Racjonalista - Strona głównaDo treści
zaproszenie na konferencję

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
23-09-2009 18:52Leszek Lachowieckizaproszenie na konferencję
W imieniu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie i Fundacji im. Róży Luksemburg
serdecznie zapraszam
w dniu 29 września (wtorek) o g. 17.00. w starym budynku Biblioteki przy Koszykowej

na konferencję zatytułowaną

"OBCY JAWNY, OBCY UKRYTY. Destrukcyjna funkcja ksenofobii w kształtowaniu tożsamości narodowej"

Udział wezmą:

dr Paweł Fijałkowski (ŻIH) - Między tolerancją a antyjudaizmem. Żydzi w Rzeczypospolitej wielu narodów.
dr Piotr Weiser (UJ, ŻIH) - Polacy, Żydzi, Zagłada. Katalog pytań.
dr Lech Nijakowski (UW) - Obcy konstytutywny. O znaczeniu niechęci do narodów sąsiedzkich dla reprodukcji polskiej tożsamosci narodowej.
dr Holger Politt (LRS) - Spojrzenie z boku.

Organizatorzy stawiają do dyspozycji uczestników konferencji najnowszy numer "Forum Klubowego" (5 i 6/2009) oraz książkę Ludwika Krzywickiego " Ekscesy antysemickie na polskich uczelniach w latach 30-tych XX wieku".

Leszek Lachowiecki

marta (887 punktów)
>W imieniu Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Warszawa w Europie i Fundacji im. Róży Luksemburg
>serdecznie zapraszam
>w dniu 29 września (wtorek) o g. 17.00. w starym budynku Biblioteki przy Koszykowej
>
>na konferencję zatytułowaną
>
>"OBCY JAWNY, OBCY UKRYTY. Destrukcyjna funkcja ksenofobii w kształtowaniu tożsamości narodowej"
>
>Udział wezmą:
>
>dr Paweł Fijałkowski (ŻIH) - Między tolerancją a antyjudaizmem. Żydzi w Rzeczypospolitej wielu
>narodów.
>dr Piotr Weiser (UJ, ŻIH) - Polacy, Żydzi, Zagłada. Katalog pytań.
>dr Lech Nijakowski (UW) - Obcy konstytutywny. O znaczeniu niechęci do narodów sąsiedzkich dla
>reprodukcji polskiej tożsamosci narodowej.
>dr Holger Politt (LRS) - Spojrzenie z boku.
>
>Organizatorzy stawiają do dyspozycji uczestników konferencji najnowszy numer "Forum Klubowego" (5 i
>6/2009) oraz książkę Ludwika Krzywickiego " Ekscesy antysemickie na polskich uczelniach w latach
>30-tych XX wieku".

>
>Leszek Lachowiecki

Ciekawa konferencja na interesujący temat, szkoda że organizowana we wtorek. Ogranicza to możliwość obecności osobom mieskajacym i pracującym poza Warszawą.Szkoda...

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365