W imieniu Grupy inicjatywnej, złożonej z przedstawicieli "Trybuny", "Przeglądu", Dziś, "Zdania", "Nowego Tygodnika Popularnego" i "Forum Klubowego" uprzejmie zapraszam wszystkich zainteresowanych dziennikarzy na
Spotkanie Założycielskie Stowarzyszenia Mediów Lewicowych
w dniu 20 kwietnia (czwartek) o g. 15.00.
w klubie "Rozbrat".
Ewentualne uwagi i poprawki proszę kierowac na adres
lp.pw@bulkofProsze o rozpropagowanie tego wydarzenia na łamach czasopism oraz portali internetowych.
za Grupę Inicjatywną: Leszek Lachowiecki
Stowarzyszenie Mediów Lewicowych jest Stowarzyszeniem o charakterze środowiskowym, oświatowym i samopomocowym.
Celami stowarzyszenia są:
1. Wspieranie i rozwój prasy o charakterze lewicowym.
2. Wymiana wzajemnych doświadczeń.
3. Wymiana informacji i artykułów prasowych
4. Pomoc w szkoleniu kadry dziennikarskiej.
5. Dbałość o etykę zawodu dziennikarskiego.
6. Obrona wolności prasy.
7. Organizowanie wspólnych akcji publicystycznych.
8. Zapewnianie pomocy prawnej.
9. Pomoc i opieka nad dziennikarzami emerytami.
10. Publiczne zajmowanie stanowiska wobec spraw związanych z działalnością mediów