 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-06-2010 | Mariusz Agnosiewicz | List otwarty przeciwko szerzeniu pseudonauki na uniwersytetach |
Szanowni Państwo, uczelnie wyższe coraz częściej biorą udział w szerzeniu pseudonauki. W maju tego roku przyczynił się do tego Uniwersytet Opolski organizując spotkanie z cudotwórcą leczącym 100% zachorowań na raka i nie tylko (zobacz załącznik). To szczególnie szkodliwy rodzaj działalności pseudonaukowej bo powoduje rezygnację pacjentów onkologicznych z konwencjonalnej terapii a w rezultacie bardzo często przedwczesną śmierć. Wraz z dr medycyny Maciejem Zatońskim z Akademii Medycznej we Wrocławiu postanowiliśmy napisać w tej sprawie list otwarty do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego protestując przeciwko tego typu praktykom i prosząc jednocześnie o wyjaśnienia. Pełen tekst listu otwartego można przeczytać tutaj: www.petycj(*)wko_szerzeniu_pseudonauki.htmlPrzepraszam za utrudnienia i dziękuję tym, którzy już podpisali. Jeśli i Ciebie oburzają podobne wydarzenia i zgadzasz się z tezami naszego listu, podpisz go. Będę również wdzięczny za przekazanie tej wiadomości innym. Bardzo proszę wszystkich podpisujących nasz list, aby w komentarzach wpisywali swój tytuł naukowy i ewentualnie miejsce zatrudnienia. Wykorzystywane przez nas narzędzie do zbierania podpisów niestety nie uwzględnia automatycznie takiej możliwości, a warto aby adresat listu wiedział, kto protestuje. Z góry dziękuję za poparcie i pozdrawiam, Tomasz Witkowski [Załącznik] |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 24-06-2010 | Joanna Rutkowska | Zbiórka książek dla dzieci - podziel się z potrzebującymi. |
Racjonalistko, Racjonalisto!
Podziel się książkami z potrzebującymi dzieciakami. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów w Warszawie prowadzi akcję zbierania książek dla domów dziecka. Jeśli na Twoich półkach zalegają książki, które przeczytałaś już dziesiątki razy i ich treść nie jest dla Ciebie tajemnicą, Jeśli chciałbyś przekazać książki komuś, kto nie ma możliwości kupienia własnych, Jeśli nie wiesz, jak to zrobić... My zrobimy to za Ciebie - dostarczymy książki prosto do domów dziecka. Pierwszymi odbiorcami akcji "Podziel się książkami z dzieciakami" będą dzieci z warszawskiego Zespołu Małych Form Opieki i Wychowania "CHATA" Data zbiórki: 7 lipca 2010 r.(środa) , godz. 17.30. Miejsce zbiórki: siedziba Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, ul. Koszykowa 24/1 (domofon). ZAPRASZAMY!  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 23-06-2010 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 24 czerwca 2010 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, w czwartek, 24-go czerwca 2010 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 10 czerwca 2010 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 22-06-2010 | Zambony | Kazanie wyborcze |
Jesteśmy grupą studentów z Poznania, która pewnego dnia, w związku z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, wpadła na pomysł by zorganizować spontaniczną akcję wsłuchiwania się w głosy płynące z ambon i kazalnic pod kątem ewentualnych sugestii politycznych. Powszechnie wiadomo jak bardzo kler jest zainteresowany ingerowaniem w sferę polityczną- my chcemy to zdemaskować. Nikogo nie reprezentujemy, nie będziemy mieli z tego żadnych profitów- po prostu chcemy to zrobić. W toku rozwoju wypadków pomysł skrystalizował się w postaci badania uczestniczącego na nabożeństwach. Czym prędzej zaczęliśmy drukować plakaty i rozwieszać na uczelni, niestety szybko znalazła się tajemnicza "czarna ręka", która je pozrywała. Pomijając opis zawrotu głowy, jaki mieliśmy z akcją plakatową, zaznaczyć należy, że jej fiasko zrodziło w nas pomysł roszerzenia akcji poza teren Poznania i zaapelowania do chętnych osób z całej Polski za pomocą środków medialnych. Zależy nam na tym by każda/każdy chętny naszej akcji pofatygował/a się osobiście do kościoła i nagrał lub opisał to co widział i słyszał a następnie my włączymy to w całościowe badanie. Poniżej przesyłam wskazówki dotyczące przeprowadzenia badania na nabożeńswach. Proszę w miarę możliwości włączyć do pracy jak najwięcej osób (na przykład znajomych, rodzinę)- im nas będzie więcej, tym badania będą skuteczniejsze i odkryją większą część obrazu całości. Miejscowość i parafia nie mają znaczenia- chcielibyśmy jak najwięcej wyników z możliwie najrozleglejszego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 16-06-2010 | Mariusz Agnosiewicz | XI Zjazd Krajowy TKŚ |
Z udziałem kilkudziesięciu delegatów z różnych regionów kraju oraz zaproszonych gości obradował 12 czerwca 2010 r. w Warszawie XI Zjazd Krajowy Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego. Zjazd dokonał oceny działalności ruchu w minionej kadencji, odniósł się też do obecnej sytuacji w kraju i na świecie. Uczestnicy przedsięwzięcia przyjęli sprawozdanie z działalności TKŚ za ostatnie cztery lata jak również wysłuchali opinii Komisji Rewizyjnej w tejże sprawie. Zjazd określił zadania Ruchu na najbliższe lata, co prezentujemy w zamieszczonej poniżej uchwale. Delegaci wybrali władze Towarzystwa, prezesem Rady Krajowej został ponownie prof. dr hab. Jerzy J.Wiatr.
Skład wybranego prezydium TKŚ: dr hab. Adam Kotarbiński - Prezes Honorowy prof. dr hab. Jerzy J. Wiatr - Prezes Rady Krajowej dr Zdzisław Słowik - I Wiceprezes Rady Krajowej mgr Daniel Zbytek - II Wiceprezes Rady Krajowej dr Ryszard Brożyniak - Sekretarz Rady Krajowej mgr Jolanta Marcinkowska - Skarbnik Rady Krajowej
Dokonano również wyboru 33 osobowej Rada Krajowej Towarzystwa, w której skład weszły osoby rekomendowane przez oddziały terenowe stowarzyszenia oraz przedstawiciele centrali naszej organizacji. Ukonstytuował się Zespół Doradczy TKŚ składający się z cenionych przedstawicieli świata nauki, publicystów i społeczników.
Obecny na zjeździe wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej profesor Longin Pastusiak zaapelował o poparcie najbliższego nam ideowo kandydata na prezydenta RP – Grzegorza.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 16-06-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Niezbędnik ateisty - debata w Trafficu |
W poniedziałek, 14 czerwca o godz. 19:00 Wydawnictwo Czarna Owca i Traffic Club zapraszają na spotkanie poświęcone książce "Niezbędnik ateisty" rozmowy Piotra Szumlewicza.
Jak argumentować na rzecz świeckiego Państwa? Jak egzekwować przysługujące polskim obywatelom, bez względu na wyznawany światopogląd i religię, prawa? Jak uczyć dzieci tolerancji i samodzielnego myślenia? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć: Agnieszka Graff, Bożena Keff, Roman Kurkiewicz, Piotr Szumlewicz. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 15-06-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Apostazja w Zachęcie |
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki oraz Redakcja "Czasu Kultury" zapraszają na dyskusję wokół numeru "Czasu Kultury" zatytułowanego "Apostazja".
Warszawa, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, sala kinowa / 17.06.2010, g. 18
Gośćmi spotkania będą Artur Filipowicz i Zbigniew Mikołejko. Spotkanie poprowadzą redaktorzy "Czasu Kultury": Michał Larek i Marek Wasilewski.
Artur Filipowicz - SJ, jezuita, etyk, politolog, teolog moralista. Specjalizuje się w zakresie bioetyki, biopolityki i bezpieczeństwa państwa. Adiunkt w Instytucie Politologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Kierownik Katedry Teologii Moralnej w Collegium Bobolanum Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Autor książek m.in. "Bioetyka. Dialog w obronie życia oraz naukowych publikacji poświęconych bioetyce, biopolityce, etyce politycznej i teologii moralnej". Redaktor naczelny pisma "Studia Nauk Politycznych".
Zbigniew Mikołejko - filozof i historyk religii, eseista. Kierownik Zakładu Badań nad Religią w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN w Warszawie, fellow Amerykańskiej Akademii w Rzymie (1996), profesor Warszawskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Bolesława Prusa. Jest m.in. autorem książek: "Katolicka filozofia kultury w Polsce w epoce modernizmu" (1987), "Kim jestem dla ciebie..." (1987, antologia), "Elementy filozofii" (7 wydań, 1998-2008); "Mity tradycjonalizmu integralnego" (1998), "Emaus oraz inne spojrzenia do wnętrza Pisma" (1998),.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-06-2010 | Joachim Patryas | Zaproszenie na stronę internetową TKŚ |
Serdecznie zapraszam na stronę internetową Towarzystwa Kultury Świeckiej im. Tadeusza Kotarbińskiego, która działa od kilku miesięcy i sukcesywnie rozbudowuje się. Jej adres: www.kulturaswiecka.pl Znajdują się tam artykuły dotyczące: filozofii, religii, kultury i społeczeństwa, edukacji, prawa i polityki, historii, światopoglądu, ekonomii oraz ziemi i człowieka. Piszą na ten temat min. Dionizy Tanalski, Zdzisław Cackowski i inni znani ludzie nauki oraz dziennikarze. Na stronie można także uzyskać adresy kontaktowe z Radą Krajową Towarzystwa i licznymi strukturami terenowymi. Integralną część strony stanowi forum dyskusyjne którego gospodarzem jest Klub Kultury Współżycia i Tolerancji im. Tadeusza Kotarbińskiego. Oczywiście strona internetowa naszego Towarzystwa nie jest konkurencjią dla Racjonalisty, lecz stanowi internetową platformę działalności Towarzystwa Kultury Świeckiej. W powodzi licznych informacji internetowych nigdy nie jest za wiele tych którzy promują racjonalizm, humanizm, tolerancję i kulturę świecką. W tym zakresie działamy razem z portalem Racjonalisty. Życzę miłego spotkania na naszej stronie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-06-2010 | Joanna Rutkowska | I Rajd Rowerowy Racjonalistów - Kampinos 2010 |
Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów Oddział w Warszawie zaprasza na I Rajd Rowerowy Racjonalistów. Trasa wycieczki przebiegnie szlakami Puszczy Kampinoskiej, pięknego kompleksu leśnego usytuowanego w pradolinie Wisły. Rajd organizowany jest w ramach akcji PSR Warszawa "AntyObibok, czyli Wolnomyślicielski sposób na lenia" i jest już drugą wycieczką tego lata. TERMIN 26 czerwca 2010 (sobota). W PROGRAMIE 1. Godz. 8.42 - wyjazd z Warszawy, Dworzec PKP Śródmieście, pociąg relacji Warszawa - Sochaczew, dojazd do stacji Niepokalanów. Czas jazdy 50 minut. 2. Ok. 9. 40 - ruszamy trasą do Puszczy Kampinoskiej, przez Puszczę, nad Wisłę. Przewidywany dystans - 50 km. Czas zależny od postojów, postaramy się wrócić na godzinę 17 na ognisko. 3. Ok. godz. 17.00 - samodzielne przygotowanie ogniska i patyków do pieczenia kiełbasek przez Uczestników. 4. Ognisko do wyczerpania tematów do rozmów i jedzenia. Trasa niespodzianka - przewodnik prosi o informację, jaką liczbę odwiedzanych miejsc kultu zaakceptują Zwiedzający.  PRZYDATNE RZECZY - rower, - dobry humor (niekoniecznie, do załatwienia po drodze), - woda do picia, - coś na ząb w trakcie jazdy (kanapki, słodycze, owoce itp.). SKŁADKA Po 20 PLN. W ramach składki - 2 piwa, kiełbaski, chleb i in. ZAPISY I INFORMACJE Zapisy, z uwagi na wymagania logistyczne przyjmujemy do soboty 19 czerwca. Katarzyna Tarnowska, lp.gro.rsp@aisak. Przydatne linki: kampinoski-pn.gov.pl/www.kampinoska.waw.pl/www.gridw.pl/wkpn/Każdy.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 12-06-2010 | ann13 | Konkurs Erekcjato 2010 |
VI-ty międzynarodowy konkurs erekcjato odbędzie się w dniach od 01.07.2010-31.07.2010 do godziny 23.00.
Konkurs odbędzie się na forum erekcjato.eu w dziale "Konkurs".
Nagrody, odpowiadające wartości PLN na dzień 31.07.2010, zostaną przelane na wskazane konto po podaniu danych po zakończeniu konkursu:
I miejsce 300 euro; II miejsce 150 euro; III miejsce 75 euro.
W konkursie mogą brać udział utwory nie publikowane wcześniej, ilość utworów jest nieograniczona.
Głosowanie komisji na koniec konkursu odbędzie się w ten sposób, że każdy z członków komisji wpisze swoich zwycięzców w okno wyznaczone specjalnie do tego celu w dniu 31.07.2010 w czasie od 23.00-23.01, głosy oddane przed lub po wyznaczonym czasie nie będą brane pod uwagę. Okno do tego celu zostanie otworzone 31.07.2010 o godzinie 23.00 i zamknięte o godzinie 23.01.
Wszyscy pozostali mogą brać udział w głosowaniu oddając jeden głos przez cały okres trwania konkursu do 31.07.2010 do godziny 23.00, głosujący nie mogą głosować na swoje utwory, pierwsze trzy utwory, które zwyciężą w głosowaniu uczestników poza komisyjnym będą brały udział w końcowym głosowaniu i będą liczone tak samo jak głosy oddane przez tylko jednego członka komisji, tylko jeden taki sam IP może brać udział w głosowaniu. Zalogowani użytkownicy mogą głosować na każde erekcjato opublikowane w dziale Konkurs tylko jeden raz, głosowanie nie jest obowiązkowe. Pod każdym utworem na wąskiej listwie jest miejsce do głosowania, tam oddajemy głosy, przyznając punkty.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |