 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 28-06-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Razem przeciw dyskryminacji |
W czwartek, 23 czerwca br. dokonano otwarcia konkursu o nagrodę dziennikarską UE za rok 2011 — Razem przeciw dyskryminacji!
Jest to jedyny konkurs dla dziennikarzy publikujących w prasie i Internecie poświęcony kwestiom dyskryminacji i różnorodności w Unii Europejskiej. W ramach tego konkursu Komisja Europejska wyróżnia dziennikarzy, którzy swoją pracą przyczyniają się do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat korzyści płynących z różnorodności oraz zwalczania dyskryminacji na obszarze UE.
Zwycięzca konkursu oraz zdobywcy miejsc drugiego i trzeciego na szczeblu europejskim otrzymają kupony o wartości odpowiednio 5000, 3500 i 2500 euro.
Zgłaszane artykuły muszą najpierw zostać opublikowane w prasie lub Internecie na terenie UE w okresie od 18 września 2010 r. do 10 września 2011 r. Wszystkie zgłoszenia należy przekazywać wyłącznie drogą internetową za pośrednictwem witryny konkursu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 listopada 2011 r. o godz. 12.00 (w południe czasu CET).
Informacje ogólne Jest to już ósma edycja tego konkursu. W 2010 r. uczestnicy nadesłali ponad 1200 artykułów.
W 2010 r. główną nagrodę w konkursie zdobyła Jeanette Björkqvist z Finlandii za artykuł pt. „The Unwanted People” (Niechciani ludzie) opublikowany w dzienniku „Hufvudstadsbladet”, poświęcony doświadczeniom Romów z Europy Wschodniej mieszkających obecnie w Finlandii. Drugie miejsce zdobyła Edith Meinhart z Austrii za artykuł pt. „Failing our intellect”.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 207 (przedawniony) | | 28-06-2011 | Elka I Ponura | A jakby tak zrobić spotkanie w swoim mieście? |
Ja pierwsza, ja pierwsza! Są jacyś racjonalni forumowicze z Łodzi? Nie mówcie mi, że jestem jedyną przedstawicielką tego wspaniałego miasta na Racjonaliście! Można by się spotkać, pubów ci u nas dostatek. Albo: robi się coraz cieplej, spotkajmy się na pikniku w Ogrodzie Botanicznym. Niekoniecznie na majówkę. Połaźmy po Zdrowiu. Do teatru bym się z kimś myślącym chętnie wybrała. Do kina. Albo coś. Domówkę można potem organizować. Wyjść gdzieś, pogadać bez stresu. Człowiek tak siedzi i czasem myśli, że jest całkiem sam z tymi "niewierzącymi fanaberiami". Zróbmy coś! A dwóm takim spoza Łodzi to przypominam, że miały do mnie przyjechać tak czy śmiak, a tu nic - cisza. Nie piszą, nie dzwonią, nie kochają... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-06-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Manifesto vs. Manifesto |
Czwartek, 30 czerwca g. 19, Laboratorium - Centrum Sztuki Współczesnej, Zamek Ujazdowski, Warszawa
Robert B. Lisek Riccardo Campa Marta Heberle
performance, concert and lecture with discussion, the event associated with the publication of manifestos: Crash [Manifesto] - Robert B. Lisek and Italian Transhumanist Manifesto - Riccardo Campa and Transhuman - special issue of the magazine Rita Baum. Performance i spotkanie jest zderzeniem dwóch manifestów i dwóch podejść do rozwoju kultury: Włoskiego Manifestu Transhumanistycznego Riccardo Campy oraz Crash [Manifesto] Roberta B. Liska. Pierwszy z nich postuluje fizyczne i psychiczne wzmocnienie człowieka oraz przekraczanie ograniczeń nałożonych przez nasze obecne struktury biologiczne poprzez nieskrępowane użycie technologii i wolności badań naukowych we wszystkich dziedzinach. Drugi jest krytycznym studium ujawniającym wzrastającą dynamikę i złożoność form społecznych w związku z przyspieszającym rozwojem technologii. Lisek pokazuje jak "życie" nabiera statusu towaru i wchłaniane jest w dziedzinę technologii, zarówno dla korzyści ekonomicznych i ze względów bezpieczeństwa. Crash Manifesto analizuje procesy, w których "życie" w postaci kodu staje się nową walutą i w których kod funkcjonuje jako społeczny marker oraz nowa forma kapitału. W tej optyce zmiany nie odbywają się ewolucyjnie i wykładniczo, lecz maja charakter nieciągły, skokowy, z wieloma rewolucyjn.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-06-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Dyskusja o sytuacji w edukacji |
Szanowni Państwo,
Społeczny Monitor Edukacji zaprasza na debatę, dotyczącą sytuacji w edukacji. Skupimy się na trzech grupach zagadnień: - obniżenie wieku obowiązku szkolnego; - nowa podstawa programowa i system egzaminów; - przygotowanie szkół i nauczycieli do wyzwań wielokulturowego społeczeństwa.
Debatę rozpocznie panel, w którym udział wezmą: Andrzej Pery, Społeczny Monitor Edukacji; prof. dr. hab. Elżbieta Putkiewicz, Wydział Pedagogiczny UW; prof. dr. hab. Krzysztof Konarzewski, Komitet Nauk Pedagogicznych PAN, Instytut Badań Edukacyjnych; Mirella Nawrot, dyrektor Ośrodka Doskonalenia i Kształcenia Ustawicznego „Partner”.
Po panelu zapraszamy na drobny poczęstunek i do otwartej dyskusji.
Spotkanie odbędzie się 29 czerwca, w godzinach 11-14, Centrum Kultury Łowicka, Warszawa, ul. Łowicka 21. Zapraszamy serdecznie!
Anna Dzierzgowska
Społeczny Monitor Edukacji od 2006 roku prowadzi monitoring działania władz oświatowych: gromadzimy i upowszechniamy informacje, upominamy się o równość w dostępie do edukacji i autonomię szkół. Projekt otrzymuje wsparcie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Debata zorganizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
-- Monitor Edukacji www.monitor.edu.pl |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 27-06-2011 | lotrek | Krakowskie obchody 70 rocznicy śmierci Tadeusza Boya Żeleńskiego. |
Krakowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, wraz z Towarzystwem Kultury Świeckiej w Krakowie i Stowarzyszeniem Wolnomyśliciele zaprasza do udziału w uroczystości obchodów 70 rocznicy śmierci Tadeusza Boya Żeleńskiego, pod patronatem Prezydenta m. Krakowa prof. dr hab. Jacka Majchrowskiego. W programie:Okolicznościowo- uroczysty Spacer Krakowskim Szlakiem Tadeusza Boya Żeleńskiego ...03 lipca, niedziela, początek g. 16.00. zbiórka przy pomniku Boya na Plantach Krakowskich (ul. Straszewskiego, opodal Placu na Groblach) szczegóły w osobnym wydarzeniu. Złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Boya Żeleńskiego 04 lipca, poniedziałek, godz. 12.00 ul. Straszewskiego, opodal Placu na Groblach Konferencja naukowa poświęcona Tadeuszowi Boyowi Żeleńskiemu 04 lipca, poniedziałek, godz. 12.30 I LO im. B. Nowodworskiego, Kraków Pl. Na Groblach 9 (szczegóły w osobnym wydarzeniu) Otwarcie wystawy poświęconej Tadeuszowi Boyowi Żeleńskiemu 04 lipca, poniedziałek, godz. 16.00 Gmach Główny Biblioteki Jagiellońskiej sala wystaw. Kraków al. Mickiewicza 22 (wejście od ul. Oleandry) (szczegóły w osobnym wydarzeniu) Laboratorium Młodej Reżyserii Teatru Bagatela 04 lipca, poniedziałek, godz. 19.00 Czytanie sztuki : Sprzedawcy Gumek, Hanocha Levina Przygotowane z okazji sesji poświęconej osobie Tadeusza Boya-Żeleńskiego Duża Scena Teatru Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego Kraków, ul. Karmelicka 6, wstęp wolny. Więcej na portalu PSR, gdzie również znajduję się informacja.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 25-06-2011 | ARGutowski | Spotkanie w Katowicach - ostateczne info |
Witam Was serdecznie, Na wstępie bardzo proszę Moderatora o nieprzenoszenie tej wiadomości do innego wątku, bo utrudnia to rozpowszechnienie tej informacji wśród Forumowiczów (mogą jej zwyczajnie nie zauważyć). Ogłaszam co następuje: 1. W najbliższy piątek (24.06.2011) ok. 17:30 organizuję spotkanie w Katowicach. Będzie ono całkowicie nieoficjalne. 2. Spotkanie jest przeznaczone dla wszystkich sympatyków racjonalizmu z Górnego Śląska. Ilość uczestników nieznana, ale co najmniej jedna osoba (tzn. ja) na pewno się pojawi. Rozpoznacie mnie po kraciastej biało-czarnej koszuli, będę siedział przy stoliku w lokalu i czekał na Was. 3. Celem spotkania będzie poznanie osób o podobnych zapatrywaniach na świat, nawiązanie znajomości, luźna dyskusja. Czyli po prostu spotkanie się na piwie/kawie/zielonej herbatce. Na razie żadnych "oficjalnych" spraw. 4. Szczegółowa lokalizacja - Buon Cibo Ristorante&Bar, ul Mariacka 4 w centrum Katowic. Wybrałem to miejsce ze względu na spokój, ładny wystrój i piwo za 5 zł oraz "strategiczną" lokalizację - w pobliskim barze można dostać piwo "studenckie" za 4 zł, 20 m dalej znajduje się restauracja chińska i indyjska. Tak więc jakby coś nie wyszło, to zawsze możemy się gdzieś przenieść. Kontakt ze mną: argutowski(na serwerze) gmail(kropka) comDo zobaczenia w Katowicach! ARG | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 21-06-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Joanna Żak-Bucholc o kulturze minojskiej |
Publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie z autorką wielu tekstów w Racjonaliście, która właśnie wydała swoją książkę poświęconą kulturze minojskiej.  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-06-2011 | Mariusz Agnosiewicz | PoBoyowisko czyli po Boyu 70 lat później |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie zaprasza na dyskusję i spacer śladami Tadeusza Boya Żeleńskiego z okazji 70. rocznicy śmierci pisarza
Czwartego lipca mija 70 lat od zamordowania Tadeusza Boya-Żeleńskiego przez Niemców. Pisarza, którego twórczość charakteryzują celne spostrzeżenia o sytuacji społecznej międzywojennej Polski.
Autor stawiał odważne tezy i - wyśmiewając narodowe stereotypy - propagował świadome macierzyństwo, bronił praw kobiet, zwracał uwagę na zbyt dużą rolę kościoła w sferze obyczajowej i publicznej, krytykował polski romantyzm.
Przeciwstawiając się ówczesnym normom, dla jednych był deprawatorem i demoralizatorem, dla innych zaś wybitnym tłumaczem i jednym z najlepszych polskich publicystów. Rocznica jest doskonałą okazją, aby zapytać - czy po upływie 70 lat krytyczna refleksja Boya jest aktualna?
Debata
W dyskusji wezmą udział: prof. zw. dr hab. Janusz Tazbir - historyk, członek Polskiej Akademii Nauk, dr Mirosława Dołęgowska - Wysocka - dziennikarka, autorka książki "Poboyowisko", Krzysztof Tomasik - publicysta, członek Krytyki Politycznej.
Obecność zapowiedzieli również Józef Hen i dr Wiesław Uchański - prezes Wydawnictwa "Iskry", prowadzący Salon Boya w dawnym mieszkaniu Tadeusza Żeleńskiego w Warszawie.
Prowadzenie - Joanna Rutkowska, Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów
Termin: 4 lipca 2011 r., godz. 19.00 Miejsce: Krytyka Polityczna, ul. Nowy Świat 63 Wstęp wolny
Spacer śladami Boya po Warszawie
9 lipca.. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |