 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 28-02-2008 | BlueSky | Głosowanie na Krakvecie |
Witam serdecznie! Pro Equo to fundacja na rzecz koni i wszystkich innych żyjących stworzeń, które przez postępowanie człowieka pozbawione zostały domu i opieki. Nie sposób policzyć ile zwierzątek dzięki Pro Equo znalazło dom- w szczególności psy, których każdego dnia przybywa. Jednak większość swojej uwagi skupiamy na pomocy dla pięknych i wdzięcznych koni. Polska jest- co jest bardzo przykre- jednym z największych importerów końskiego mięsa w Europie. Wg nieoficjalnych danych do Belgii i Włoch wysyłamy rocznie ok 100 000 żywych zwierząt, które podczas swojej ostatniej podróży pozbawione zostają jakiegokolwiek szacunku- a przecież zwierzę nie jest rzeczą! W kilku miejscach w sieci jest więcej materiałów nt koni rzeźnych i ich okrytnego losu. Są sprawozdania z kilkunastogodzinnych transportów, gdzie konie często pozbawione są wody, pożywienie i niezbędnej w tak długiej podróży- przestrzeni. Wiele koni nie wytrzyma tak dalekiej podróży... Niechcianych zwierząt jest tak wiele, że pomoc którą jesteśmy w stanie zaoferować to tylko kropla w morzu potrzeb. Ludzie zrzekają się starych, zniszczonych zwierząt gospodarskich, które już nie są w stanie zapracować na swoje życie. Stają się zbędne i te konie często trafiają do tych krwawych transportów. Często są to zwierzęta, które całe swoje krótki życie pracowały ciężko na rzecz człowieka... Fundację prowadzi Sandra Koćmiel, młoda, ambitna i charyzmatyczna kobieta, która wszystkie inne pasje poświeciła, żeby móc w pełni.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 26-02-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Apel do Przewodniczącego Episkopatu Polski |
W wywiadzie dla dzisiejszego Dziennika (13.02.2008) biskup Tadeusz Pieronek po raz kolejny obraził ludzi lewicy w Polsce. Biskup powiedział, że lewica „zawsze była (…  niemoralna”. Ponadto Biskup Pieronek użył w odniesieniu do polityków lewicy słów „psy i szczury”. Po raz kolejny biskup Tadeusz Pieronek sięgnął dna jakości debaty publicznej w Polsce. Dlatego apelujemy do Przewodniczącego Episkopatu Polski abp Józefa Michalika o zdyscyplinowanie biskupa Pieronka, w szczególności w jego wypowiedziach odnoszących się do działań lewicy w Polsce. Jednocześnie apelujemy do samego biskupa Pieronka, aby przeprosił za swoje słowa wszystkich tych obywateli, którzy podzielają poglądy lewicowe i czują przynależność do tej wspólnoty ideowej w Polsce. Biskup Pieronek nie rozumie, że podstawą demokratycznego państwa jest różnorodność ideowa i wszystkie poglądy, które nie są zgodne z wyznawaną przez niego doktryną uważa za niemoralne. Tego typu myślenie jest właściwe systemowi autorytarnemu, a nie demokratycznemu. Mamy nadzieję, że sytuacja ta się więcej nie powtórzy. W przeciwnym razie wystąpimy na drogę sądową. Warszawa, 13 lutego 2008 r. Podpisali: /-/ Bartosz Dominiak (wiceprzewodniczący SdPl), /-/ Artur Hebda (wiceprzewodniczący SLD), /-/ Przemysław Gołębski (członek zarządu SdPl), /-/ Tomasz Kalita (szef Biura Programowego SLD), /-/ Katarzyna Matuszewska (sekretarz ds. międzynarodowych UP), /-/ Marcin Rzepecki (członek Zarządu SdPl), /-/ Piotr Siła-Nowick.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 22-02-2008 | jarekland | Planete |
W niedzielę, o 18.50, na kanale "Planete" wyświetlony będzie film: Źródło wszelkiego zła; Bóg urojony; Wirus wiary Zapraszamy | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 18-02-2008 | Pabloss | Racjonaliści z Rzeszowa lub okolic - czy istniejecie? |
Zastanawiam się czy nasze kochane Podkarpacie dorobiło się może "Racjonalnych" przedstawicieli. Czy jest może ktoś z Rzeszowa lub jego okolic? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-02-2008 | jarekland | Naukowy Sopot |
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej
oraz Hotel Rezydent
w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki mają zaszczyt zaprosić Państwa do Kawiarni Naukowej w Hotelu Rezydent w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki
28 lutego 2008 roku (czwartek), godz. 18:00 prof. dr hab. Andrzej Zbierski (Gdańskie Towarzystwo Naukowe) Jan Heweliusz - gdańszczanin i Europejczyk (28 stycznia 1611 - 28 stycznia 1687 roku)
Interesujące, jak człowiek, który będąc z pochodzenia Niemcem, przesiąkł europejską kulturą Gdańska, miasta I Rzeczypospolitej. Określał siebie obywatelem świata polskiego: 'civis Orbis Poloniae'. Interesujące, jak ten mieszkaniec pogranicza kultur potrafił wzbogacić swoją twórczość różnorodnością.
Odkrywcze dzieła naukowe z dziedziny astronomii, deklinacji magnetycznej i fizyki dedykował nie tylko królowi Francji Ludwikowi XIV, ale przede wszystkim królom polskim: Władysławowi IV, Janowi Kazimierzowi i Janowi III Sobieskiemu, a także akademii nauk w Londynie - Royal Society.
Jako pierwszy uczony z ziem polskich za dzieło o Księżycu z kolorową mapą - 'Selenographię' - został powołany na członka jednej z pierwszych europejskich akademii nauk - 30 marca 1664 roku w Londynie.
|
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 06-02-2008 | derkacz | Afganistan - kara śmierci za obrazę religii |
Polecam do przeczytania i przemyślenia: www.rsf.org/article.php3?id_article=25154Jeśli ktoś znajdzie wersję polskojęzyczną (bo pewnie i u nas coś się ukaże w tej sprawie)będę wdzięczny za dodanie linka. A problem dotyczy "sojuszniczego", "demokratycznego" Afganistanu gdzie na karę śmierci został skazany 23 letni dziennikarz Sayed Perwiz Kambakhsh. Jego winą było zaprezentowanie grupie znajomych artykułu komentującego podejście Koranu do kwestii kobiet. Jeden z owych znajomych o wszystkim doniósł gdzie trzeba i Sayed od października '07 przebywa w areszcie. Teraz z ust oskarżycieli usłyszał, że czeka go śmierć. Uważam, że obowiązkiem racjonalistów jest w miarę możliwości włączyć się w akcje na rzecz ocalenia tego człowieka ( listy protestacyjne ). Nie jest to pierwszy taki przypadek i obawiam się, że nie ostatni. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-02-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Gry a racjonalizm |
Zapraszam zainteresowanych zastosowaniami gier nowego paradygmatu (sprżężonych, wielokryteryjnych ocen i logiki wielowartościowej) na spotkanie poświęcone wdrazaniu takich formuł kształtowania świadomych i zasadnych postaw oraz kształcenia panoramicznego i wielopłaszczyznowego. Collegium Civitas, XII p., dnia 7 lutego, godz 18. dr R. J. Kolbusz lp.teno.atzcop@zsublokjr |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-02-2008 | Bartosz Wasilewski | Czasopismo EGO |
Serdecznie witam wszystkich Racjonalistów! Chciałbym zaprosić Was do czytania nowego internetowego czasopisma internetowego EGO tworzonego przez niezależnych, ambitnych i inteligentnych młodych ludzi po to, aby pokazać że media w Polsce mogą być inne - niezależne. Zapraszam serdecznie www.ego.riki.pl - społeczeństwo, polityka, historia, kultura Zapraszam również na nasze forum www.mysl.mojeforum.netRedaktor naczelny EGO Bartosz Wasilewski gg: 6741623 mail: moc.liamg@oge.ikswelisaw |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 03-02-2008 | Mariusz Agnosiewicz | Szukam transhumanistów |
Chciałbym zorganizować dyskusję na temat transhumanizmu, lecz nie wiem, czy w Polsce są transhumaniści? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 01-02-2008 | jarekland | Olsztyn: Cykl wykładów popularnonaukowych |
Do końca bieżącego roku szkolnego w olsztyńskim planetarium zaplanowano jeszcze wiele wykładów astronomicznych. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne co roku organizuje cykl wykładów przeznaczonych dla wszystkich chętnych. Prelekcje wygłaszają specjaliści z instytucji astronomicznych z całej Polski. Wykłady odbywają się od października do kwietnia, co tydzień w piątek o godzinie 17:00. Po wykładzie pod kopułą planetarium można dowiedzieć się co ciekawego obecnie widać na niebie, w ramach kalendarzyka astronomicznego. Wstęp na wykłady jest bezpłatny, odbywają się one w budynku planetarium przy ul. Piłsudskiego 38. Będzie okazja zapoznać się z takimi tematami jak Pluton, który do niedawna był uznawany za planetę, meteoryt Pułtusk w 140 lat po upadku, STEREO - misja do badania Słońca, nowe kategorie gwiazd neutronowych, zmienność aktywnych jąder galaktyk, planetoidy, czas, czy zagadka meteorytu tunguskiego. Pełen spis wykładów w Olsztynie można znaleźć na witrynie www.planetarium.olsztyn.pl. Lista wykładów dla różnych miast znajduje się pod adresem www.astronomia.pl/wyklady |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |