Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-04-2006Mariusz AgnosiewiczPowołanie Stowarzyszenia Mediów Lewicowych
W imieniu Grupy inicjatywnej, złożonej z przedstawicieli "Trybuny", "Przeglądu", Dziś, "Zdania", "Nowego Tygodnika Popularnego" i "Forum Klubowego" uprzejmie zapraszam wszystkich zainteresowanych dziennikarzy na
Spotkanie Założycielskie Stowarzyszenia Mediów Lewicowych
w dniu 20 kwietnia (czwartek) o g. 15.00.
w klubie "Rozbrat".
Ewentualne uwagi i poprawki proszę kierowac na adres lp.pw@bulkof
Prosze o rozpropagowanie tego wydarzenia na łamach czasopism oraz portali internetowych.
za Grupę Inicjatywną: Leszek Lachowiecki

Stowarzyszenie Mediów Lewicowych jest Stowarzyszeniem o charakterze środowiskowym, oświatowym i samopomocowym.
Celami stowarzyszenia są:
1. Wspieranie i rozwój prasy o charakterze lewicowym.
2. Wymiana wzajemnych doświadczeń.
3. Wymiana informacji i artykułów prasowych
4. Pomoc w szkoleniu kadry dziennikarskiej.
5. Dbałość o etykę zawodu dziennikarskiego.
6. Obrona wolności prasy.
7. Organizowanie wspólnych akcji publicystycznych.
8. Zapewnianie pomocy prawnej.
9. Pomoc i opieka nad dziennikarzami emerytami.
10. Publiczne zajmowanie stanowiska wobec spraw związanych z działalnością mediów

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
12-04-2006Anna SłotaPrzegląd prasy
Najnowsze wydanie Forum (nr 15) swoim tematem wiodącym czyni ateizm.
Podaje dane statystyczne: Francja - 44%; Szwecja, Norwegia, Dania, Finladia - od 60 do 85% ateistów, wzrost udziału ateistów w społeczeństwie Hiszpanii od 13% (1998) do 20% (2006).
Przedstawia pojęcie ateizmu z kilku punktów widzenia. Swoje zdanie prezentuje Richard Dawkins. Nieco inne spojrzenie na ateizm poznajemy w wypowiedziach Salvadora Panikera. Mark Steyn powołuje się na korzyści, jakie odnosi ludzkość z chrześcijaństwa (przykład Matki Teresy, hmm..).
W Emipkach pojawił się też nowy numer RES HUMANA (1-2/2006).
Prezentuje wiele interesujących tekstów, między innymi o ateizmie humanistycznym, moralności codziennej czy filozofii człowieka Tadeusza Kotarbińskiego. Z pewnego punktu widzenia ciekawym jest krótki tekst o malejącym wpływie katolicyzmu w krajach latynoamerykańskich oraz przyczynach takiego stanu rzeczy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
11-04-2006Anna SłotaVI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi
Ponad 250 imprez - wykładów, pokazów, koncertów, wystaw i konferencji naukowych - znajdzie się w programie VI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Tegoroczny festiwal, który potrwa od 20 do 26 kwietnia, odbywać się będzie pod hasłem "Wiedza pomaga żyć".
Więcej informacji: MNII

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-04-2006Mariusz AgnosiewiczTrójgłos Obirek-Prokopiuk-Sieradzan
Wszystkich zainteresowanych informuję, że 27 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30 w małej sali Muzeum Etnograficznego w Warszawie odbędzie się trójgłos pt. "Wiara, gnoza i magia w chrześcijaństwie w I i XXI wieku". Udział w nim wezmą Stanisław Obirek, Jerzy Prokopiuk i Jacek Sieradzan. Z powodu ograniczonej przestrzeni w sali, zainteresowanych proszę o rezerwowanie miejsce u organizatora spotkania Tadeusza Serwatki;
jego adres mailowy: lp.2o@aktawreszsuedat
Udział w imprezie jest płatny (10 PLN).
Pozdrawiam i zapraszam
Jacek Sieradzan

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-04-2006Mariusz AgnosiewiczIle nam wolno powiedziec ? Ile nam wolno pomyslec?
Zachecam do wziecia udzialu w dyskusji na temat "Ile nam wolno powiedziec? Ile nam wolno pomyslec?" zorganizowanej z inicjatywy mlodziezy licealnej z Cervantesa dnia 7 kwietnia piatek sala Collegium Civitas XII pietro Palacu Kultury i Nauki, wejscie, o ile pamietam, od Marszalkowskiej.
Pozdrawiam
Teresa Jakubowska
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
06-04-2006Paweł RozwadowskiGDAŃSK : WIOSNA na ROWERZE - 9.04.2006
*Gdańska Kampania Rowerowa ma zaszczyt zaprosić na pierwszą w tym roku
imprezę rowerową!*
* *
Wiosna, choć późno w tym roku, ale dotarła i do nas. Czas więc na
pierwszą imprezę Gdańskiej Kampanii Rowerowej w tym roku.
* *
*Zapraszamy w niedzielę 9 kwietnia 2006 r. na plac przed restauracją
Cristal we Wrzeszczu (ul. Klonowa 1) na wiosenną imprezę pt. WIOSNA na
ROWERZE.*
* *
*Rozpocznie się ona tradycyjnie o godz. 12.00. Startujemy kwadrans
później - tym razem jedziemy kolumną w przeciwną stronę niż zazwyczaj -
na Molo Zaspa przy Trakcie Nadmorskim. *
* *
*Na miejscu jak zwykle porozmawiamy o rowerach i drogach rowerowych w
Gdańsku i w ogóle o czym dusza zapragnie, głodni skosztują czegoś
smacznego być może przy ognisku, a chętni będą mogli się pościgać! *
* *
*Czas przegnać pierwsze koty za płoty - a więc... zapraszamy na Wiosenny
Alleycat (dla niewtajemniczonych - wyścig kurierski z zadaniami w
różnych punktach miasta, w którym nie wystarczy szybko jechać ale trzeba
znać miasto i trochę pogłówkować). *
* *
*Każdy kto go ukończy może czuć się zwycięzcą i zasługuje na sławę ,
no a ci którym pójdzie to najlepiej mogą spodziewać się czegoś więcej. *
* *
*Zapraszamy bez względu na pogodę (wiadomo, kwiecień - plecień...).
ROWER POWER!*
* *
*Gdańska Kampania Rowerowa*
* *
*projekt stowarzyszenia *

Obywatelska Liga Ekologiczna

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-04-2006jarekland"Podróże z Herodotem"
W księgarniach pojawiła się ksiązka autorstwa Ryszarda Kapuścińskiego "Podróże z Herodotem".
Technika sprawowania władzy (także poprzez religję), kulturoznastwo i swoiste przenoszenie sie w czasie.
Cytata:
..."Ale ta potrzeba żeby mieć wszystko, która już wcześniej doprowadziła do upadku Krezusa, teraz z kolei spowoduje klęske Cyrusa. W dodatku kara za nieposkromioną zachłanność spotyka człowieka zawsze - i wtym jej dotkliwa niszczycielska siła - kiedy wydaje sie że jest on juz tylko o krok od osiągnięcia wyśnionego celu"...
Polecam, warta przeczytania.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-03-2006Paweł RozwadowskiList otwarty środowiska pozarządowego do władz
List otwarty środowiska pozarządowego do władz
autor(ka): oprac. dobr (redakcja ngo.pl)
2006-03-29, 10:20
wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/183766.html
Przedstawiciele środowiska pozarządowego są zaniepokojeni atmosferą,
jaka tworzona jest ostatnio wokół niektórych działań obywatelskich.
Wystosowali do władz państwowych otwarty list w sprawie nieprzychylnych
wypowiedzi niektórych polityków i działaczy partyjnych pod adresem
organizacji pozarządowych. Poniżej publikujemy list. Organizacje, które
solidaryzują się z jego treścią mogą się pod nim podpisywać do niedzieli
(2 kwietnia 2006) włącznie.
W poniedziałek (3 kwietnia 2006) kopia listu wraz z podpisami zostanie
wysłana do marszałków Sejmu i Senatu, szefów klubów parlamentarnych,
Ministerstw Edukacji Narodowej i Polityki Społecznej, Rady Działalności
Pożytku Publicznego, Sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży i
prasy.

List otwarty

Jako przedstawiciele środowiska organizacji pozarządowych, inicjatyw i
ruchów społecznych wyrażamy głębokie zaniepokojenie atmosferą, jaka
tworzona jest ostatnio wokół niektórych działań obywatelskich. Niepokoi
nas ton wypowiedzi części polityków, przedstawicieli rządu, urzędników i
mediów.

Sektor pozarządowy to obecnie kilkadziesiąt tysięcy podmiotów, które w
oparciu o konstytucyjne prawa i wolności zrzeszania się i działania w
ramach różnych form prawnych, w poczuciu odpowiedzialności za państwo,
społeczeństwo, lokalne społeczności, angażują się w rozwiązywanie wielu
problemów, nie czekając..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-03-2006sabishiI Gdańskie Spotkania Z Energetyką Odnawialną
W dniach 19-27 kwietnia br. na Politechnice Gdańskiej będą odbywać się wykłady na temat energetyki odnawialnej. W imieniu Koła Naukowego Studentów Fizyki PG i swoim własnym serdecznie zapraszam. Dodatkowe informacje pod adresem www.energia.pg.gda.pl/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-03-2006Mariusz AgnosiewiczGeorge Bush. Wiara w Białym Domu - Planete
Polecam film.
film dokumentalny
USA, 2004, 52 min.
reżyseria:
David Priest
najbliższe emisje:
25.03 sobota, godz. 20.45
01.04 sobota, godz. 12.20
07.04 piątek, godz. 09.05
Jest głównodowodzącym największej światowej potęgi gospodarczej, przywódcą wolnego świata i głową amerykańskiego rządu. Waga jego odpowiedzialności jest niemierzalna. George W. Bush sprawuje te funkcje na kolanach... w modlitwie i skupieniu.
Nawet Pearl Harbor, który pogrążył USA w wojnie, nie wstrząsnął Amerykanami tak drastycznie i dogłębnie, jak wydarzenia z 11 września 2001 roku. Gdy runęły dwie wieże w Nowym Jorku, naród potrzebował silnego przywódcy. W tym dniu George W. Bush sprawował swój urząd dopiero od dziewięciu miesięcy i wciąż walczył z pogłoskami, które mówiły, że tak naprawdę nie on wygrał wybory prezydenckie w 2001 roku, tylko Al Gore. Więc jak człowiek na tak pozornie chwiejnym gruncie stanął na wysokości największego wyzwania Ameryki od 60 lat?
Twórcy filmu mówią, że prawdopodobnie żaden prezydent w historii Stanów Zjednoczonych jak George W. Bush śmiało, publicznie i szczerze nie przekłada swojej wiary na pracę. Korespondent BBC Justin Webb twierdzi: "Nikt nie spędza tyle czasu na kolanach co on. Jego administracja słyszy odgłosy modlitwy. Spotkania modlitewne odbywają się w dzień i w nocy. Nie jest nadzwyczajnym zjawiskiem widok pracowników Białego Domu na korytarzach z Biblią w ręku". Newsweek pisze: "Jego prezydentura jest najmocniej oparta na wierze w dzisiejszych czasach, wspierana zaufaniem..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)