Chciałem wziąć udział w ankiecie, bo czemu miałbym ci nie pomóc niezależnie od tego, jakie są twoje poglądy, ale przeczytałem wpis Madmana. Jeśli po zaznaczeniu, że jest się niewierzącym dalej lecą pytania te same, co do osoby religijnej, a nie ma w nich w zasadzie opcji, które mógły zakreślić ateista, to coś jest nie tak z tą ankietą. Dlatego pomogę ci w inny sposób - przekaż twórcom ankiety, że jest zła, gdyż nie uwzględnia obecnych w naszym kraju światopoglądów.
Czy w ankiecie pojawia się na przykład pytanie:
Dlaczego czytasz pisma religijne?
1) Bo wierzę 2) Bo, jako osobę niewierzącą, interesuje mnie mentalność osób wierzących 3) Nie wiem 4) Nigdy ich nie czytam, bo moja wiara nie potrzebuje słów 5) Nigdy ich nie czytam, bo mnie nie interesują 6) Nigdy ich nie czytam, bo nie wyrażają mojego światopoglądu
Myślę, że takie pytanie powinno się pojawić.
|