Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 62 (przedawniony)
13-02-2011Mariusz AgnosiewiczReklama społeczna etyki
Mimo ministerialnych zapowiedzi i obiecanek o zagwarantowaniu i upowszechnieniu zajęć z etyki, jako alternatywy dla katechezy, ich obecność w polskich szkołach rośnie ślamazarnie i bez szczególnego wsparcia władz rządowych czy samorządowych. Często szkoły zasłaniają się brakiem zainteresowania, a uczniowie donoszą o problemie braku koordynacji gromadzenia chętnych na etykę w skali szkoły czy tym bardziej - międzyszkolnej. W wielu szkołach z łatwością uzbierano by odpowiednie grupy etyczne, tylko uczniowie nie wiedzą, kto z innych klas byłby zainteresowany lekcjami z etyki.

Gorąco zachęcamy Was do reklamowania etyki w Waszych szkołach i poza szkołami. Aby ułatwić Wam to zadanie portal etykawszkole.pl przygotował piękne plakaty "etyczne", które wystarczy wydrukować, pokserować i porozwieszać tam, gdzie mogą przebywać uczniowie. Zróbcie to, i dajcie nam znać, jeśli w konsekwencji tego będą się wyłaniać nowe grupy etyczne.

Oczywiście zachęcamy również nauczycieli do wykorzystywania plakatów etycznych, które pomogą spopularyzować w środowiskach szkolnych alternatywę wobec lekcji katechezy.

Plakaty etyczne można również przeskalować tak, aby nadawały się jako banerki do wklejania na waszych stronach www.

Cytat:

Jeśli w całej szkole znajdzie się siedem osób chcących uczęszczać na etykę szkoła ma obowiązek zorganizować takie lekcje.
(Dz.U. Nr 36, poz. 155, z późn. zm.)


Wystarczy zatem że:
1. Umieścisz poniższy plakat w widocznym na drodze do szkoły miejscu zostawiając..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
11-02-2011Mateusz TokarzOdejścia z zakonów
Witam! Jestem studentem socjologii Uniwersytetu Gdańskiego. Piszę pracę magisterską o odejściach z zakonów męskich Kościoła katolickiego. Poszukuję byłych zakonników do przeprowadzenia anonimowych ankiet, wywiadów. Jeśli jesteś byłym zakonnikiem lub zamierzasz odejść z zakonu, proszę o kontakt mailowy: lp.po@5ittam Pozdrawiam MT
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-02-2011Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 27 stycznia 2011 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie,
w czwartek, 27-go stycznia 2011 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu.

Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 13 stycznia 2011 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-02-2011lotrekSpotkanie Krakowskiego Oddziału PSR.

11 lutego · 18:30 - 21:30
Pub Daddy's
Krowoderska 28
Kraków, Poland

Jak w każdy "drugi piątek" miesiąca (to już taka nasza świecka tradycja) zapraszamy na spotkanie krakowskiego oddziału PSR ... obecność członków wskazana, sympatyczki i sympatycy - bardzo mile widziani ... Omówimy kwestię naszego udziału w "MARSZU (NIE) MILCZENIA!" który poparliśmy wirtualnie, podyskutujemy o bieżących projektach PSR ... oraz jak zwykle wymienimy się cennymi uwagami na tematy dowolne ... Do zobaczenia !

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-02-2011LeonardZaproszenie
Witam, zapraszam do odwiedzenia strony Ruchu Obywateli Świeckich: ros.org.pl/ Leonard
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-02-2011Towarzystwo Przyjaźni Polsko-FrancuskiejMiędzynarodowy Festiwal Piosenki Francuskiej w Krakiowie
Zapraszamy miłośników piosenki francuskiej oraz wszystkich wokalistów do udziału w konkursie o Grand Prix Edith Piaf w dniach 17,18,19 czerwca 2011.Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 30 kwietnia. Eliminacje I stopnia od 7 maja, II stopnia 17 czerwca. Koncert laureatów w Krakowie 19 czerwca 2011.
Regulamin, karta zgłoszenia oraz wszystkie informacje dostępne na www.tppf.krakow.pl i na www.festiwalpiosenkifrancuskiej.pl lub tel. 12 421 28 23

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
06-02-2011Roksana MałekArtykuł do francuskiej prasy
Jakiś czas temu, do Młodych Racjonalistów zwróciła się członkini francuskiej organizacji laickiej, z prośbą o napisanie artukułu do Bulletin des Jeunes Libres-Penseurs, na temat działalności młodzieży w kierunku sekularyzacji, wyprowadzania religii ze szkół, itd. Zobowiązałam się do napisania tego artykułu i chciałabym żeby był on obiektywny, dlatego też mam prośbę do wszystkich, którzy mają coś do powiedzenia w tej sprawie. Jeśli ktoś chciałby wyrazić swoje zdanie i podzielić się nim z czytelnikami francuskiej prasy, może się do mnie zwrócić, a ja zamieszczę tę wypowiedź w artykule. Trudno mi samej pisać w sprawie, która dotyczy tak szerokiej rzeszy społeczeństwa, a wolałabym uniknąć subiektywizacji.
Z góry dziękuję za pomoc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-02-2011zachajEugenika - dziś o 18.00 na kanale TVP Historia
Dzisiaj będzie film dokumentalny o eugenice na kanale TVP.Historia. "Lynchburg _ inspiracja Hitlera". W filmie będzie mowa między innymi o krajach skandynawskich, które wprowadziły eugenikę w życie. Mogą być poruszone ciekawe kwestie. Zapraszam do dyskusji po.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
01-02-2011Joanna Rutkowskazmiana miejsca zebrania PSR Warszawa
Szanowni Państwo

W związku z remontem siedziby przy ul. Koszykowej 24, jutrzejsze zebranie odbędzie się w mniej formalnej atmosferze "przy piwie" - w pubie Siódemka (niedaleko naszego lokalu) przy pl. Konstytucji 4.
MAPA:

maps.googl(*)szawa&cid=15629387065559169337

Data: 2 lutego, godz. 18.00.

Pozdrawiam,
Joanna Rutkowska
PSR Warszawa

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
31-01-2011zachajHolocaust - Pamiętamy !
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu , więc naturalnym jest przypomnienie sylwetek ludzi odpowiedzialnych za machinę terroru , która pozbawiła życia milionów ludzi.

Oto Hitler i Himmler , dwóch największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy. Architekci Holocaustu i autorzy planu - "Ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej"



Adolf Eichmann - wysokiej rangi członek SS , ludobójca - osobiście nadzorował obozy koncentracyjne i odbieranie majątków Żydom , okazał się bardzo sprawnym urzędnikiem.



Dr Joseph Goebbels - należący do ścisłego grona kierownictwa partii nazistowskiej , człowiek odpowiedzialny za propagandę , najbliższy współpracownik Hitlera. Z niesamowitą skutecznością upowszechniał ideologię faszystowską , posługując się kłamstwem i prowokacjami.



Nie można zapominać o społeczeństwie niemieckim , które dało się omamić hitlerowcom i wykonywało posłuszne wszystkie ich rozkazy. Odpowiedzialność ponoszą także elity społeczne , do których należą właściciele dużych monopoli przemysłowych , właśnie one zaopatrzyły Wodza Rzeszy w broń i amunicję , doskonale zdając sobie sprawę z jego zamiarów. Ta rola często umniejszana przez różnych historyków jest jednak prawdą , bez poparcia niemieckich milionerów Hitler nie zdobyłby potrzebnego arsenału. Po za tym , według różnych obliczeń przemysł zarobił na wojnie..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)