 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 22-02-2009 | Zbyszek Bryłowski | Zakrycie gwiazdy przez Księżyc. |
Drodzy moi. Wszystkich zainteresowanych i tych, którzy pragną zaczerpnąć haust świeżego powietrza pod rozgwieżdżonym niebem zachęcam do opuszczenia ciepłego pomieszczenia, oderwania się od pasjonujących dyskusji na forum i wyjścia na balkon, taras, wyjrzenia przez okno lub wyjścia przed dom. Można dzisiaj zaobserwować ciekawe, dość pospolite zjawisko, mianowicie zakrycie gwiazdy przez Księżyc. To zakrycie jest o tyle ciekawe, że Księżyc zakryje jasną, widoczną gołym okiem gwiazdę z gwiazdozbioru Bliźniąt. Niestety, ze względu na blask Księżyca niezbędna jest przynajmniej lornetka. Mam nadzieję, że każdy z was takową posiada... Jeszcze lepszy byłby co prawda mały, przenośny teleskop, ale...nie od razu Kraków zbudowano. Ponieważ Księżyc jest przed pełnią, jego lewa część nie jest jeszcze oświetlona przez Słońce i właśnie tym ciemnym brzegiem zakryje gwiazdę. Na terenie Polski zjawisko nastąpi około godz 20.45(Szczecin) do około godz 21.00(Krosno). Warto jednak przygotować się nieco wcześniej, by nie być zaskoczonym. Więcej na: www.naukaw(*)=&lang=PL&_CheckSum=-689143316 Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Radzę być czujnym, bo gwiazda po prostu zniknie w oka mgnieniu.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 18-02-2009 | jarekland | Książka fantasy o ewolucji |
Książka o ewolucji napisana przez pisarza fantasy oraz dwóch naukowców: prof. biologi i prof. matematyki - czemu nie: "Świat Kuli znowu ma kłopoty i tym razem sytuacja wygląda groźnie. Magowie z Niewidocznego Uniwersytetu czują się trochę odpowiedzialni za jego bezpieczeństwo, ponieważ go stworzyli. Wiedzą, że istoty, które tam żyły, zdołały uciec przed nadchodzącym Wielkim Mrozem, budując windę kosmiczną. Potem interweniowali, by uwolnić planetę od plagi elfów, które próbowały pchnąć ludzkość na inną ścieżkę historii. Ale teraz wszystko się posypało. Wiktoriańska Anglia popadła w stagnację, a tempo rozwoju zawstydziłoby nawet kulawego ślimaka. Bez drastycznych działań nie będzie czasu, by ktokolwiek wynalazł loty kosmiczne, i cała ludzka rasa zmieni się w lody. Ale dlaczego historia zaczęła dryfować? Czy to efekt porażającego dzieła wiejskiego proboszcza, niejakiego Karola Darwina, którego bestseller O stwarzaniu gatunków sprawił, że nikt już nie mógł wątpić w boski plan dla żywych istot? W każdym razie zmiana historii nie jest łatwa, jak własnym kosztem przekonują się magowie. Czy bóg ewolucji może przyjść ludzkości z pomocą i sprawić, by Darwin napisał całkiem inną książkę? I kto w ogóle przeszkodził mu w pisaniu?" Oto recenzja. Książka właśnie wchodzi do księgarń.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 18-02-2009 | Jastrząb | Spotkanie PSR w Łodzi |
Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu spotkania PSR w Łodzi. Wstępna data spotkania to sobota 29 marca br. Miejsce - do ustalenia. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc (choćby w rozsyłaniu wiadomości via e-mail, gdy już zostaną dograne szczegóły) proszę o informację na adres lp.pw@2emuf temat "spotkanie PSR w Łodzi". Pozdrawiam, Jastrząb | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-02-2009 | marta nfp | Naukowe Forum Psychologiczne |
Witam wszystkich, Jestem psychologiem i pracuję w Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym. Wraz z profesorem Janem Strelauem organizujemy Naukowe Forum Psychologiczne. Jest to cykl comiesięcznych spotkań, które będą odbywały się od marca do maja, a następnie od października do końca roku akademickiego w siedzibie GWP Uzdrowisko w Sopocie. Do przysyłania zgłoszeń do udziału w Forum zapraszam doktorantów, doktorów i doktorów habilitowanych psychologii ze wszystkich uczelni w Polsce. Na adres mailowy lp.pwgowtcinwadyw@pfn można nadsyłać referaty prezentujące prowadzone przez Państwa badania. Referaty te będą recenzowane przez profesora Strelaua, a autorom tych prac, które zostaną przyjęte ze względu na wysoki poziom merytoryczny i metodologiczny, zorganizujemy wykład w Sopocie. Po zakończeniu cyklu spotkań nakładem GWP ukaże się e-książka z referatami zaproszonych do wykładu autorów. Jeśli interesuje Państwa udział w Forum, zapraszam na stronę www.psychologia-gwp.pl, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na ten temat oraz kontakt do mnie. Zapisując się na newsletter będziecie Państwo otrzymywali informacje o Forum przez cały czas jego trwania. Marta Berdychowska-Parzyk GWP |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 16-02-2009 | kaczoroa1973 | zróbmy dzień Darwina w Poznaniu! |
Hej! Zróbmy dzień Darwina w Poznaniu! Możemy umówić się w Palmiarni albo w Zoo, albo gdzieś w knajpie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-02-2009 | Katarzyna | Urodziny Darwina, Konkursy i Życzenia |
Moi Ulubieni Forumowicze Z okazji urodzin Darwina (za czterdzieści minut), składam Nam najserdeczniejsze życzenia nieustannej dociekliwości, ważkich pytań i drobnych pytanek, wątpienia niezgaszonego nigdy pewnością, dziwienia się, dociekania, patrzenia, słuchania (krytycznego hi hi), wąchania, smakowania i dotykania świata i cieszenia się swoim niedowiarstwem Zapraszam też Forumowiczów młodszych (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) do zgłaszania swoich grup "plakatowych" - bo zostały już tylko trzy dni (termin zgłoszeń upływa 15.02.2009)...Wszystkich zapraszam do podzielenia się sposobem uczczenia tego dnia... może dokładne obejrzenie mijanego na spacerze drzewa, albo zjedzenie sałatki ze "wspólnogenowych" bananów w miłym towarzystwie jakiejś "nagiej małpy", może jakiś wierszyk okolicznościowy, przecież jesteście tacy utalentowani pełna dowolność - będę zachwycona.
pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 14-02-2009 | jarekland | Kolejna Kawiarnia Naukowa |
26 lutego 2009 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Gościem będzie prof. dr hab. inż. Czesław Druet, czł. rzecz. PAN (Instytut Oceanologii PAN w Sopocie): Klimat w objęciach oceanu.. Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny, liczba miejsc ograniczona. Dynamiczny żywioł oceanu był zawsze zagrożeniem dla życia i mienia ludzkiego. Rozmiary wzajemnego oddziaływania oceanu z atmosferą i lądem są nieraz tak rozległe w czasie i przestrzeni, że człowiek nie dysponuje sposobami skutecznej obrony przed jego negatywnymi skutkami. Postępujące globalne ocieplenie Ziemi zmierza do naruszenia istniejącej równowagi w wielkoskalowym transporcie ciepła w oceanie. Z dużym prawdopodobieństwem za aktualną tendencję zmian klimatycznych odpowiedzialna jest działalność człowieka. Rozwój arktycznych modeli i systemów obserwacji dla długoterminowych badań środowiska morskiego jest znaczącym udziałem polskich oceanologów. Zapraszamy  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 11-02-2009 | chatan | Zwiastowanie... |
alleluja...Niewierni Wierni Pastafarnianie  ...mogę tylko rzec... niech żałują Tylko Ci, których nie było..a było i działo się, oj działo 3 lutego..roku pastafariańskiego..  Liczę na rychłą powtórkę..w tak licznym, ale może i liczniejszym gronie...wiernych-niewiernych...pasta i nie-pasta... Liczę, że i następnym razem na wspólnej Pasta homilii uda mi się poznać tyle nowych, ciekawych postaci z Poznania i nie tylko;...Ludzi, którzy nie boją się pytać i podważać...raz jeszcze więc..alleluja...wykrzyczmy to światu..  ..niech żyje wolna myśl - bez dogmatu! innymi słowy dziękuję raz jeszcze - tym, którzy przybyli i obiecuję w najbliższym czasie Powtórkę z rozrywki  ...hej | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 09-02-2009 | małolata | Dni Darwina w Grudziądzu |
Postanowiliśmy nie ograniczać się do jednodniowej imprezy i zrobić dwie  Toteż niniejszym, w imieniu Młodych Grudziądzkich Racjonalistów chciałabym zaprosić na Dni Darwina. Racjonalistyczny rozkład jazdy: 12 lutego o godzinie 18 w piwnicy klubu Browar przy ul. Sikorskiego - inauguracja Racjonalistycznego Klubu Filmowego, "Geniusz Karola Darwina" 13 lutego o godzinie 17 w auli I LO w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza - debata "Ewolucjonizm kontra kreacjonizm" między panem Andrzejem Koraszewskim( PSR) a panem Markiem Kmieciem(Biblijne Towarzystwo Kreacjonistyczne) Serdecznie wszystkich zapraszamy, zaprawdę powiadam Wam - będzie wesoło  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |