 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-12-2009 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 26 listopada 2009 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 26-go listopada 2009 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym racjonalizm jest bliski (lub choćby zapragnęli spojrzeć nań z bliska), dla których jednocześnie potrzeba poznawcza jest bardzo ważna. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji, z krótkimi opisami. Protokół ze spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 12 listopada 2009 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 07-12-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Za i przeciw parytetom na listach wyborczych |
Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego mają przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z cyklu:
Dyskusje Czwartkowe, które odbędzie się
10 grudnia (czwartek) 2009 r.,
o godzinie 20.15
w Auli Starego BUW-u( Kampus Główny Uniwersytetu Warszawskiego ).
Temat spotkania:
Parytety na listach wyborczych, czyli argumenty za i przeciw. Gośćmi spotkania będą: Paweł Piskorski, polityk SD Kazimiera Szczuka, publicystka dr Barbara Fedyszak- Radziejowska, socjolog Robert Mazurek, publicysta ,,Wprost" i ,,Rzeczpospolitej" Wstęp wolny
Będę wdzięczny za rozpowszechnienie informacji o tym spotkaniu.
Z poważaniem, Hubert Kubik Prezes Zarządu Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-12-2009 | Qll-Kate | Jubileusz Katarzyny Marii Kullmann i StudioTechnik Plastycznych |
Szanowni Państwo Katarzyna Maria Kullmann STUDIO TECHNIK PLASTYCZNYCH orazKlub PIEKARNIA mają zaszczyt zaprosić Państwa do siedziby Klubu w Warszawie ul. Młocińska 11 dnia 12.XII.2009r. od godz. 12.00 do 16.00 na pełne świątecznych klimatów, uroczyste obchody 15-lecia STUDIO TECHNIK PLASTYCZNYCH zatytułowane "...JAK ŹRENICY OKA"
Obchodom towarzyszyć będą: 1. Koncert przy dźwiękach house i elektrohouse - zagra artysta DJ DEEV. 2. Wystawa prac plastycznych dzieci młodzieży - obejrzycie Państwo ponad 300 niezwykłych dzieł młodych twórców, wykonanych w bardzo różnorodnych technikach . 3. Wzruszające, dowcipne i pełne pasji występy dzieci niepełnosprawnych - Kamil Świerczyński i Rafał Grzyb (śpiew); "Opowieść wigilijna ..." - m II Klasy Gimnazjum (przy FPLN) oraz kolęda "Przybieżeli do Betlejem" - teledysk Kl. VIa i SSPdP (przyFPLN). 4. Pokazy niezwykłych i widowiskowych możliwości ludzkiego ciała oraz koncentracji zaprezentują mistrzowie taekewondo oraz capoeira. 5. Historia miłosna na cztery łapy pt.: "P I E S K I E O P O W I E Ś C I" snuta przez niezwykle charyzmatyczną Kasię Surmę. 6. Grupa AGOZAR zatańczy w gorących rytmach "Ruede de Casino" 7. Zabawa fantowa, w której każdy los jest radosną niespodzianką i każdy wygrywa!!! 8. Kiermasz pięknych prac plastycznych wymarzonych na upominek świąteczny.
Obchody 15-lecia STUDIO objęli patronatem: 1) LIONS CLUB WARSZAWA NIKE 2).PEUGEOT CARIMPEX AUTO CENTER 3) ZWIĄZEK POLSKICH ARTYSTÓW PLASTYKÓW POLSKA SZTUKA UŻYTKOWA zaś wsparli.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 05-12-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Zrozumieć szaleństwo - między psychologią a filozofią |
Koło Naukowe Filozofii Praktycznej przy Zakładzie Filozofii Moralnej i Bioetyki w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w interdyscyplinarnej studenckiej konferencji naukowej Białe ściany czy orszak Dionizosa? Zrozumieć szaleństwo - między psychologią a filozofią Toruń, 22-23 kwietnia 2010 r. Kim jest szaleniec? - Jednostką napiętnowaną przez społeczeństwo, czy wyobcowanym i nadwrażliwym człowiekiem? Co szaleniec może nam powiedzieć o człowieku, a przede wszystkim o nas samych? Czy jest lustrem, w którym się przeglądamy czy cieniem, od którego uciekamy? Jak postrzegano szaleństwo niegdyś, a jak obecnie? Czy w ogóle szaleństwo pozwoli nam się zrozumieć? Tematyka i cele konferencji: Zachęcamy Państwa do próby ujęcia problemu szaleństwa, oscylującego na granicy wielu dyscyplin naukowych, m. in. psychologii, psychiatrii, filozofii, kognitywistyki, antropologii kultury, socjologii, etnologii, etc. Motywem przewodnim konferencji będą interdyscyplinarne rozważania, mające poprowadzić nas w kierunku odpowiedzi na pytania, które stawia przed nami rozmaitość perspektyw w ujmowaniu zjawiska szaleństwa. Chcielibyśmy zwrócić uwagę na wątki przejawiania się oraz próby opisu szaleństwa: w kulturze (praktyki magiczne, rytuały, Eros i Tanatos, etc.), w religii (doświadczenia mistyczne, droga do Sacrum), w sztuce (piękno dionizyjskie, szał twórczy), w relacjach międzyludzkich (wykluczenie, napiętnowanie, obcość), w antropologii (krytyka klasycznego paradygmatu racjonalno.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 03-12-2009 | Mariusz Agnosiewicz | V Festiwal Racjonalistyczny - Racjonalizm w przestrzeni społecznej |
Zapraszamy członków PSR oraz niezrzeszonych racjonalistów i wolnomyślicieli! "RACJONALIZM W PRZESTRZENI SPOŁECZNEJ" 5-6 grudnia 2009 Pobierowo ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Uniwersytetu Szczecińskiego, Pobierowo ul. Grunwaldzka 66 www.zumi.p(*)cinskiego,Pobierowo,firma.htmlProgram imprezy: 4 grudnia / piątek / autobus ze Szczecina jedzie do ośrodka o godzinie 14.00 z dworca PKS - zaraz obok dworca PKP SZCZECIN GŁÓWNY (nie wysiadać na stacji Szczecin Dąbie, ani żadnej innej! ☺  • przyjazd • "Morze, nasze morze.." spacer plażą...dla ambitnych do Trzęsacza na pierogi ruskie i piwo • godz. 20.00 Michał Rembas "Między sztuką a kiczem - pomniki papieskie na Pomorzu Zachodnim" godz. 23.00 • nocna dyskusja przy kominku "Richard Dawkins a Micheal Onfrey. Między agnostycyzmem a ateizmem" wprowadzenie prof. Jerzy Kochan 5 grudnia / sobota / • godz. 10.00-13.00 Obrady plenarne Zjazdu Delegatów Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów • godz. 13.00-15.00 przerwa obiadowa • godz. 15.00-19.00 Obrady plenarne Zjazdu Delegatów Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów • godz. 20.00 OGNISKO w sali kominkowej / mile widziane popisy kulinarne i artystyczne / 6 grudnia / niedziela / • godz. 10.00 Aleksandra Łukaszewicz-Alcaraz "Racjonalizm feminizmu" • godz. 11.30 Ewa Weber "Prawa człowieka i ich obecne zagrożenia w Polsce" • godz.13.00-14.00 Zamknięcie festiwalu Obiad i.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-11-2009 | Mariusz Agnosiewicz | List otwarty do Marszałka Województwa Pomorskiego Jana Kozłowskiego |
Szanowny Panie Marszałku,
Wyrażamy głębokie zatroskanie oraz sprzeciw wobec zamiaru usunięcia Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Gdańsku z obecnej lokalizacji w Gdańsku przy ulicy Długiej 84/85, w której mieści się również Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny, gdzie anonimowo można wykonać testy w kierunku HIV, oraz przeniesienia przychodni do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego przy ulicy Smoluchowskiego 18. W naszej ocenie podjęta przez Pana Marszałka decyzja jest niesłuszną. Jako taka stoi w jasnej sprzeczności z przyjętym w 2007 roku czteroletnim, rządowym programem przeciwdziałania zakażeniom wirusem HIV, ale co ważniejsze pozbawia osoby, będące nosicielami, faktycznego, efektywnego dostępu do pomocy medycznej. Bezsprzecznie głównym atutem dotychczasowej lokalizacji, w ścisłym centrum miasta, jest łatwa dostępność do fachowego zespołu, którym kieruje Pani doktor Ewa Zarazińska. Natomiast dostępność procedur medycznych, połączona z udzieloną całościową, prawdziwą informacją jest jedną z najbardziej efektywnych metod przeciwdziałania HIV. Świadczą o tym również dane, zgodnie z którymi 86,9% środków pieniężnych przeznaczanych jest w Polsce na opiekę i leczenie nosicieli, natomiast tylko 10,3% pokrywa mądrą i przemyślaną prewencję – czy zatem nie lepiej zapobiegać niż leczyć? A właśnie pozostawienie Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej wzdłuż przecinających się wielorakich szlaków komunikacyjnych sprzyja (także dzięki.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-11-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie |
I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ Międzyświatopoglądowe święta na rzecz pokoju we wszechświecie
7 grudnia 2009 (poniedziałek), godz. 18:00 UFA, al. Solidarności 82, Warszawa www.u-f-a.pl
DYSKUSJA, MULTIETNICZNA UCZTA I TAŃCE!!!
Nieformalny kolektyw ateistek, chrześcijanek, lesbijek, muzułmanek i żydówek zaprasza na połączone obchody muzułmańskich świąt Al-Adha i Nowego Roku, żydowskiej Chanuki i chrześcijańskiego Bożego Narodzenia. Dziewczyny postanowiły pokazać, że wystarczy bardzo niewiele, by zmieniać świat na lepsze.
Przełom listopada i grudnia tego roku to czas świąt trzech wielkich religii - judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. W Polsce niestety jeszcze nikt lub prawie nikt nie wysyła życzeń "Szczęśliwych Świąt Zimowych", większość zakłada bowiem, że święta to jedynie Boże Narodzenie. Są też osoby, które nie obchodzą żadnych świąt. Czy ateistki i ateiści są z tego powodu ubożsi? Wkrótce nadarzy się wyjątkowa okazja by otrzymać odpowiedź na to i wiele innych pytań.
Projekt realizowany pod nazwą "I BĘDZIESZ KOCHAŁA BLIŹNIĄ SWOJĄ" ma na celu pokazanie, że akceptacja i szacunek do innego człowieka przełamują światopoglądy, święte wojny i przepisy religijne. Podczas dyskusji dziewczyny odpowiedzą na pytania dotyczące kobiet, tradycji związanych z obchodzeniem świąt w poszczególnych religiach i światopoglądach, seksualności, tematyki LGBTQ.
Dopełnieniem będzie bajeczny multietniczny poczęstunek. Aby nikt nie został z niego wykluczony będzie on zarazem wegański, koszerny.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-11-2009 | Arleta Bolda-Górna | X Międzynarodowy Maraton Pisania Listów- AI trójmiasto |
Trójmiejska grupa Amnesty International zaprasza na tegoroczny Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka: 12-13 grudnia1. Akademia Sztuk Pięknych (Targ Węglowy 6) 12.00 (sobota) - 12.00 (niedziela) - piszemy 24h! 2. III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni (Legionów 27) 12.00 (sobota) - 12.00 (niedziela) - piszemy 24h! 3. Parlament Studentów UG (Wita Stwosza 58, Kampus Oliwa) 12.00- 21.30 (sobota), 7.30 - 12.00 (niedziela) Ponadto w dniach 9-11 grudnia w godzinach od 10.00 do 15.00 piszemy w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej (Narutowicza 11/12) "Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wtedy przez 24 godziny bez przerwy piszemy ręcznie (!) listy w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowania obrońców praw człowieka. Dołącz do nas!"Więcej na amnesty.org.pl/maraton/kogo-bronimy.html |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 26-11-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Trzecia Godzina Gratis - Bez sprawy nie ma wystawy |
Trzecia Godzina Gratis to zbiór niezwykłych obrazów-mozaik wykonanych przez światowej sławy artystę - Jacka Andrzejewskiego. Prace te powstały w sposób niezwykły, gdyż w całości zrobione są z tysięcy ulotek agencji towarzyskich, jakie można znaleźć porozrzucane po ulicach czy wetknięte za wycieraczki samochodów w całej Warszawie. Mozaiki układają się w piękne kształty, od takich jak katedra Notre Dame czy kobieta w zielonej sukni aż po prowokujące przedstawienia Pałacu Kultury i Nauki oraz czerwonego sierpa i młota. Jak powtarza często autor - "bez sprawy nie ma wystawy", dlatego też przy otwarciu tej wystawy szczególnie zależy mu na zwróceniu publicznej uwagi na trudny, lecz bardzo istotny, niestety jak dotąd zamiatany pod dywan, problem prostytutek w Polsce. Według Jacka Andrzejewskiego problemem nie jest funkcjonowanie prostytutek w naszej rzeczywistości, ale odczłowieczenie ich i traktowanie przez Państwo jako niepotrzebne, niegodne, niewarte podludzkie formy bytu. Prostytutka też człowiek! Jak pięknie ujęła to Małgorzata Bocheńska komentując prace Andrzejewskiego: "ulotki, z których wykonane są te wielkie, piękne obrazy nie przedstawiają dziwek lecz kobiety!". Fakt zarabiania pieniędzy przez te kobiety w ten a nie inny sposób wynika często z niewiedzy, nieświadomości, braku wyobraźni o innych perspektywach. Jego skutki natomiast, potrafią być druzgocące dla psychiki, emocji i ciała. Jest to często niewolnicza praca, a instytucje naszego państwa demokratycznego, w centrum.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 26-11-2009 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 12 listopada 2009 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 12-go listopada 2009 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, tym razem - UWAGA - o godzinie 20.00, w dużej sali, na kanapach "pomarańczowego kącika". Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, standardowo o godzinie 19.00, w Tarabuku. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym racjonalizm jest bliski (lub choćby zapragnęli spojrzeć nań z bliska), dla których jednocześnie potrzeba poznawcza jest bardzo ważna. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji, z krótkimi opisami. Protokół ze spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 22 października 2009 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |