takich jak mamuty oraz o polskim projekcie restytucji tura - przodka bydła domowego - opowie 28 lutego w warszawskiej kawiarni naukowej BiotechCafe prof. Jacek Modliński z Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN. Jak i po co klonuje się zwierzęta? Czy dysponując dzisiejszymi technikami biotechnolodzy już wkrótce sklonują dawno wymarłego mamuta? Czy dzięki pracom polskich biotechnologów tury znów opanują puszcze? Czy klonowanie to dobry sposób na zachowanie ginących gatunków zwierząt? Czy można zamówić sobie klonowanie domowego ulubieńca? W jaki sposób klonowanie zwierząt może pomóc ludziom oczekującym na transplantację narządów? Na te i podobne pytania postara się odpowiedzieć prof. Jacek Modliński, kierownik Zakładu Embriologii Doświadczalnej Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt Polskiej Akademii Nauk w Jastrzębcu. Prof. Modliński od lat siedemdziesiątych zajmuje się problemami związanymi z klonowaniem ssaków i embriologią eksperymentalną ssaków. Jest również m. in. członkiem Komitetu Biotechnologii Rozrodu Zwierząt PAN oraz przewodniczącym Rady Naukowej Polskiej Fundacji Odtworzenia.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-02-2011 | liliac | Wykłady o mechanizmach starzenia się |
Gdański Uniwersytet Medyczny będzie w nadchodzącym tygodniu gościć profesora Calogero Caruso z Uniwersytetu w Palermo. Profesor Caruso zajmuje się immunologią starzenia się i wygłosi na ten temat wykłady w czwartek (24.02) i piątek (25.o2). Wykłady odbędą się w sali im. Prof. Hillera (Collegium Biomedicum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego) przy ul. Dębinki 1. Tematy wykładów: CZWARTEK 24 LUTEGO 2011 GODZ. 11:00: I. IMMUNE-INFLAMMATORY RESPONSES IN ALZHEIMER’S DISEASE II. CAN AGEING BE DELAYED? LESSONS FROM CENTENARIANS PIĄTEK, 25 LUTEGO 2011 GODZ. 12:00: AGEING, AGE-RELATED DISEASE AND LONGEVITY Rozumiem, że to nieco może hermetyczne zagadnienia, ale gdyby ktoś był zainteresowany, wykłady są otwarte, więc zapraszam  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-02-2011 | slik | "Czarno na białym", dziś w piątek 20:23 |
Druga część programu Redaktora Sekielskiego o działalności Komisji Majątkowych, i przedziwnych powiązaniach jej członków w TVN24
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-02-2011 | panTeista | Zerwijmy Konkordat! Pikieta |
Termin 23 lutego · 16:00 - 21:00 Lokalizacja Nuncjatura apostolska, al.Szucha 12 Warszawa Stworzone przez: "ODNOWA" SLD URSYNÓW, Filip Chodźko, Wiola Kowalska Zapraszam Wszystkich zainteresowanych tematem zerwania konkordatu i zaprzestania płacenia na KK z NASZYCH podatków na pikietę pod "ambasadą Watykanu" w Warszawie. Zapraszamy osoby prywatne i wszelkie organizacje Przynieście ze sobą transparenty, sztandary i flagi Waszych organizacji. Pokażmy, że nie chcemy więcej płacić na kościół! Niech Nas będzie jak najwięcej! www.facebook.com/event.php?eid=125676440839436 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 17-02-2011 | Mariusz Agnosiewicz | List otwarty w.s. sporu Muzeum Narodowego z proboszczem Bazyliki Gdań. |
Warszawa, dnia 15 lutego 2011 roku Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów z największym niepokojem śledzi spór Muzeum Narodowego z księdzem Bogdanowiczem. Spór ten odbieramy jako kolejną odsłonę zagarniania mienia narodowego przez Kościół Katolicki. Tym razem nawet bez zachowania pozorów legalności, jak to miało miejsce w przypadku Komisji Majątkowej. Niepokoi nas, że minister polskiego rządu - pan Bogdan Zdrojewski, wywarł skuteczny nacisk na Dyrekcję Muzeum Narodowego, które mu podlega, aby wycofała pozew sądowy o zwrot zabytków. W tej sytuacji nie budzi już nawet zdziwienia, że rząd polski konsultuje przygotowania do polskiej prezydencji w Unii Europejskiej z Episkopatem. Zadziwia nas interpretacja nie tylko prawa, ale i historii najnowszej przez księdza Bogdanowicza. Nie uznaje on braku ciągłości prawnej między niemiecką gminą ewangelicką, pod zarządem której Kościół Mariacki pozostawał od 1572 do 1945 r., a Kościołem Katolickim w Polsce oraz tytułu prawnego do zabytków, którym dysponuje Muzeum Narodowe w Warszawie. Czy chodzi tu tylko o niesubordynacją jednego proboszcza? A może to ma być precedens do przejęcia przez Kościół Katolicki wszelkich dóbr, należących do kościołów niemieckich na ziemiach należących przed II wojną światową do Niemiec? Zlikwidowano Komisję majątkową, bo nie sposób było już obronić jej dalszego istnienia, więc może powstanie nowa komisja do spraw przejmowania przez Kościół Katolicki mienia poniemieckiego? Zachęcamy Dyrekcję Muzeum.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 60 (przedawniony) | | 15-02-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Polacy "przedawkują" leki homeopatyczne |
Działacze na rzecz praw konsumentów i zdrowego rozsądku w Polsce ogłosili dzisiaj zamiar podjęcia masowego "przedawkowania" środków homeopatycznych w przyszłym miesiącu, w ramach wielkiego globalnego protestu przeciwko alternatywnym pseudo-lekarstwom. 6 lutego 2011 protestujący połkną zawartość całych opakowań tabletek homeopatycznych, w celu zwiększenia świadomości opinii publicznej na temat nieskuteczności homeopatycznych "leków" - wywierając tym samym presję na farmaceutach i podmiotach świadczących opiekę zdrowotną, którzy zapewniają, że te produkty sprzedawane jako wyroby medyczne faktycznie działają. Doktor Maciej Zatoński, rzecznik grupy, powiedział: "Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że homeopatyczne tabletki nie są ani "ziołowe" ani " naturalne"- nawet homeopaci przyznają, że tabletki w rzeczywistości zawierają jedynie cukier i wodę. Bierzemy udział w tym proteście, aby pokazać, że te - tak zwane "leki" - są bezużyteczne i nie ma dla nich miejsca w dzisiejszej ochronie zdrowia.
Homeopaci i farmaceuci nie powinni sprzedawać tych "cukierkowych tabletek" osobom, które są chore - te bezużyteczne metody są stratą czasu i pieniędzy.
Demonstracja jest organizowana przez Klub Sceptyków Polskich jako część Kampanii 10:23 [1] - globalnego protestu przeciwko lekom homeopatycznym. Podobne wydarzenia odbędą się w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, z protestami m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Węgrzech, Belgii, Holandii, Australii, USA i Kanadzie.
Michael Marshall,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-02-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Dzień Darwina 2011 |
Zapraszamy na kolejne Sopockie Urodziny Darwina do Klubu Atelier w Sopocie (ul. Mamuszki 2)! W tym roku spotkamy się 20 lutego (niedziela) o 18:00. W ramach spotkania odbędzie się dyskusja na temat wpływu wielkich teorii naukowych, w szczególności Teorii Ewolucji, na potoczne myślenie. Gościem Sopockiego Towarzystwa Naukowego będzie prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn, prorektor ds. nauki Uniwersytetu Gdańskiego. Liczymy na udział publiczności w dyskusji! W planie również urodzinowy poczęstunek dla gości! Wstęp na spotkanie jest wolny! Gorąco zapraszamy! Imprezie patronuje Polskie Towarzystwo Genetyczne, Wydział Biologii UG oraz portal Racjonalista.pl Zob. stn.edu.pl/Darwin2011 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 14-02-2011 | michalina_lic | wydawnictwa religijne |
Szanowni Państwo! Zdaję sobie sprawę, iż studenci przeprowadzający badania do swoich prac dyplomowych nie są czymś rzadkim, a niejednokrotnie kolejne ich pojawienie się wywołuje negatywne emocje. Mam tego świadomość. Niestety, chcąc napisać pracę rzetelnie jestem zmuszona prosić Państwa o wypełnienie mojej krótkiej, anonimowej ankiety. Tylko w takim wypadku pisanie mojej pracy będzie miało sens. Z góry dziękuję za Państwa przychylność. Pozdrawiam! Link do ankiety dotyczącej wydawnictw religijnych: www.ebadania.pl/49da59844d9b645c | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |