 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 06-01-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Apel o in vitro |
Naukowcy o in vitro List do premiera Donalda Tuska. Coraz więcej kobiet i mężczyzn w Polsce ma problemy z przezwyciężaniem trapiącej ich bezpłodności. Wyrażamy zatem pełne uznanie i szacunek dla Pana za inicjatywę prawnego uregulowania równego i nieskrępowanego dostępu do nowoczesnej technologii zapłodnienia pozaustrojowego. Jesteśmy jednak głęboko zaniepokojeni przedostającymi się do mediów sygnałami o sugerowanych Panu rozwiązaniach prawnych dotyczących zakazu tworzenia i przechowywania w stanie zamrożonym nadliczbowych zarodków.
W przypadku niepowodzenia pierwszego zabiegu (a takie niebezpieczeństwo dodatkowo wzrasta wraz z wiekiem kobiety) lub chęcią rodziców posiadania większej rodziny proponowane Panu rozwiązania legislacyjne spowodowałyby przedłużanie udręki psychicznej rodziców i konieczność powtarzania uciążliwych i nieobojętnych dla zdrowia kobiety zabiegów medycznych. W rezultacie efektywność metody zapłodnienia in vitro znacznie by się obniżyła. Nie wspominamy już o wzroście kosztów obciążających rodziców i/lub Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie do przyjęcia jest także zakaz genetycznej diagnostyki preimplantacyjnej. Jest to nowoczesna, związana z techniką zapłodnienia pozaustrojowego, metoda badania prenatalnego, która chroni kobietę przed drastycznym, choć w Polsce legalnym zabiegiem przerwania ciąży. Zwracamy się zatem do Pana Premiera z prośbą o osobiste zaangażowanie i pomoc w stworzeniu nowoczesnego "prawa reprodukcyjnego" w Polsce. Powinno ono uwzględniać zdobycze.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 05-01-2009 | Sławek Dutkiewicz | SPOTKANIE RACJONALISTÓW - BYDGOSZCZ 8 I 2009 r. |
RACJONALISTYCZNA NASIADÓWKA - BYDGOSZCZ 8 I 2009 r.Zapraszamy wszystkich zintegrowanych [biesiadników Racjonalistycznej Wigilii Integracyjnej], jak też niezintegrowanych racjonalistów na rewolucyjną nasiadówkę, która odbędzie się: Kiedy: czwartek 8 I 2009 r. godz. 19:00 Gdzie: "czarna sala" klubu "Mózg" Bydgoszcz ul. Gdańska 10 Po co: bo tak trzeba! Na początek puścimy Wam kilka zajawek tego, co chcemy zaserwować w najbliższym czasie w ramach "Kina Racjonalisty". Na razie to niespodzianka. Kto chce wiedzieć niech się pofatyguje na spotkanie. Filmy są z polskimi napisami autorstwa Bolka Czabańskiego. Będzie ich więcej - Bolek cały czas tyra! Potem omówimy nasze plany na 2009 r.: 1. Krótkoterminowe [na najbliższe 2 m-ce] 2. Długoterminowe [na cały 2009 r.] Będzie też prezentacja strony internetowej bydgoskiego PSR-u [autorstwa Maćka Twardowskiego] oraz Kalendarza Racjonalisty [mamy własną wersję... a co!] autorstwa tegoż & Anety Tworek. Na koniec odśpiewamy... "Boże coś Polskę" i pogalopujemy do domu [albo do... baru!]. Z harcerskim pozdrowieniem @lud - druh Sławek Ps. Meldować kto chce przygalopować! Sławek Dutkiewicz lp.pw@bsipyt |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 04-01-2009 | Mariusz Agnosiewicz | 2009 - rokiem życzliwości (projekt) |
Magdalena Środa
Jeśli stawia się zbyt rygorystyczne wymagania moralne, to ludzie najczęściej ich nie przestrzegają lub udają, że to robią, i robiąc swoje, poprzestają na głośnych i odświętnych deklaracjach o ważnych wartościach.
Politycy namawiają nas do społecznej solidarności, choć obywatele poprzestają na solidarności rodzinnej lub korporacyjnej.
Kościół namawia nas do miłości bliźniego, choć bliźni poprzestają na formalnym "znaku pokoju" raz na tydzień.
Organizacje pozarządowe namawiają nas do wielkoduszności, choć my nawet nie chcemy wiedzieć o ich istnieniu. Dlatego może zamiast (obok?) miłości, solidarności i wielkoduszności promujmy również małe cnoty niezbędne do tego, by życie społeczne stało się znośne. Ot, chociażby codzienną życzliwość i uprzejmość. Nie sposób kochać wszystkich bliźnich, ale nie jest przecież rzeczą trudną być życzliwym dla sąsiada, przechodnia, pasażera w autobusie czy kolegi internauty. Choćby od czasu do czasu.
Bo w Polsce nasze życie sąsiedzkie, życie na ulicach miast, przejażdżka miejskim autobusem czy wędrówka po stronach internetowych dowodzą, jak bardzo lekceważymy małe cnoty. Ileż tam złości, małych zawiści, zwykłego chamstwa, niechęci, wulgarności, nienawiści, wściekłości Tak jakby ciepło naszych relacji domowych i prywatnych musiało zostać okupione wrogością i niechęcią w relacjach publicznych. Zwłaszcza tych, które mają charakter anonimowy.
W nowym roku, oprócz szczęścia i pomyślności życzmy więc sobie wzajemnej życzliwości. I nie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 31-12-2008 | Sławek Dutkiewicz | Racjonalistyczna Wigilia Integracyjna - Bydgoszcz 30 XII |
RACJONALISTYCZNA WIGILIA INTEGRACYJNA - BYDGOSZCZ 30 XII 2008r. Wszystkich gniewnych zapraszamy na... poprawiny , czyli: Co : Racjonalistyczna Wigilia Integracyjna! Gdzie : "czarna sala" klubu "Mózg" - Bydgoszcz ul. Gdańska 10 Kiedy : wtorek 30 grudnia o godz. 20:00 Po kiego : nowa świecka tradycja! MENUWszystko zgodnie z tradycją! 12 potraw [piwo +piwo + piwo + ... + piwo + dodatkowy wolny kufel dla spragnionego wędrowca]. No i... już! Chyba, że coś przytargacie ze sobą. Zamiast karpia na stół wjadą "rybki Darwina", których ławica przypłynie do nas królową polskich rzek Wisłą prosto z Grudziądza, a usmaży je dla biesiadników nadworna kucharka PSR-u waćpanna Monika Stogowska - nasza nieoceniona "małoletnia" rewolucjonistka.  Z wyżerki to by było na tyle. Zapomniałbym, nie może przecież zabraknąć opłatka - będzie - w wersji świeckiej to się chyba nazywa... chipsy [czy jakoś tak]. PROGRAM ARTYSTYCZNYWspólne śpiewanie kolęd np. "Cicha Noc" [wersja satanistyczna!] Połączymy się z zaświatami aby wysłuchać świąteczno-noworocznego orędzia Johna Lennona do narodu. Choinka, a pod nią oczywiście łapówki nie wiadomo czemu zwane... prezentami. Będzie niezła szopka, z Pasterką raczej damy sobie siana. Kto chce może sobie na deser pogalopować do... stajenki, do Jezuska i panienki. Wolna wola! Ponieważ codziennie miewam objawienia, program może ulec zmianie za co organizatorzy nie ponoszą konsekwencji... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 28-12-2008 | bolek - liberalatheist | Bydgoszcz - Spotkanie Racjonalistów |
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie racjonalistów, które odbędzie się w czwartek 18 grudnia, o godzinie 20:00, w klubie "MÓZG" w Bydgoszczy [ul. Gdańska 10].
Tym razem chcemy zmienić formułę spotkań, jako że poprzednia nie specjalnie się sprawdziła . Okazuje się, że ciężko jest przeprowadzać co miesiąc wielkie moderowane dyskusje - nie wszystkim taka forma odpowiada. Dlatego chcielibyśmy zainicjować lżejszą formułę stałych - cotygodniowych spotkań w ramach których zbiera się grono ludzi zainteresowanych tematyką racjonalistyczną.
Na początek mamy w planach następujące inicjatywy:
POLSKIE STOWARZYSZENIE RACJONALISTÓW - powołanie do życia bydgoskiego [kujawskiego] oddziału PSR.
KINO RACJONALISTY [DKF] - cykliczne projekcje filmów o interesującej nas tematyce.
BIBLIOTEKA RACJONALISTY - szafę już mamy, teraz trzeba ją zapełnić sensownymi tytułami. Każdy może coś od siebie dorzucić [jeden, bądż więcej tytułów!] i w ten sposób stworzymy zalążek naszej biblioteki - wszyscy zainteresowani będą mogli się częstować.
PANELE DYSKUSYJNE - WYKŁADY na interesujące nas tematy.
KAMPANIA INFORMACYJNA - na temat możliwości APOSTAZJI!
RACJONALISTYCZNA WIGILIA - zamiast karpia zaserwujemy RYBKĘ DARWINA!
DZIEŃ DARWINA - przygotowanie obchodów [w planach wystawa, filmy o ewolucji, itp.] - Luty 2009r.
Jesteśmy ciekawi Waszej opinii i otwarci na Wasze nowe propozycje. Chętnie je przedyskutujemy. Właśnie temu chcemy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-12-2008 | magda | Badanie wizerunku małżeństwa |
Witam! Prowadzę badania na temat wizerunku małżeństwa wśród mieszkańców Wrocławia, chciałabym prosić o pomoc w zbieraniu opinii na temat postrzegania małżeństwa i zachęcić do wypełnienia ankiety: www.ebadania.pl/081244c902f1b4a9Bardzo interesuje mnie podjęty, w moich badaniach, temat i byłabym wdzięczna za Państwa pomoc. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 23-12-2008 | Andrzej Wendrychowicz | Ogłoszenie |
Ogłaszam, że za chwilę Święta, a za dwie chwile Nowy Rok. Czytałem, że niektórzy z naszego Forum nie uznają życzeń świątecznych, więc wszystkim pozostałym życzę leniwych, nieracjonalnych, szalonych Świąt i mnóstwo prezentów pod choinką. W Nowym Roku życzę Wam spełnienia nawet tych najskrytszych marzeń i realizacji wszystkich celów. Naszemu Stowarzyszeniu życzę 1000 nowych bardzo aktywnych członków. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-12-2008 | Andrzej Kierski jr | Dzień Darwina- baza szkół, potrzebna pomoc! |
Pilnie potrzebne są osoby, które pomogą w spisywaniu adresów e-mail do bazy konkursowej "Dzień Darwina". Następnie tą bazą posłużymy się do wysyłania mailingów informacyjnych, broszur i innych materiałów powiązanych z konkursem dla "młodych ewolucjonistów"  Praca nie jest ciężka, choć czasochłonna. Każdy może się za nią zabrać i włożyć coś od siebie do programu "Dzień Darwina". Masa satysfakcji i trochę roboty! Sprawa, jak pisałem, bardzo pilna. Więcej informacji oraz chęć pomocy zgłaszamy pod adresem e-mail: lp.atsilanojcar@k.jezrdna |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 18-12-2008 | tajne | OAW - chrońmy demokrację |
Witam Jestem przedstawicielem Obywatelskiej Agencji Wywiadowczej. Jesteśmy grupą ludzi, którzy postanowili stworzyć portal internetowy, którego celem będzie wyłuskiwanie prawdy z medialnego bełkotu na podstawie analizy wzajemnie sprzecznych publikacji i konfrontacji punktów widzenia. Ponieważ Waszemu portalowi dążenie do prawdy także nie jest obce, więc pozwalam sobie - zgodnie z regulaminem - zamieścić tu naszą wizytówkę: Obywatelska Agencja Wywiadowcza "Wszyscy jesteśmy pieczarkami" Masz dość niespełnionych obietnic ? Masz dość kłamstw polityków ? Czujesz się zagubiony ? Nie wiesz komu zaufać ? No cóż - My też nie wiemy  * Nie damy Ci gotowych recept * Nie powiemy jak masz osiągnąć zbawienie * Nie przewidzimy daty końca świata * Nie powiemy na kogo masz głosować Damy Ci natomiast przegląd informacji - tak, abyś spośród wielu opcji sam mógł dokonać wyboru. Dość już mydlenia oczu i nawracania na "jedynie słuszne prawdy". Najwyższy czas na prawdziwą demokrację w demokratycznym kraju. Powinnaś (lub powinieneś  ) i możesz wybierać samodzielnie. Od tej pory masz nową możliwość. Zajrzyj na naszą stronę i odkrywaj prawdę razem z nami. Jeśli nasza inicjatywa Ci się spodoba, podziel się nią ze swoimi znajomymi. Niech oni także skorzystają z pracy naszej Agencji. Pod tym adresem znajdziesz link do instrukcji, jak to szybko i bezpiecznie zrobić... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-12-2008 | matragon | KONCERT TWELVE MOONS - KRAKÓW, 22 grudnia |
Zapraszam serdecznie 22 grudnia, o godz. 16:30 do Teatru Bagatela - na imprezę organizowaną przez Urząd Miasta Krakowa, podczas której m.in. wystąpi z koncertem zespół Twelve Moons. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |