List otwarty środowiska pozarządowego do władz
autor(ka): oprac. dobr (redakcja ngo.pl)
2006-03-29, 10:20
wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/183766.htmlPrzedstawiciele środowiska pozarządowego są zaniepokojeni atmosferą,
jaka tworzona jest ostatnio wokół niektórych działań obywatelskich.
Wystosowali do władz państwowych otwarty list w sprawie nieprzychylnych
wypowiedzi niektórych polityków i działaczy partyjnych pod adresem
organizacji pozarządowych. Poniżej publikujemy list. Organizacje, które
solidaryzują się z jego treścią mogą się pod nim podpisywać do niedzieli
(2 kwietnia 2006) włącznie.
W poniedziałek (3 kwietnia 2006) kopia listu wraz z podpisami zostanie
wysłana do marszałków Sejmu i Senatu, szefów klubów parlamentarnych,
Ministerstw Edukacji Narodowej i Polityki Społecznej, Rady Działalności
Pożytku Publicznego, Sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży i
prasy.
List otwarty
Jako przedstawiciele środowiska organizacji pozarządowych, inicjatyw i
ruchów społecznych wyrażamy głębokie zaniepokojenie atmosferą, jaka
tworzona jest ostatnio wokół niektórych działań obywatelskich. Niepokoi
nas ton wypowiedzi części polityków, przedstawicieli rządu, urzędników i
mediów.
Sektor pozarządowy to obecnie kilkadziesiąt tysięcy podmiotów, które w
oparciu o konstytucyjne prawa i wolności zrzeszania się i działania w
ramach różnych form prawnych, w poczuciu odpowiedzialności za państwo,
społeczeństwo, lokalne społeczności, angażują się w rozwiązywanie wielu
problemów, nie czekając..