Racjonalista - Strona głównaDo treści
V Festiwal Racjonalistyczny - Racjonalizm w przestrzeni społecznej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
28-11-2009 20:15Mariusz Agnosiewicz (moderator)V Festiwal Racjonalistyczny - Racjonalizm w przestrzeni społecznej
Zapraszamy członków PSR oraz niezrzeszonych racjonalistów i wolnomyślicieli!

"RACJONALIZM W PRZESTRZENI SPOŁECZNEJ"
5-6 grudnia 2009 Pobierowo
ośrodek szkoleniowo-wypoczynkowy Uniwersytetu Szczecińskiego, Pobierowo ul. Grunwaldzka 66
www.zumi.p(*)cinskiego,Pobierowo,firma.html

Program imprezy:

4 grudnia / piątek /
autobus ze Szczecina jedzie do ośrodka o godzinie 14.00 z dworca PKS - zaraz obok dworca
PKP SZCZECIN GŁÓWNY (nie wysiadać na stacji Szczecin Dąbie, ani żadnej innej! ☺
• przyjazd
• "Morze, nasze morze.." spacer plażą...dla ambitnych do Trzęsacza na pierogi ruskie i
piwo
• godz. 20.00
Michał Rembas
"Między sztuką a kiczem - pomniki papieskie na Pomorzu Zachodnim"
godz. 23.00
• nocna dyskusja przy kominku
"Richard Dawkins a Micheal Onfrey. Między agnostycyzmem a ateizmem"
wprowadzenie prof. Jerzy Kochan

5 grudnia / sobota /
• godz. 10.00-13.00
Obrady plenarne Zjazdu Delegatów Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów
• godz. 13.00-15.00
przerwa obiadowa
• godz. 15.00-19.00
Obrady plenarne Zjazdu Delegatów Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów
• godz. 20.00
OGNISKO w sali kominkowej / mile widziane popisy kulinarne i artystyczne /

6 grudnia / niedziela /
• godz. 10.00
Aleksandra Łukaszewicz-Alcaraz "Racjonalizm feminizmu"
• godz. 11.30
Ewa Weber "Prawa człowieka i ich obecne zagrożenia w Polsce"
• godz.13.00-14.00
Zamknięcie festiwalu
Obiad i spacer
WYJAZD o godzinie 17.00 autobusem do stacji PKP Szczecin Główny

Przyjazd proszę potwierdzić mailowo lub telefonicznie u
Bożeny Mozolewskiej
lp.pw@66retlaf / kom. 511 478 407 /
Istnieje możliwość wcześniejszego przyjazdu i późniejszego wyjazdu, ale
wymaga to wcześniejszego uzgodnienia. Koszt noclegu 32 zł/noc

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)Odp: V Festiwal Racjonalistyczny - Racjonalizm w przestrzeni społeczne
W sobotę w Szczecinie o godz. 18 będzie poza tym ślub humanistyczny pary homoseksualnej - jeśli ktoś chciałby wziąć w tym udział proszę o kontakt.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

Ponieważ do Pobierowa mam niewiele ponad 100km i grzechem byłoby w tej sytuacji nie przyjechać, chciałbym zapytać o kilka spraw.
Czy mogę przyjechać z zoną?
Czy możliwe jest przenocowanie na miejscu i za jaką opłatą?

Zachęcam wszystkim członków oraz sympatyków PSR, zarówno piszących jak i nie piszących na forum do przyjazdu.
Spotkajmy się w Pobierowie.
Kto z Was ma zamiar przyjechać?

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: I jeszcze jedno. Jak to jest z tymi delegatami? Dlaczego nie decydują wszyscy, którzy przyjadą?


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Czy mogę przyjechać z zoną?

To jest otwarta generalnie impreza. Tzn. na ogół było tak, że obrady delegatów były dostępne jedynie dla członków PSR, gdyż dotyczy to wewnętrznych spraw stowarzyszenia, ale poza tym cały festiwal od piątku do niedzieli dla wszystkich.

>Czy możliwe jest przenocowanie na miejscu i za jaką opłatą?

podane jest przecież wyżej.

>P.S: I jeszcze jedno. Jak to jest z tymi delegatami? Dlaczego nie decydują wszyscy, którzy przyjadą?

Bo byłyby problemy z kworum. Jak było nas 30 osób to można było zrobić w miarę łatwo kworum. Jak jest 200 to już trudniej. Stąd delegaci.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>>Czy możliwe jest przenocowanie na miejscu i za jaką opłatą?
>podane jest przecież wyżej.
O.K. - przeoczyłem.

>Bo byłyby problemy z kworum. Jak było nas 30 osób to można było zrobić w miarę łatwo kworum. Jak jest 200 to już trudniej. Stąd delegaci.
Pamiętam, że w zeszłym roku rozmawialiśmy już na ten temat.
Wygląda na to, że nie ma dobrego rozwiązania.
Czy nie byłoby lepiej, gdyby po prostu decydowali/głosowali Ci wszyscy, którzy przyjadą na Zjazd na zasadzie, że "nieobecni głosu nie mają"?
Przyjazd oznacza bezsprzecznie zaangażowanie w działalność PSR.
Nic mi nie wiadomo, bym wybierał jakiegoś delegata.

Pozdrawiam - Zbyszek


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
>Nic mi nie wiadomo, bym wybierał jakiegoś delegata.

Napisz w tej sprawie skargę do zarządu
Były wybory we wszystkich ośrodkach + w ośrodku wirtualnym.
30-11-2009 11:29 
 Ocena 1 na 1
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

Rozumiem, że przyjechać może każdy - także osoby wierzące.
Czy na przykład Miłujący prawdę, który uważa się za racjonalistę, również?

Pozdrawiam - Zbyszek


Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?
02-12-2009 09:00 
 Ocena 8 na 8
pavvel (8272 punktów)
>A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?

Przysięga na Biblię, że się w żadnego z bogów nie wierzy powinna wystarczyć


www.racjonalista.pl/forum.php/s,253335
02-12-2009 10:56 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>>A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?
>Przysięga na Biblię, że się w żadnego z bogów nie wierzy powinna wystarczyć
Niewierzący z kręgu islamu powinni przysięgać na Koran, w duchu tolerancji i pluralizmu.
apud (4399 punktów)
>>>A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?
>>Przysięga na Biblię, że się w żadnego z bogów nie wierzy powinna wystarczyć
>Niewierzący z kręgu islamu powinni przysięgać na Koran, w duchu tolerancji i pluralizmu.

Nie, to nie tak...
bez kolegium moderatorskiego nie idzie!
Przy wejściu będzie stal morderator, i oceniał, czy poglądy sa odpowiednie i zgodne z regulaminem.
I z odpowiednia kultura wyrażane ...
>
03-12-2009 14:41 
 Ocena 1 na 1
kanik (3636 punktów)
(zablokowany)
Chyba niechcący postawiłem Ci minusa, chciałem plusa. To od śmiechu ręka chyba mi się omcknęła .
02-12-2009 17:34 
 Ocena 5 na 5
TyDraniu (6569 punktów)
>A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?

Wchodzących powinno się bić pałą po łbie. Jeżeli będzie wołał: "O kur@a!", to wpuszczać, a jeżeli "O Bo#e!" to nie .
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)

>A jak przy wejściu organizatorzy mieliby sprawdzać poprawność światopoglądową?
Można byłoby pytać każdego wchodzącego o światopogląd i chrześcijanom, dla przykładu, wieszać krzyżyk na szyi.
Taki rodzaj identyfikatora. Od razu wiadomo byłoby, kto zacz.

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: I jeszcze jedno. Gdzie mogę znaleźć spis delegatów?

Wiara kończy się wtedy, gdy zaczynają się wątpliwości.

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365