Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-10-2009WojtekPalikot pod Jaszczurami w środę, 7 października
Rusza nowy cykl spotkań w Klubie Pod Jaszczurami – Osobowości. Pierwszym gościem będzie Janusz Palikot. Jeden z najbarwniejszych polskich polityków odwiedzi krakowski klub w środę, 7 października, o godz. 19. Wstęp wolny.

Nosił koszulkę z napisem „jestem gejem”, machał silikonowym penisem i pistoletem, na konferencję prasową przyniósł świński łeb, powiedział, że „uważa prezydenta Lecha Kaczyńskiego za chama” – takiego Janusza Palikota zna każdy Polak, który choć trochę interesuje się polityką. Ale to tylko kilka najbardziej widocznych akcji posła. Jaki naprawdę jest Janusz Palikot? Co robi, kiedy nie widzimy go w Sejmie ani na szklanym ekranie? Czy mamy w Polsce „palikotyzację” polityki? Czy trzeba obecnie być bardzo wyrazistym, aby zdobyć popularność wśród wyborców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznamy w środę, 7 października, w Klubie Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8).
Spotkanie z Januszem Palikotem zainauguruje nowy cykl spotkań zatytułowany „Osobowości”. Rozmowa z posłem połączona będzie z promocją jego książki „Pop-polityka”, która trafiła do księgarń latem dzięki wydawnictwu Słowo/Obraz Terytoria.
Spotkanie poprowadzi Bartek Borowicz. Producentem imprezy jest Grzegorz Kopeć.

Odwiedź blog Janusza Palikota: www.palikot.blog.onet.pl

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-10-2009Racjonalistka ateistkaAteiści łódzcy w Krakowie na manifestacji 10.10.2009
Poproszę o informację od osób, które byłyby chętne pojechać do Krakowa na manifestację ateistów. Aktualnie jedziemy w dwa samochody, brakuje nam jednej, dwóch osób do kompletu. Proszę o kontakt na forum - na pocztę podam swój mail. Możemy także pojechać jeszcze większą grupą.
Pozdrawiam

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-10-2009Mariusz AgnosiewiczZakazana psychologia w kinie Iluzjon
W poniedziałek w kinie "Iluzjon" lub w kawiarni "Zaklęte rewiry" (w zależności od tego ile osób się pojawi) na ul Narbutta 50A w Warszawie o godzinie 18 odbędzie się wieczór autorski poświęcony "Zakazanej psychologii" Tomasza Witkowskiego racjonalista.pl/ks.php/k,1881 . Serdecznie zapraszamy!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
29-09-2009WojtekSpotkanie PSR Kraków, 1 października, 19.00, klub Daddy's
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Zapraszam na spotkanie oddziału, które odbędzie się w czwartek, 1 października, o godzinie 19.00 w klubie Daddy's przy ulicy Krowoderskiej 28. Tematem przewodnim będzie Marsz Ateistów i Agnostyków i udział w nim PSR Kraków. Załączam listy książek zbieranych w ramach akcji przekazywania książek domom dziecka. Tematów pobocznych przewidujemy jak zwykle wiele, okraszonych rozmową w miłym towarzystwie.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

[Załącznik]

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-09-2009KowalskaAlternatywa dla BXVI
   Dostałam na maila. Przekazuję dalej, bo warto podpisać.

www.list.apostazja.pl/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
24-09-2009Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 10 września 2009 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 10-go września 2009 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania K.F. P.S.R. odbywają się w parzyste czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym racjonalizm jest bliski (lub choćby zapragnęli spojrzeć nań z bliska), dla których jednocześnie potrzeba poznawcza jest jedną z naczelnych.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji, z krótkimi opisami.

Protokół ze spotkania Kawiarni Filozoficznej P.S.R., z dnia 27 sierpnia 2009 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
23-09-2009Leszek Lachowieckizaproszenie na konferencję
W imieniu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie i Fundacji im. Róży Luksemburg
serdecznie zapraszam
w dniu 29 września (wtorek) o g. 17.00. w starym budynku Biblioteki przy Koszykowej

na konferencję zatytułowaną

"OBCY JAWNY, OBCY UKRYTY. Destrukcyjna funkcja ksenofobii w kształtowaniu tożsamości narodowej"

Udział wezmą:

dr Paweł Fijałkowski (ŻIH) - Między tolerancją a antyjudaizmem. Żydzi w Rzeczypospolitej wielu narodów.
dr Piotr Weiser (UJ, ŻIH) - Polacy, Żydzi, Zagłada. Katalog pytań.
dr Lech Nijakowski (UW) - Obcy konstytutywny. O znaczeniu niechęci do narodów sąsiedzkich dla reprodukcji polskiej tożsamosci narodowej.
dr Holger Politt (LRS) - Spojrzenie z boku.

Organizatorzy stawiają do dyspozycji uczestników konferencji najnowszy numer "Forum Klubowego" (5 i 6/2009) oraz książkę Ludwika Krzywickiego " Ekscesy antysemickie na polskich uczelniach w latach 30-tych XX wieku".

Leszek Lachowiecki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-09-2009WojtekAudycja o eutanazji w radiu Radiofonia, środa, godzina 14.00
Drodzy Członkowie i Sympatycy krakowskiego oddziału PSR,

Informuję, że jutro (środa, 23 września), o godzinie 14.00 na antenie radia Radiofonia 100,5FM rozpocznie się audycja o eutanazji. Audycji można słuchać także w internecie - www.radiofonia.fm. W audycji udział wezmą - prof. Jan Hartman, profesor filozofii, wydawca i publicysta, kierownik Zakładu Filozofii i Bioetyki (pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hartman); dr Jan Chrostek-Maj, lekarz medycyny, były pracownik Katedry Toksykologii, były kierownik Centrum Terapii Uzależnień; Elżbieta Binswanger-Stefańska, dziennikarka i tłumaczka, w Polsce publikowała m.in. w Przekroju, Gazecie Wyborczej, Dzienniku Polskim, National Geographic i Odrze. Przez ok. 30 lat mieszkała w Zurichu, obecnie - w Krakowie. W trakcie audycji prezentowany będzie wywiad z Ludwigiem Minellim - dziennikarzem (przez 10 lat korespondent zagraniczny tygodnika Der Spiegel), w późniejszym wieku zdecydował się na studia prawnicze, które ukończył na Uniwersytecie Zuryskim w 1981 i w wieku 54 lat został prawnikiem, specjalizacja Prawa Człowieka. w 1998 roku założył organizację Dignitas ( www.dignitas.ch) wspierającą godną śmierć.
Druga część audycji poświęcona będzie postrzeganiu i przedstawieniom śmierci w sztuce.
Zapraszam do wysłuchania audycji.

Pozdrawiam,
Wojciech Skorupski

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-09-2009tetrykFestiwal nauki
Pewno mam spóźniony refleks, ale nie zauważyłem tej wiadomości w ostatnich dniach. Od soboty trwa, zapewne nie tylko w Warszawie i Lublinie, festiwal nauki. Program do znalezienia: www.festiwalnauki.edu.pl/ . Przy okazji odkryłem istnienie lookr.tv, nic specjalnego, na razie, mnie zainteresowały techno zgredy, off camera, czy akademickie inkubatory przedsiębiorczości. Pozdrawiam wszystkich
Kuba T. (tetryk)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-09-2009Mariusz AgnosiewiczZmarła Hanna Domańska
Hanna Domańska

Popularyzatorka zabytków Pomorza Gdańskiego, urodziła się w Poznaniu, okupację hitlerowską przetrwała w Warszawie, od roku 1946 mieszka w Sopocie.
Studia z zakresu konserwacji zabytków oraz 30-letnia praca konserwatora umożliwiły jej zebranie dużego materiału historycznego, wykorzystywanego w latach 1965 - 1979 w artykułach naukowych, opublikowanych w Kwartalniku Architektury i Urbanistyki, Roczniku Olsztyńskim oraz Studiach i Materiałach do Historii Wojskowości.
Od 1977 roku Hanna Domańska zajmuje się również pracą popularyzatorska, której plonem są artykuły zamieszczone w Spotkaniach z Zabytkami, monografie Żarnowca i Pucka wydane przez gdański oddział Ossolineum w latach 1977 i 1985 oraz książki Śladami Gdańskich Zabytków (KAW 1987).
W 1983 roku poświęciła się idei ratowania ginących zabytków kultury żydowskiej Pomorza Gdańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem terenu Trójmiasta (Gdańsk-Sopot-Gdynia).
Artykuły na ten temat publikuje w Słowie Żydowskim, Almamnachu Żydowskim i Roczniku Sopockim. Wydała też na ten temat książki: Kamienne drzewo płaczu (KAW 1991). Kadisz gdańskich kamieni (Agencja Tu 1997 i 2000), Zapomniani byli w mieście. Dzieje Żydów sopockich (Agencja Tu 2001), a także prezentowany właśnie tom Gdański Zakon Synów Przymierza dotyczący dziejów gdańskiej loży parawolnomularskiej.
Za swą działalność otrzymała liczne odznaczenia państwowe i resortowe, a także okolicznościowe medale i nagrody, w tym "Sopocką Muzę" oraz Medal 100-lecia Miasta Sopotu...

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)