 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-05-2006 | jarekland | Przeciwko Giertychowi. |
Młodzież, studenci etc planują kolejne demonstracje przeciwko min. Giertychowi. I tak odbędą się: Częstochowa-sobota (13.05), godz.12.00, przed Urzędem Miejskim Gdańsk-sobota (13.05),godz.12.00-Dworzec Główny Kraków-sobota(13005), godz. 12.00, pod Ratyszem Szczecin-sobota(13.05),dodz.12.00, plac łotników Wrocław-niedziela(14.05, godz.15.00 Rynek Katowice-sobota 13.05, godż.12.00, Teatr Wyspiańskiego Poznań-sobota(13.05) godż. 12.00 Stary Rynek Rzeszów-sobota (13.05), godz. 12.00 ,Rynek Zapraszamy. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 11-05-2006 | Miłosz Kuligowski | Demonstracja w Gdańsku przeciw nominacji Giertycha |
W GDAŃSKU w sobotę, 13 maja o godz. 12 odbędzie się demonstracja sprzeciwu wobec powolania Giertycha na szefa MEN. Demonstracja rusza spod Dworca Głównego PKP pod Kuratorium Oświaty. Demonstracja jest zarejestrowana, będzie chroniona przez policję. Protest dotyczy wszystkich tych, którzy chcą normalnej, świeckiej szkoły, gdzie uczy się szacunku dla drugiego człowieka... Przekażcie to info wszystkim znajomym, przyjdzie w sobotę 13 maja o 12 pod Dworzec PKP w Gdańsku!... Jeżeli oczywiści chcecie!
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-05-2006 | Mariusz Agnosiewicz | Katowice: uczniowski wiec antyrządowy i antygiertychowy |
13 maja o godz. 12.00 przed Teatrem im. Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się wiec antyrządowy. Pikieta jest spontaniczną inicjatywą gimnazjalistów, licealistów i studentów, którzy chcą zaprotestować przeciwko nominacji Romana Giertycha na szefa resortu oświaty. W wiecu swój udział zapowiedzieli przedstawiciele partii centrolewicy: PD, *Zieloni2004*,* *SDPL, SLD, Racji Polskiej Lewicy. /"Dość psucia Państwa! Jesteśmy mocno zaniepokojeni i pragniemy ostro zaprotestować przeciwko wyborowi Romana Giertycha na ministra oświaty. Nie chcemy Państwa, gdzie premierami zostają osoby karane, a ministrami edukacji liderzy organizacji propagujących wartości nacjonalistyczne, ksenofobię, nienawiść do "inności" i antysemityzm. Obawiamy się, że te wąskie treści wraz z nowym ministrem zostaną przeniesione do polskich szkół i uczelni, a wolność poglądów i ich wyrażania zostanie przez to ograniczona. Tym samym apelujemy do Pana ministra, aby dla dobra społeczeństwa i polskich uczniów zrezygnował z pełnienia funkcji ministra oświaty"/ Biuro Prasowe Katowickiego Koła Zieloni2004 "Alternatywa" Adrian Kołodziejczyk tel. 503-944-845, mail: mf.atzcop@olokida zielona.strefa.pl/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 11-05-2006 | Mariusz Agnosiewicz | [Wa-wa] Demonstracja: Giertych? Nigdy w życiu!!! |
Wzywamy do masowego przybycia na demonstracje pod kolumną Zygmunta, sobota 13 maja, godzina 14.00. Demonstracja przejdzie pod sejm, a natępnie Ministerstwo Edukacji. GIERTYCH? NIGDY W ŻYCIU!!! Wzywamy do masowego przybycia na demonstracje pod kolumną Zygmunta, sobota 13 maja, godzina 14.00. Demonstracja przejdzie pod sejm, a natępnie Ministerstwo Edukacji. Gwizdki, bębny mile widziane!
*Roman Giertych nie może być ministrem edukacji! Jego faszystowskie poglądy i postawa wobec ludzi wykluczają go z tego stanowiska. Nigdy nie zajmował się oświatą i nie posiada predyspozycji do objęcia ważnej funkcji, jaką niewątpliwie jest minister edukacji!*
*Nie będziemy bezczynnie patrzeć jak ogranicza nam się wolność myślenia i narzuca poglądy! Wzywamy wszystkich uczniów, nauczycieli, organizacje i zwykłych ludzi do wspólnego protestu!!!*
*INICJATYWA UCZNIOWSKA * www.iu.bzzz.net pl.indymedia.org |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 10-05-2006 | jarekland | Festiwal Nauki w Krakowie. |
Festiwal Nauki w Krakowie, impreza popularnonaukowa organizowana przez wszystkie krakowskie państwowe szkoły wyższe przy współudziale Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, British Council, Instytutu Francuskiego, Konsulatu USA, RFN, Austrii, Rosji, Słowacji, Francji i BEST-Kraków odbędzie się w dniach 13 - 20 maja 2006 r. w Rynku Głównym oraz w obiektach akademickich Krakowa. Celem tej imprezy jest prezentacja, w atrakcyjnej formie, wybranych fragmentów działalności naukowej i dydaktycznej wyższych uczelni krakowskich oraz przedstawienie oferty kulturalnej studentów, a przede wszystkim bezpośrednie spotkania, rozmowy i dyskusje mieszkańców Krakowa z pracownikami naukowymi i studentami. Planowane są trzy główne nurty festiwalowe: panele dyskusyjne; prezentacje, doświadczenia i pokazy laboratoryjne w namiotach ustawionych w Rynku Głównym, oraz część kulturalna: koncerty, występy artystyczne na estradzie przed Wieżą Ratuszową, na dziedzińcach budynków uniwersyteckich oraz na scenie PWST i A.M. Planowane są także wycieczki studyjne w okolice Krakowa z udziałem specjalistów z różnych dziedzin nauki w charakterze przewodników.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-05-2006 | Anna Słota | Marsz DOŚĆ PAŃSTWA KLERYKALNEGO! |
Dość państwa klerykalnego - pod takim hasłem ulicami Warszawy przejdzie Marsz przeciwko klerykalizacji Polski. W sobotę 22 kwietnia, o godzinie 12.00 spotkają się przed Sejmem przeciwnicy postępującej klerykalizacji życia publicznego. Marsz wspierają znane postacie nauki i polityki. Organizator - partia RACJA PL, zaprasza do udziału wszystkie środowiska, które identyfikują się z ideą manifestacji. Zasadniczym jej celem jest zgromadzenie osób, które uważają, że w Polsce zagrożona jest neutralność światopoglądowa i świeckość państwa. Manifestanci chcą wyrazić swój protest przeciwko m. in.: zawłaszczaniu władzy politycznej przez kler, finansowaniu kościołów z budżetu państwa, indoktrynacji religijnej w szkołach, dyskryminacji kobiet i mniejszości, łamaniu praw człowieka, cenzurze mediów i rozbijaniu demokracji. - Wszystkie te problemy wynikają pośrednio, a niektóre nawet bezpośrednio, z postępującej klerykalizacji życia publicznego - powiedział Jan Barański, przewodniczący RACJI PL. - Wciąż wielu ludzi uważa, że walka o neutralność światopoglądową to temat zastępczy. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że to właśnie klerykalizacja kraju jest często przyczyną naprawdę wielu poważnych problemów na różnych płaszczyznach funkcjonowania państwa, które zżerają Polskę od środka. Samo zapewnienie realnego przyjaznego rozdziału państwa i kościołów niemal automatycznie spowodowałoby, że wiele z tych problemów przestałoby istnieć - dodał. Marsz przeciwko klerykalizacji wspiera komitet honorowy:.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-04-2006 | jarekland | Discovery-magiczna siła |
Do 17.V czynna będzie w Gdańsku wystawa "Discovery-magiczna siła". Wystawa otwarta będzie w hali nr IV Międzynarodowych Targów Gdańskich, ul Beniowskiego 5 wystawy-tematyczne.pl/force |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-04-2006 | Paweł Rozwadowski | GDAŃSK : Kulisy transformacji ustrojowej w Polsce |
Kulisy transformacji ustrojowej w Polsce Akademickie Centrum Kultury UG - Wydział Filologiczno-Historyczny UG 27 Kwietnia 2006 (czwartek) Godzina: 18.30 Wstęp wolny Organizator: Akademickie Centrum Kultury UG "Kulisy transformacji ustrojowej w Polsce" z cyklu "Tak wygląda nasz świat" Wydział Filologiczno-Historyczny UG ul. Wita Stwosza 55, aula 039 Kto i gdzie wyniósł sztandar? Upadek PZRP z perspektywy polskiej ulicy Komuniści jako pierwsi kapitaliści? W programie: pokaz filmu Andrzeja Fidyka pod tytułem "Ostatki" wraz z komentarzem i dyskusją poprowadzoną przez pracowników Instytutu Politologii UG: Dr Piotra Niwińskiego oraz Dr Jarosława Ocha O reżyserze i filmie: Andrzej Fidyk Urodził się w 1953 roku. Dokumentalista, reżyser i scenarzysta. Początkowo nie miał nic wspólnego z filmem - ukończył Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS. Zrealizował ponad 40 filmów dla telewizji polskiej i brytyjskiej. Debiutował filmem "Idzie Grześ przez wieś" (1982) za który otrzymał Brązowego Lajkonika na festiwalu w Krakowie w 1983 roku. Otrzymał Grand Prix Tygodnia Europejskiego Filmu Dokumentalnego w Strasburgu za film "Kiniarze z Kalkuty", opowiadający o objazdowym kinie indyjskim i fascynacji Hindusów jego magią (1998). Na swoim koncie ma takie dokumenty jak: "Defilada", "Sen Staszka w Teheranie" i "Karnawał w Rio". Źródło: stopklatka.pl Andrzej Fidyk, "Ostatki" Produkcja: Video Studio Gdańsk 1990 czas trwania: 45 min. Film opowiada o ostatnich chwilach Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej... |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-04-2006 | Anna Słota | IV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki |
Od 7 do 13 maja 2006 r. w Białymstoku i Łomży odbywać się będzie IV Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Organizatorzy przygotowali wykłady, dyskusje, wystawy, koncerty, konkursy, wycieczki, kiermasze i wiele innych atrakcji. Więcej informacji: www.festiwal.biaman.pl/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-04-2006 | Anna Słota | Konferencja "Seksualność wyklęta" |
Koło Naukowe "Filozofia współczesna, społeczeństwo, kultura" przy Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na otwartą konferencję naukową "Seksualność wyklęta", która odbędzie się 21-23 kwietnia 2006 w Warszawie. Konferencja poruszać będzie zagadnienia z zakresu filozofii, historii, literaturoznawstwa oraz historii sztuki. Przewidziano ponad 30 referatów studentów i pracowników naukowych z całej Polski. Konferencja będzie miała charakter otwarty. Oprócz wysłuchania referatów, będzie można też odwiedzić stoiska Grupy Młodzieżowych Edukatorów Seksualnych "Ponton", Kampanii Przeciw Homofobii oraz Porozumienia Lesbijek. Wszelkie informacje o konferencji i o kole można znaleźć na stronie: www.filozofia.uw.edu.pl/krytyka/ można też pisać na maila: lp.2o@wawakytyrkKatarzyna Szumlewicz Źródło: lewica.pl |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |