Szanowni Państwo, uczelnie wyższe coraz częściej biorą udział w szerzeniu pseudonauki. W maju tego roku przyczynił się do tego Uniwersytet Opolski organizując spotkanie z cudotwórcą leczącym 100% zachorowań na raka i nie tylko (zobacz załącznik). To szczególnie szkodliwy rodzaj działalności pseudonaukowej bo powoduje rezygnację pacjentów onkologicznych z konwencjonalnej terapii a w rezultacie bardzo często przedwczesną śmierć. Wraz z dr medycyny Maciejem Zatońskim z Akademii Medycznej we Wrocławiu postanowiliśmy napisać w tej sprawie list otwarty do JM Rektora Uniwersytetu Opolskiego protestując przeciwko tego typu praktykom i prosząc jednocześnie o wyjaśnienia. Pełen tekst listu otwartego można przeczytać tutaj: www.petycj(*)wko_szerzeniu_pseudonauki.htmlPrzepraszam za utrudnienia i dziękuję tym, którzy już podpisali. Jeśli i Ciebie oburzają podobne wydarzenia i zgadzasz się z tezami naszego listu, podpisz go. Będę również wdzięczny za przekazanie tej wiadomości innym. Bardzo proszę wszystkich podpisujących nasz list, aby w komentarzach wpisywali swój tytuł naukowy i ewentualnie miejsce zatrudnienia. Wykorzystywane przez nas narzędzie do zbierania podpisów niestety nie uwzględnia automatycznie takiej możliwości, a warto aby adresat listu wiedział, kto protestuje. Z góry dziękuję za poparcie i pozdrawiam, Tomasz Witkowski [Załącznik] |