Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
21-08-2010Kamil"Szkoła bez kościoła" - sprawdzanie warszawskich szkół
W ramach akcji "Szkoła bez kościoła" Młodzi Racjonaliści zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spacerze po Warszawie z notesem w ręku, w celu sprawdzenia jak największej liczby szkół pod kątem umieszczania ceremonii kościelnej w oficjalnych obchodach rozpoczęcia roku szkolnego.

Spacer planowany jest na sobotę, na godzinę 16:00, a spotykamy się przy stacji metra Pole Mokotowskie, od strony Pola Mokotowskiego.

Szczegóły akcji "Szkoła bez kościoła" pod adresem: www.sbk.mlodziracjonalisci.pl/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-08-2010Roksana MałekZbiórka podpisów - wycofanie religii ze szkól - 14 sierpnia
14 sierpnia, w godzinach: od 10 do 16, w Łodzi na Placu Wolności, odbędzie się kolejna zbiórka podpisów pod listą poparcia dla petycji do Prezesa Rady Ministrów w sprawie uchylenienia artykułu 12 ust. 1 Konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a RP - w sprawie wycofania religii ze szkół. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych !!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
16-08-2010Racjonalistka ateistkaZbiórka podpisów Łódź 14 .08- wycofanie religii ze szkół
W sobotę 7 sierpnia odbyła się zbiórka na placu Wolności. Zbiórka była bardzo udana. Nie pisalam o niej ze względu na ryzyko, że się nie odbędzie ze względu na pogodę.

14 sierpnia w godz. 10 do 16 na placu Wolności odbędzie sie zbiórka pod petycją. Chętnych zapraszamy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
14-08-2010Leszek GarcarzKlub Ateistów
Warszawa 8.08.2010 r.
Koncepcja Klubu Ateistów
Spotkania raz w miesiącu z czołowymi ateistami kraju miałyby na celu wytworzyć więzi między ludźmi o światopoglądzie ateistycznym, którzy należą do różnych organizacji, a także tymi niezrzeszonymi. O partii ateistycznej z prawdziwego zdarzenia na razie nie ma co marzyć, ale może uda się stworzyć środowisko, ruch społeczny, który będzie mógł głośno artykułować swe poglądy na temat roli, jaką odgrywa w Polsce kościół katolicki, a zwłaszcza negatywnych zjawisk z tym związanych dla życia społecznego w Polsce.
Jako Oddział Warszawski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów chcemy tym projektem zainteresować:
Krytykę Polityczną
Apostatów
Antyklerykalną Partię Postępu „Racja”
Rację Polskiej Lewicy
Młodych Wolnomyślicieli
Stowarzyszenie Ateistów
Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej
Wolność, Równość, Solidarność
Pro Feminę
Towarzystwo Humanistyczne
Towarzystwo Kultury Świeckiej
Polskie Stowarzyszenie Wolnomyślicieli
„Fakty i mity”
„Bez dogmatu”
„Nie”
Nie jest to lista zamknięta. Chodziłoby właśnie o to, aby „się policzyć”, aby stwierdzić, jak liczne mogłoby to być środowisko. Należałoby w tym celu dać szansę spotkań ludziom o ateistycznych poglądach. Taką szansą byłby właśnie Klub Ateistów. Okazja jest wyjątkowa, bo ukazała się książka „Niezbędnik Ateisty”, która poruszyła wiele środowisk i wywołała wiele dyskusji. Z autorami wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-08-2010Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 22 lipca 2010 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 22-go lipca 2010 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu.

Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 8 lipca 2010 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-08-2010Marcus PlatonicusSpotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 8 lipca 2010 r.
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie,
w czwartek, 8-go lipca 2010 r.

Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni "Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu.

Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR.

Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu.

Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 24 czerwca 2010 r. - niebawem.

    Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
09-08-2010jareklandWiec w obronie Konstytucji i świeckosci państwa
10 sierpnia, o godz. 17.00, na placu Konstytucji w Warszawie odbędzie sie wiec w obronie Konstytucji i świeckosci państwa. Podczas wiecu zostanie podpisany apel w obronie Konstytucji.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
09-08-2010malinmacZbieranie podpisów pod petycją w sprawie wycofania religii
Czy ktoś wie czy podobna akcja jest planowana w Warszawie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-08-2010Leszek Garcarz"Krzyżowcy zlitujcie się"
Przypominam: PSR Warszawa na manifie niósł hasło: Krzyżowcy zlitujcie się.
Wiesiek Piasek dalej ma to hasło...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
08-08-2010Racjonalistka ateistkaUliczne zbieranie podpisów w Łodzi 27.06 - Wycofanie Religii
Na rogu Piotrkowskiej i Piłsudskiego - przy przejściu podziemnym będziemy zbierać podpisy pod Petycją - Renegocjacja Konkordatu w sprawie wycofania religii ze szkół. Zapraszamy. Data 27 czerwca w godzinach od 12 do conajmniej 17.
Magdalena Kowalczyk
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)