13 maja o godz. 12.00 przed Teatrem im. Wyspiańskiego w Katowicach odbędzie się wiec antyrządowy. Pikieta jest spontaniczną inicjatywą gimnazjalistów, licealistów i studentów, którzy chcą zaprotestować przeciwko nominacji Romana Giertycha na szefa resortu oświaty. W wiecu swój udział zapowiedzieli przedstawiciele partii centrolewicy: PD, *Zieloni2004*,* *SDPL, SLD, Racji Polskiej Lewicy. /"Dość psucia Państwa! Jesteśmy mocno zaniepokojeni i pragniemy ostro zaprotestować przeciwko wyborowi Romana Giertycha na ministra oświaty. Nie chcemy Państwa, gdzie premierami zostają osoby karane, a ministrami edukacji liderzy organizacji propagujących wartości nacjonalistyczne, ksenofobię, nienawiść do "inności" i antysemityzm. Obawiamy się, że te wąskie treści wraz z nowym ministrem zostaną przeniesione do polskich szkół i uczelni, a wolność poglądów i ich wyrażania zostanie przez to ograniczona. Tym samym apelujemy do Pana ministra, aby dla dobra społeczeństwa i polskich uczniów zrezygnował z pełnienia funkcji ministra oświaty"/ Biuro Prasowe Katowickiego Koła Zieloni2004 "Alternatywa" Adrian Kołodziejczyk tel. 503-944-845, mail: mf.atzcop@olokida zielona.strefa.pl/ |