Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-02-2009Mariusz AgnosiewiczKonferencja Intercultural Communication in the European Context
Intercultural Communication in the European Context
Lodz Academy of International Studies (WSSM), Łódź, 6-8 June 2009
INTERCOM
Call for Papers
Call Deadline: 15 April 2009

Today to an even larger extent than in the past centuries, communication frequently takes place between individuals and institutions representing different national and cultural backgrounds. This has resulted in a vast body of theoretical discussions on the relation between language, culture and discourse as well as in the emergence of empirical research on intercultural encounters.

Lodz is a city in Poland known for its multinational character and history. The conference “International Communication in the European Context” aims at presenting and discussing multiple approaches to cross-cultural communication within Europe, or involving European cultures and perspectives. The organizers welcome contributions on a wide range of subjects, such as e.g. sociolinguistic studies on biculturalism and migration, the effects of linguistic and cultural differences upon the process European integration, business communication, new media, and the communication aspect of political relations and cultural exchange between the European Union and the United States of America as well as perspectives of other cultures on Europe.

We welcome studies, of theoretical and empirical character, on the role of pragmalinguistic differences and different conventions of speech and text genres in cross-cultural contexts,..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-02-2009jareklandDzień Darwina w Olsztynie
200 lat temu, 12 lutego 1809, w Shrewsbury, w Anglii urodził się Karol Darwin. Dzień ten, obchodzony jako święto naukowe, wydaje się mieć szczególne znaczenie w przypadającym właśnie Roku Darwina.
Teoria ewolucji powstała na bazie obserwacji różnorodności świata organizmów żyjących w naturze i zgromadzonych w muzeach. Teoria ta porządkuje i wyjaśnia możliwe przyczyny różnorodności i zmienności gatunków.
Podobnie jak Karol Darwin każdego dnia jesteśmy obserwatorami różnorodności otaczających nas roślin i zwierząt. Czy każdy może pójść w ślady odkrywcy mechanizmów ewolucji – poznać, a nawet zobaczyć zjawiska podobne do tych, które były dla Darwina inspiracją?
Proponujemy to sprawdzić
i spędzić jeden dzień – dzień 12 lutego 2009 - jak naukowiec.
Zapraszamy do udziału w „badaniach naukowych” polegających na zgłębianiu wiedzy (czytanie prasy naukowej, śledzenie nowych odkryć) oraz na zbieraniu danych
o zmienności roślin i zwierząt (obserwacje w terenie i muzeach)
- propozycję tego dnia zamieszczamy poniżej.
O godzinie 17 spotkajmy się „U Artystów”, aby wziąć udział w dyskusji o ewolucji.

Program Dnia Darwina 12. 02. 2009 - Spróbuj przeżyć jeden dzień jak naukowiec

Rano: śniadanie; najlepiej zjeść w domu. Naukowcy do najzamożniejszych nie należą, zwłaszcza ci młodzi. Mało jest niestety miejsc w Olsztynie, przyjaznych dla kieszeni studentów, doktorantów i przyrodników-poszukiwaczy amatorów.

10:00 - 12:00 – praca w gabinecie;..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
31-01-2009KowalskaINTERAKCJE: MIĘDZY TRADYCJĄ A WSPÓŁCZESNOŚCIĄ
Interakcje to roczny cykl dyskusji o kulturze współczesnej i jej związkach z przeszłością.
Najbliższe spotkanie

"Exegi monumentum...?" Poeta i jego rola we współczesnej kulturze

odbędzie się 10.02.2009 (wtorek) w Domu Literatury (Krakowskie Przedmieście 87/89, przy Placu Zamkowym) o 18.30

Naszymi Gośćmi będą: Piotr Matywiecki (pisarz i eseista), Joanna Mueller (poetka i teoretyka literatury), Jaś Kapela (poeta, slamer, performer). Spotkanie poprowadzi dr Jacek Głażewski z ILP UW.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytania kim jest poeta, co pozwala definiować kogoś / definiować siebie w ten sposób? Jaka jest rola poety i poezji w świecie? Czy i komu poezja jest potrzebna?

Organizatorami spotkania są Niezależne Zrzeszenie Studentów UW, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział warszawski, Towarzystwo Literackie im. A Mickiewicza oddział Warszawski.

Partnerzy: Wydział Polonistyki UW, Centrum Łowicka

Patroni: Polskie Radio Program 2, culture.pl, Independent.pl

Zapraszamy


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-01-2009Sławek DutkiewiczKolejne Spotkanie Racjonalistów - Bydgoszcz 29 I 2009r.

****************** Kolejne SPOTKANIE RACJONALISTÓW! - BYDGOSZCZ 29 I 2009 r. ******************

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne: czwartkowe Spotkanie Racjonalistów .
Tradycyjnie już spiskujemy w: klubie "MÓZG" ["czarna sala"] Bydgoszcz ul. Gdańska 10
Najbliższe spotkanie w: czwartek - 29 I 2009r. o godz. 19:00
Będzie co będzie! - ewentualnie, to co ma być lub - to co miało być!
Temat przewodni: Dzień Darwina i rozkład jazdy na miesiąc LUTY!
Wiem, że jest sesja egzaminacyjna - w związku z tym... miejsc siedzących nie zabraknie!

lp.pw@bsipyt
@lud Sławek
************************************** ZAPRASZAMY ! *************************************

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
27-01-2009Mariusz AgnosiewiczPrzygarnij psa
Gorąco Was zachęcam do dobroczynności na rzecz zwierząt - zaopiekuj się psem poszukującym właściciela. Możesz zyskać czworonogiego przyjaciela...

Renata Romanowska, na co dzień zajmująca się wolontariatem na rzecz zwierząt, pisze:

Ponad pół roku temu udało się doprowadzić do zamknięcia jednego ze schronisk, w rzeczywistości obozu zagłady dla psów, w Krzyczkach koło Nasielska (ok. 60 km od W-wy). Wówczas wiele zwierzaków (spośród tych, które ocalały od śmierci głodowej, mordowania itp. tamtejszych praktyk) stamtąd znalazło nowe domy. Jednakże do tej pory kilkanaście psiaków wciąż jest bezdomnych. Przebywają w płatnych hotelikach, u osób prywatnych (też czasem
płatnych), jednakże nie mogą pozostawać tam w nieskończoność. Tym bardziej, że kończą się zebrane na ten cel pieniądze. Oddanie ich ponownie do jakiegoś schroniska to pewna śmierć. Jeśli ktoś nie może wziąć psiaka - można by zaadoptować go wirtualnie, opłacając mu hotel, w którym przebywa (koszt ok. 300 zł/mies.).
Adopcja każdego z nich to także podpisanie umowy adopcyjnej, w której osoba zobowiązuje się do odpowiedzialnej opieki nad zwierzakiem.
Telefony kontaktowe:
Renata 0 603 136 578
Monika 0 723 68 45 45
E-mail: lp.pw@morner

Prezentacja psów do adopcji w pliku pdf:
[Załącznik]

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
24-01-2009chatanZwiastowanie Latającego Potwora Spaghetti
Chciałbym ogłosić dobrą nowinę!!! Zaprawdę, Zaprawdę...Powiadam Wam grzeszni Spaghetto żercy, jeślim skłamał, to niech się moja dusza w kotle spaghetti na wolnym ogniu dusi..
W Poznaniu, gdzie Lech, Czech i Rus skrzyżowali swe drogi...na Placu, gdzie niedawno Miłościwie Nam Panujący karakan dziękował za czyn zbrojny, powstańczy...27 grudniowy...w owym właśnie Poznaniu, nie gdzie indziej - objawił się Nasz Pan...Wybawiciel, tego świata, Spaghetti odkupiciel..
Kto więc na siłach i wierny...niech w swej prawicy spaghetti dzierży...i dnia 3.02. na Plac Wolności bieży...!!!! Msza Kościoła Latającego Potwora Spaghetti rozpoczyna się o 19,00...Liczę na was!!! alleluja, Macki Do Góry...bracia pastafarianie!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
24-01-2009Sławek DutkiewiczSpotkanie Racjonalistów - Bydgoszcz 14 I 2009 r.

********************* SPOTKANIE RACJONALISTÓW - BYDGOSZCZ 14 I 2009 r. **********************

   Zapraszamy na kolejne spotkanie bydgoskich racjonalistów:

Kiedy : 14 I 2009 godz. 19:00 [ wyjątkowo w Środę! ]
Gdzie : Klub "Mózg" Bydgoszcz ul. Gdańska 10
Po co : rewolucja!

   Tym razem nie damy ciała i puścimy w końcu zajawki filmów, które w perspektywie pokażemy w ramach "Kina Racjonalisty" w pięknej i klimatyzowanej "czarnej sali" klubu "Mózg"!.
Potem będziemy pyszczeć co nas... boli!
I wymyślimy na to jakieś... lekarstwo!
A tematów jest... sporo!

Szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej: kujawy.psr.org.pl
Uwaga! Działa już lokalne... forum!

Ps.
Tradycyjnie: meldować, kto chce przygalopować:
Sławek Dutkiewicz
lp.pw@bsipyt

************************************ ZAPRASZAMY !!! ***********************************
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
23-01-2009Sławek DutkiewiczSpotkanie Racjonalistów - Bydgoszcz

******************** " SPOTKANIE RACJONALISTÓW " - BYDGOSZCZ 23 I 2009 r. ********************


Co: rewolucyjne knucie
Gdzie: Klub "MÓZG" Bydgoszcz ul. Gdańska 10
Kiedy: 23 I 2009 r. [piątek!] godz. 18:00
   
   Zapraszamy wszystkich heretyków, schizmatyków, ekskomunikowanych, apostatów itp. indywidua - potocznie zwane... racjonalistami na kolejny sabat!

W programie:

I. GODZ. 18:00 Zwiastuny filmów, które zamierzamy pokazać w ramach "Kina Racjonalisty" w najbliższym czasie [luty/marzec].

II. GODZ. 19:00 Sprawy organizacyjne oraz debata na temat szczegółów obchodów "Dnia Darwina"
[zgodnie z ustaleniami z poprzedniego spotkania!].

III. GODZ. 20:00 "Dyskoteka Poj... Człowieka" [dla zainteresowanych!]
szczegóły: www.racjonalista.pl/forum.php/s,178428

Ps.
Ułatwicie nam życie jeżeli będziecie meldować kto chce przygalopować:
Sławek Dutkiewicz lp.pw@bsipyt

************************************* ZAPRASZAMY ! **************************************

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
21-01-2009WojtekReferat "Seks w religiach świata" 28 stycznia w Krakowie
Krakowski oddział PSR pragnie zaprosić wszystkich chętnych na spotkanie, które odbędzie się w środę, 28 stycznia o godzinie 18.30 w Kawiarni Literackiej przy ulicy Kanoniczej 1. Głównym punktem programu, poza krótką częścią organizacyjną dla członków PSR, będzie referat Małgorzaty Leśniak pod tytułem "Seks w religiach świata". Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Chętni spoza Krakowa proszeni są o zgłoszenie przybycia z wyprzedzeniem. Przy takim temacie referatu może zabraknąć miejsc w hotelach .

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
20-01-2009Sławek Dutkiewicz"Dyskoteka Poj... Człowieka" - Bydgoszcz

****************************** " DYSKOTEKA POJ... CZŁOWIEKA " ******************************


Co: "Dyskoteka Poj... Człowieka"
Gdzie: Klub " MÓZG" Bydgoszcz ul. Gdańska 10
Kiedy: 23 I 2009 r. [piątek!] godz. 20:00
Po kiego: A bo tak trzeba!

Moi kochani parafianie!

Znowu Was molestuje... Wasz ulubiony duszpasterz!
Sorry, że znowu zawracam Wam gitarę ale muszę doprowadzić sprawę do... szczęśliwego końca!
Do trzech razy sztuka! Wychodzi więc na to, że powstanie... TRYPTYK!
Temat jest Wam znany, więc nie będę się powtarzał [dla niewtajemniczonych linki]:

1. "DYSKOTEKA POSTRADZIECKIEGO CZŁOWIEKA" www.racjonalista.pl/forum.php/s,176105
2. "KONCERT ŻYCZEŃ" www.racjonalista.pl/forum.php/s,177413
3. "DYSKOTEKA POJ... CZŁOWIEKA" - ta katastrofa dopiero... przed Wami!

Program "DYSKOTEKI POJ... CZŁOWIEKA" przedstawia się następująco:

I. GODZ. 20:00 Uroczyste przywitanie biesiadników!

a) Rozpoczniemy patriotycznym paciorkiem:
"Niech będzie pochwalony prezydent Lech i jego brat prezes Jarosław... zawsze dziewica!"
b) Następnie prezes zaintonuje hymn pt. "Z ziemi wolskiej do... Wolski"
c) Potem wysłuchamy orędzia prezydenta do biesiadników - coś w stylu: " Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz [Rusek też!], geje na Madagaskar. komuna na księżyc, a kiełbasa... przegoniła!

Po tych..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)