Festiwal Nauki w Krakowie, impreza popularnonaukowa organizowana przez wszystkie krakowskie państwowe szkoły wyższe przy współudziale Instytutu Fizyki Jądrowej PAN, British Council, Instytutu Francuskiego, Konsulatu USA, RFN, Austrii, Rosji, Słowacji, Francji i BEST-Kraków odbędzie się w dniach 13 - 20 maja 2006 r. w Rynku Głównym oraz w obiektach akademickich Krakowa. Celem tej imprezy jest prezentacja, w atrakcyjnej formie, wybranych fragmentów działalności naukowej i dydaktycznej wyższych uczelni krakowskich oraz przedstawienie oferty kulturalnej studentów, a przede wszystkim bezpośrednie spotkania, rozmowy i dyskusje mieszkańców Krakowa z pracownikami naukowymi i studentami. Planowane są trzy główne nurty festiwalowe: panele dyskusyjne; prezentacje, doświadczenia i pokazy laboratoryjne w namiotach ustawionych w Rynku Głównym, oraz część kulturalna: koncerty, występy artystyczne na estradzie przed Wieżą Ratuszową, na dziedzińcach budynków uniwersyteckich oraz na scenie PWST i A.M. Planowane są także wycieczki studyjne w okolice Krakowa z udziałem specjalistów z różnych dziedzin nauki w charakterze przewodników.
|