 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-05-2009 | Wojtek | Zaproszenie na spotkanie 12 maja - "Polityka narkotykowa" |
Zapraszamy wszystkich na panel dyskusyjny pt. "Polityka narkotykowa - sens i bezsens prohibicji", który odbędzie się 12 maja, o godzinie 19.00 w Klubie Pod Jaszczurami przy Rynku Głównym. Przedmiotem dyskusji będzie stosowana w Polsce polityka narkotykowa w kontekście społecznym, prawnym, psychologicznym, medycznym i terapeutycznym. Zastanawiać się będziemy nad celowością i skutecznością prohibicji, jak również nad alternatywnymi sposobami podejścia do kwestii substancji psychoaktywnych. W panelu udział wezmą następujące osoby: Marek Balicki, były minister zdrowia, prof. Jerzy Vetulani, farmakolog, Marek Zygadło, szef krakowskiego Monaru i członek zarządu Krakowskiego Towarzystwa Pomocy Uzależnionym, Robert Bretner, specjalista z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Moderatorem dyskusji będzie Małgorzata Leśniak - prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.  Pozdrawiam Wojciech Skorupski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-05-2009 | Maciej Twardowski | I Bydgoskie Dni Różnorodności |
17-18 maja: I Bydgoskie Dni Różnorodności
Organizatorzy: "Krytyka Polityczna" - Klub w Bydgoszczy, Stowarzyszenie "Lambda Bydgoszcz" Współorganizator: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy
W mieście takim jak Bydgoszcz, gdzie nieobecne były do tej pory ani feministyczne Manify, ani gejowskie Parady czy Marsze Równości, "Krytyka Polityczna" wraz z Lambdą postanowiły rozsadzić wreszcie to, co zastane i skostniałe w naszym mieszczańskim myśleniu, i skierować światło dyskusji społecznej na osoby marginalizowane przez hetero- i fallogocentryczną kulturę - czyli na kobiety i osoby nieheteroseksualne. Tym samym w dniach 17-18 maja zapraszamy na dwudniową "zadymę" - zadymę w teorii i praktyce (szczegółowy program poniżej). Nawiązując do słów Kingi Dunin, uważamy, iż: zadymy są niezbędne. Zadyma zawsze jest dla biorących w niej udział ryzykowna. Grozi śmiesznością, marginalizacją, uznaniem za wariata. [...] Jest to jednak nie tylko szkoła walki, ale i myślenia. Czucia. I jedyna okazja, żeby choć na chwilę znaleźć się poza systemem i zobaczyć go z zewnątrz [Kinga Dunin, "Zadyma"].
17 maja - zadyma w praktyce: Dzień Milczenia - osoby uczestniczące w przemarszu przejdą w milczeniu z Placu Wolności na Stary Rynek, by uzmysłowić bydgoszczankom i bydgoszczanom, w jakim milczeniu żyje wiele osób homoseksualnych - nie mogąc mówić o swoich emocjach, uczuciach, związkach... Przemarsz związany jest z obchodami Międzynarodowego Dnia przeciw Homofobii i odbędzie.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 05-05-2009 | Marian | Wrocław, Darwin's Impact on Ethics: Past and Present |
19 maja 2009 w Auli Leopoldina na placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu, odbędzie się interdyscyplinarne seminarium z okazji 200 urodzin Charlesa Darwina i 150 rocznicy The Origin of Species zatytułowane Darwin's Impact on Ethics: Past and Present. Agenda Ze znanych osobistości będzie prof. Francisco Ayala z University of California, Irvine, wybitny biolog i filozof (niektórzy mogą go pamiętać z Beyond Belief). Biorąc pod uwagę fakt wysokiego stopnia religijności polskich naukowców sądzę, że mogłaby się tam przydać dawka zdrowego rozsądku dla równowagi  Ja się pojawię prawie na pewno. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 25-04-2009 | Wojtek | Zaproszenie na spotkania PSR Kraków - 29.IV i 12.V |
Krakowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów serdecznie zaprasza na następujące wydarzenia. Pierwsze z nich odbędzie się w środę, 29 kwietnia, o godzinie 18.00 w klubie "Daddy's" przy ulicy Krowoderskiej 28. Spotkanie będzie poświęcone omówieniu projektów realizowanych przez oddział krakowski PSR. Na drugie spotkanie, dyskusję panelową, zapraszamy 12 maja, o godzinie 19.00, w Klubie Pod Jaszczurami przy Rynku. Tematyką panelu będzie: "Polityka narkotykowa - sens i bezsens prohibicji". Udział wezmą następujący paneliści: Marek Balicki - lekarz, b. min. zdrowia; prof. Jerzy Vetulani - farmakolog; Marek Zygadło - szef Centrum Terapii Uzależnień MONAR w Krakowie, członek zarządu Krakowskiego Towarzystwa Pomocy Uzależnionym; starszy aspirant Robert Bretner, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Moderatorem będzie prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów Małgorzata Leśniak. Serdecznie wszystkich zapraszamy, na obu spotkaniach każdy będzie mile widziany.
Pozdrawiam |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 20-04-2009 | Stecko | Pomoc dla Filonka |
Witam. Ogłoszenie to nie jest związane z tematyką forum ani strony, ale chwytam każdą szansę, licząc, że gdzieś znajdzie się ktoś, kto jest w stanie podać dłoń.Jestem uczennicą klasy 1 TUG ZSGiH w Bielsku Białej. W marcu dowiedzieliśmy się, że synek naszej kochanej nauczycielki ciężko zachorował na nieuleczalną cukrzycę typu I, która bez ciągłych iniekcji insuliny jest chorobą śmiertelną. Postanowiliśmy postarać się o uzyskanie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup precyzyjnej pompy insulinowej. Poszukujemy osób, które mogłyby nam w tym pomóc czy chociażby przekazać 1% podatku na pomoc Filipkowi. Dane do wpisania na PIT znajdują się na stronie: www.pomocdlafilonka.republika.plW imieniu klasy, szkoły oraz naszej drogiej pani proszę o pomoc! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Socjaldemokracja we współczesnej Polsce |
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Warszawa w Europie ( www.waweuropie.pl) wraz z Fundacją im. Róży Luksemburg i "Forum Klubowym" zapraszają 23 kwietnia (czwartek) o g. 17.00. w sali PAN przy Rynku Starego Miasta 29/31 na debatę SOCJALDEMOKRACJA WE WSPÓŁCZESNEJ POLSCE z udziałem Katarzyny Matuszewskiej (Unia Pracy) Michała Syski (byłego wiceprzewodniczącego SdPl, członka red. "Krytyki Politycznej") Artura Hebdy (członka władz naczelnych SLD) i dr Rafała Chwedoruka (Uniwersytet Warszawski). Pozdrawiam serdecznie Leszek Lachowiecki |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2009 | Mariusz Agnosiewicz | Prawa człowieka i ich obecne zagrożenia w Polsce |
ZAKŁAD FILOZOFII KULTURY UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów - www.racjonalista.pl zapraszają na spotkanie z cyklu "Racjonalizm XXI wieku" z EWĄ WEBER /Amnesty International / na temat "Prawa człowieka i ich obecne zagrożenia w Polsce" spotkanie poprowadzi prof. Jerzy Kochan czwartek 30 kwietnia godz. 18.00 pl. Sprzymierzonych WILLA WEST ENDE wstęp wolny W cyklu spotkań w w WEST ENDE odbyły się już m. in, spotkania: - z profesorem M. Rutkowskim "O etycznych problemach aborcji" - "SZCZECIN -zielone miasto", - "WIECZÓR DARWINOWSKI"... ...ideą comiesięcznych spotkań / zawsze raz w miesiącu w czwartek o 18.00 i w Willi WEST ENDE / jest stworzenie forum dla upowszechniania racjonalizmu i wiedzy uniwersyteckiej a także miejsca dyskusji obywatelskiej o najważniejszych problemach współczesnej kultury i cywilizacji. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-04-2009 | Szczerbiak | Debata nt polityki narkotykowej |
Klub Krytyki Politycznej we Włocławku zaprasza na spotkanie poświęcone dyskusji wokół publikacji Polityka narkotykowa. Przewodnik Krytyki Politycznej.
Debata odbędzie się 21 kwietnia, we wtorek, w Wyższej Szkole Humanistyczno- Ekonomicznej ( Collegium Novum, Sala nr 50, V piętro, ul. S. Okrzei 94a ). Rozpoczęcie: godz. 14.00
Goście: Marian Filar (poseł, karnista), Karol Zamojski (filozof, aktywista społeczny), Janusz Krajewski (Monar Płock), Adam Ostolski( socjolog, filozof), Jarosław Najberg (radny miasta Torunia, wykładowca uniwersytecki, KKP w Toruniu).
Zapraszamy! Wstęp wolny! |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 17-04-2009 | Katarzyna Szczepanek | Zaproszenie na koncert dla lubiących myśleć |
Jestem nową uczestniczką forum. Chcę zaprosić Państwa na mój koncert w dn. 23 kwietnia (czwartek) do klubu Projektor w Warszawie (ul. Białostocka 22/24). Jestem wielbicielką twórczości Jacka Kaczmarskiego. W prezentowanym przeze mnie programie znajdują się jednak także utwory własne oraz z repertuaru innych artystów. Piosenki opatrzone są autorskimi komentarzami. Mówią o kondycji człowieka, zmagającego się ze sobą i rzeczywistością, walczącego o zachowanie siebie i zachowanie nadziei. Poruszają problem zła na świecie; zadają ważne pytania, na które trzeba szukać odpowiedzi, nawet jeśli nie można ich znaleźć. Wstęp 10 zł. Więcej informacji na mojej stronie: www.katarzynaszczepanek.xt.pl | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |