Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-03-2006Mariusz AgnosiewiczObrona Le Madame
W poniedziałek 27 marca o godzinie 11. planowana jest eksmisja komornicza warszawskiego klubu Le Maddame.
O godzinie 10.30 pod klubem zbierają się wszyscy ci, dla których klub Krystiana Legierskiego jest nie tylko dobrym miejscem do zabawy ale także ważnym ośrodkiem kulturalnym, miejscem nieskrępowanej wymiany myśli i poglądów.
Pokażmy władzom stolicy, że nie zgadzamy się z polityczną decyzją o likwidacji klubu, że nie zgadzamy się z wizją Polski gdzie nie ma miejsca dla mniejszości a pluralizm światopoglądowy zamienia się na odgórnie ustalone jedynie słuszne wartości.
Liczę na Waszą niezawodną obecność
Piotr Mieśnik
p.o. Sekretarza Zarządu Krajowego RS "NIE"
609 299 969, 660 775 812
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-03-2006Mariusz AgnosiewiczProgram Jurka Owsiaka Ratujemy i uczymy ratować
Proponuję zamanifestować wsparcie dla Jurka Owsiaka w związku z atakami, jakie przypuściły na niego władze IV RP z jedynie słusznych pozycji PIS (dzisiejsza GW: serwisy.gazeta.pl) "Program WOŚP skrytykował wczorajszy "Nasz Dziennik" związany z o. Tadeuszem Rydzykiem.
- "Drodzy rodzice, czy chcielibyście, aby Wasze dzieci uczył... Jerzy Owsiak?" - pyta gazeta na pierwszej stronie. I odpowiedź: - "Jeśli nie, koniecznie porozmawiajcie z dyrektorem szkoły, do której chodzą Wasze pociechy".
W tekście program Owsiaka krytykuje Maria Nowak z PiS, wiceprzewodnicząca sejmowej komisji edukacji i młodzieży.
- Co złego robi Owsiak? - pytamy posłankę Nowak.
- Lansuje ideologię "róbta, co chceta". Wyrządził wiele szkód wychowawczych młodzieży. Uczył, że liczą się tylko zachcianki, nie liczą się żadne normy społeczne. Konsekwencją tej działalności są problemy z dziećmi.
- A co zrobił dobrego?
- Przede wszystkim zrobił dużo złego."
Marian Piłka, poseł PiS, dodaje, że nauka pierwszej pomocy to nie zadanie dla WOŚP.
- Powinny ją realizować inne organizacje - mówi "Gazecie". - Otoczka i głoszona przez Owsiaka ideologia budzą wątpliwości."
Jest to kolejny etap wojny ideologicznej prowadzonej przez PIS, wojny zagrażającej wolności słowa, innym swobodom obywatelskim i - w konsekwencji - demokracji.
Proponuję 4 kwietnia (inauguracja programu Owsiaka "Ratujemy i uczymy ratować") o godz. 12.00 i/lub 18-ej użyć klaksonów samochodowych (prywatnych, taksówek itd.). Kto nie ma klaksonu, może użyć..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2006Mariusz AgnosiewiczKryptonim - "rewolucja moralna"
ZAPROSZENIE Wydawnictwo "Książka i Prasa" oraz Fundacja "Sapere Aude" zapraszają na dyskusję panelową na temat: Kryptonim "rewolucja moralna" - czy Polska zmierza do narodowo-klerykalnej dyktatury, połączoną z promocją najnowszego numeru kwartalnika "Bez dogmatu". Spotkanie odbędzie się 29 marca o godz. 18 w stołecznym "Klubie Księgarza" przy Rynku Starego Miasta 22/24. Po panelu z udziałem członków redakcji pisma i ich gościa, red. Agnieszki Wołk-Łaniewskiej, wszystkich uczestników zapraszamy na część "kuluarową" przy kanapkach i winie.
Pozdrawiam, Andrzej Dominiczak

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-03-2006Mariusz AgnosiewiczIV Europejskie Forum Społeczne w Atenach 4-7 maja 2006
Europejskie Forum Społeczne jest w tym roku organizowane po raz czwarty.
Forum jest miejscem dyskusji, debat i wspólnego działania rozmaitych ruchów społecznych (związków zawodowych, organizacji kobiet, kampanii antywojennych, alterglobalistycznych, antyrasistowskich, ekologicznych itd.) z Europy i spoza.
EFS jest europejskim "oddziałem" Światowego Forum Społecznego, które pierwszy raz miało miejsce w Porto Alegre w 2001 roku.
Główne hasło wszystkich forów społecznych to: "Inny świat jest możliwy".
Z dyskusji podczas Forum wynikają też różne działania. Np. EFS we Florencji w 2002 roku dało sygnał do największej w historii koordynowanej demonstracji antywojennej 15 lutego 2003.
Więcej o EFS można zobaczyć na stronie organizatorów: www.fse-esf.org (wstęp również po polsku) oraz na www.efs.w.pl.
Również czwarty raz Komitet EFS organizuje wyjazd na Forum. Celem tego przedsięwzięcia jest wzmocnienie ruchów społecznych w Polsce
- żeby uczestnictwo w Forum zaowocowało większym udziałem i aktywnością tu w kraju. Żeby opór przeciw neoliberalizmowi, wojnie, nędzy i różnego rodzaju dyskryminacji stał się coraz silniejszy.
Na EFS można wziąć udział w istotnych dyskusjach dla ruchu alterglobalistycznego, zawiązać kontakty z ludźmi o podobnym myśleniu, dać się inspirować przykładami zwycięskich akcji na różnych obszarach i przekazać innym doświadczenia z Polski.
Podkreślamy, że wyjazd na EFS do Aten nie jest wycieczką turystyczną. Każdy kto pojedzie powinien wziąć udział w konferencjach, seminariach..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-03-2006jareklandDarkroom
Nie jestem z Warszawy, nie mam żadnego interesu w propowaniu tego teatru, nie jestem związany żadnymi więzami z właścicielką.
Warszawski teatr "Polonia" wystawia wiele kontrowersyjnych i odważnych (trzeba pamiętać że jesteśmy w Polsce) sztuk.
"Darkroom" jest sztuką w której zderzają się pokolenia a także problemy społeczno-polityczne współczesnej Polski.
Jak już powiedzxiałem warszawiakiem nie jestem i to co napisałem to skrót recenzji.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-03-2006Mariusz AgnosiewiczI Ogólnopolski Festiwal Filmów Popularnonaukowych
W dniach 25-27 maja 2006 r. w Trójmieście odbędzie się festiwal filmów popularnonaukowych, organizowany przez Akademicką Telewizję Edukacyjną.
Zapraszamy filmowców, realizatorów programów telewizyjnych, naukowców, licznych entuzjastów popularyzacji nauki - profesjonalistów i amatorów do udziału w Festiwalu. W festiwalowym konkursie może wziąć udział każdy film czy program, który spełnia warunki regulaminu festiwalu.
Na tej stronie internetowej znajdą Państwo szczegóły zgłoszenia filmu, uczestnictwa w festiwalu, najważniejsze terminy, warunki regulaminu oraz wiele innych ważnych informacji.
Jeśli macie pytania prosimy o kontakt z Akademicką Telewizją Edukacyjną.
Zapraszamy na stronę festiwalu: ate.univ.gda.pl/festiwal
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
11-03-2006Mariusz AgnosiewiczDni Antywojenne 17-19 marca
Konferencja zapowiada się bardzo ciekawie - warto przyjechać/przyjść na trzy dni jeśli masz możliwość - na koncert, konferencję i demonstrację.
Inicjatywa Stop Wojnie
www.isw.w.pl
lp.pw@einjowpots
tel. 0600 599 306
Zapraszamy na OGÓLNOKRAJOWE DNI ANTYWOJENNE, WARSZAWA 17 - 19 MARCA Inicjatywa Stop Wojnie i Związek Nauczycielstwa Polskiego
Program:
Piątek, 17 marca, godz. 20.30: KONCERT - MUZYKA PRZECIW WOJNIE.
Klub Punkt, ul. Koszykowa 55.
Grają: Yerba Mater, Tabula Rasa, The Relievers, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Wstęp: 10 zł (w cenie wliczony znaczek antywojenny)
Sobota, 18 marca, godz. 11.00-18.30: KONFERENCJA ANTYWOJENNA
Siedziba Związku Nauczycielstwa Polskiego, ul. Smulikowskiego 6/8.
Cztery panele:
11.00-12.30: * Edukacja dla pokoju.
Mówcy: prof. Łopatkowa (ZNP), prof. Maria Szyszkowska (ISW), Bartek Machalica (ISW), Marcin Bosak (aktor).
12.45-14.15: * Irak: rzeczywistość okupacji.
Mówcy: prof. Marek Dziekan (arabista), Dżabbar al Jasiri (Irakijczyk mieszkający w Polsce), Jane Hardy (Stop the War Coalition, Wlk. Brytania), Jacek Czarnecki (korespondent wojenny Radia Zet)
15.00-16.30: * Społeczeństwa wobec wojny.
Mówcy: Sławomir Broniarz (ZNP), przedstawiciel WZZ Sierpień-80, Adam Khan (Związek Muzułmanów Polskich), Maciej Wieczorkowski (ISW)
16.45-18.15: * "Wojna z terrorem", czyli wojna i terror.
Mówcy: prof. Roman Kuźniar, Jacek Żakowski (dziennikarz), Filip Ilkowski (ISW).
18.15-18.30: Zakończenie
Dyskusja i pytania z sali po każdym panelu.
W programie mogą pojawić..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-03-2006jareklandBałtycki Festwal nauki
W dniach 25-28.05.2006 w wielu miejscach Pomorza Gdańskiego będa się odbywały imprezy popularyzujace naukę. www.festiwal.gda.pl

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-03-2006Mariusz AgnosiewiczProstytucja - praca czy przemoc?
Kryminologiczne Koło Naukowe
Międzywydziałowe Koło Naukowe Gender
Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji
Uniwersytet Warszawski
ORGANIZACJE KOBIECE WOBEC PROSTYTUCJI
Spotkanie środowisk kobiecych z Normą Hotaling
10 marca
godz. 15.00, sala 32
Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji
ul. Podchorążych 20
Program
15.00 - Otwarcie
15.10 - Wystąpienie Normy Hotaling
15.30 - Dyskusja
1. Prostytucja - abolicjonizm czy legalizacja
2. Programy dotyczące zwalczania przymuszonej prostytucji, czynniki sprzyjające i nie sprzyjające ich realizacji.
3. Perspektywy działań organizacji kobiecych wobec prostytucji.
17.10 - Zakończenie
Planowane jest opracowanie materiałów z tego seminarium.
Kontakt z organizatorami:
Kryminologiczne Koło Naukowe: lp.pw@aigolonimyrk
Emilia Rekosz: 500 025 210, lp.pw@r_eciralc

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-03-2006Mariusz AgnosiewiczKobiety islamu w filmie
Fundacja Lorga i portal Arabia.pl wraz Fundacją MOMA FILM i Kinem Luna zapraszają w dniu 8 marca 2006 na przegląd filmów, prezentujących rolę i pozycję kobiet w kulturze islamskiej. Wspólnie przygotowaliśmy dla Was dwa wstrząsające filmy oraz interesującą dyskusję panelową.
KOBIETY ISLAMU W FILMIE
8 marca 2006
Kino Luna, Warszawa, Marszałkowska 28
Jest to w tym roku już drugi przegląd filmów prezentujących rolę i pozycję kobiet w kulturze islamskiej, gdzie kobiety są na początku całkowicie podległe władzy ojca i braci, a potem męża. Zakryte, w długich płaszczach, w chustkach na głowie, dostojnie przechadzają się po ulicach miast. Często widzi się je z dziećmi - jedno w wózku, pozostałe wokół. Spotykają się ze sobą, rozmawiają. Wykonują swoje codzienne obowiązki w poczuciu odpowiedzialności za siebie, dzieci i rodzinę. Jedne poważne, skromnie ubrane; biała chustka czarny płaszcz, czarna chusta czarny płaszcz. Inne piękne i eleganckie, w makijażu i kolorowe; fioletowe, niebieskie, czerwone chusty, płaszcz zawsze długi... Są też takie, które ze swej tradycji zachowały jedynie zwyczaj nakrywania głowy chustą, poza tym starają się ubierać na sposób europejski...
Program imprezy:
- 20.00 - Druga strona Burki, Iran 2004, 52 min.
- 20.55 - Panel dyskusyjny "Oblicza kobiet w Islamie"
- 21.45 - Prostytucja za zasłoną, Szwecja, 2004, 58 min.
Organizatorzy: Fundacja LORGA, portal ARABIA.pl, Fundacja MOMA FILM, kino LUNA.
W dyskusji panelowej udział wezmą Marzena Chińcz - prezeska Fundacji..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)