Warszawa 8.08.2010 r. Koncepcja Klubu Ateistów Spotkania raz w miesiącu z czołowymi ateistami kraju miałyby na celu wytworzyć więzi między ludźmi o światopoglądzie ateistycznym, którzy należą do różnych organizacji, a także tymi niezrzeszonymi. O partii ateistycznej z prawdziwego zdarzenia na razie nie ma co marzyć, ale może uda się stworzyć środowisko, ruch społeczny, który będzie mógł głośno artykułować swe poglądy na temat roli, jaką odgrywa w Polsce kościół katolicki, a zwłaszcza negatywnych zjawisk z tym związanych dla życia społecznego w Polsce. Jako Oddział Warszawski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów chcemy tym projektem zainteresować: Krytykę Polityczną Apostatów Antyklerykalną Partię Postępu „Racja” Rację Polskiej Lewicy Młodych Wolnomyślicieli Stowarzyszenie Ateistów Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej Wolność, Równość, Solidarność Pro Feminę Towarzystwo Humanistyczne Towarzystwo Kultury Świeckiej Polskie Stowarzyszenie Wolnomyślicieli „Fakty i mity” „Bez dogmatu” „Nie” Nie jest to lista zamknięta. Chodziłoby właśnie o to, aby „się policzyć”, aby stwierdzić, jak liczne mogłoby to być środowisko. Należałoby w tym celu dać szansę spotkań ludziom o ateistycznych poglądach. Taką szansą byłby właśnie Klub Ateistów. Okazja jest wyjątkowa, bo ukazała się książka „Niezbędnik Ateisty”, która poruszyła wiele środowisk i wywołała wiele dyskusji. Z autorami wypowiedzi.. |