W wywiadzie dla dzisiejszego Dziennika (13.02.2008) biskup Tadeusz Pieronek po raz kolejny obraził ludzi lewicy w Polsce. Biskup powiedział, że lewica „zawsze była (…  niemoralna”. Ponadto Biskup Pieronek użył w odniesieniu do polityków lewicy słów „psy i szczury”. Po raz kolejny biskup Tadeusz Pieronek sięgnął dna jakości debaty publicznej w Polsce. Dlatego apelujemy do Przewodniczącego Episkopatu Polski abp Józefa Michalika o zdyscyplinowanie biskupa Pieronka, w szczególności w jego wypowiedziach odnoszących się do działań lewicy w Polsce. Jednocześnie apelujemy do samego biskupa Pieronka, aby przeprosił za swoje słowa wszystkich tych obywateli, którzy podzielają poglądy lewicowe i czują przynależność do tej wspólnoty ideowej w Polsce. Biskup Pieronek nie rozumie, że podstawą demokratycznego państwa jest różnorodność ideowa i wszystkie poglądy, które nie są zgodne z wyznawaną przez niego doktryną uważa za niemoralne. Tego typu myślenie jest właściwe systemowi autorytarnemu, a nie demokratycznemu. Mamy nadzieję, że sytuacja ta się więcej nie powtórzy. W przeciwnym razie wystąpimy na drogę sądową. Warszawa, 13 lutego 2008 r. Podpisali: /-/ Bartosz Dominiak (wiceprzewodniczący SdPl), /-/ Artur Hebda (wiceprzewodniczący SLD), /-/ Przemysław Gołębski (członek zarządu SdPl), /-/ Tomasz Kalita (szef Biura Programowego SLD), /-/ Katarzyna Matuszewska (sekretarz ds. międzynarodowych UP), /-/ Marcin Rzepecki (członek Zarządu SdPl), /-/ Piotr Siła-Nowicki (sekretarz generalny Unii Pracy), /-/ Michał Syska (wiceprzewodniczący SdPl), /-/ Szymon Szewrański (członek Zarządu SdPl), /-/ Jarosław Szczukowski (przewodniczący Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD). |