Witam serdecznie!
Pro Equo to fundacja na rzecz koni i wszystkich innych żyjących stworzeń, które przez postępowanie człowieka pozbawione zostały domu i opieki. Nie sposób policzyć ile zwierzątek dzięki Pro Equo znalazło dom- w szczególności psy, których każdego dnia przybywa. Jednak większość swojej uwagi skupiamy na pomocy dla pięknych i wdzięcznych koni.
Polska jest- co jest bardzo przykre- jednym z największych importerów końskiego mięsa w Europie. Wg nieoficjalnych danych do Belgii i Włoch wysyłamy rocznie ok 100 000 żywych zwierząt, które podczas swojej ostatniej podróży pozbawione zostają jakiegokolwiek szacunku- a przecież zwierzę nie jest rzeczą!
W kilku miejscach w sieci jest więcej materiałów nt koni rzeźnych i ich okrytnego losu. Są sprawozdania z kilkunastogodzinnych transportów, gdzie konie często pozbawione są wody, pożywienie i niezbędnej w tak długiej podróży- przestrzeni. Wiele koni nie wytrzyma tak dalekiej podróży...
Niechcianych zwierząt jest tak wiele, że pomoc którą jesteśmy w stanie zaoferować to tylko kropla w morzu potrzeb.
Ludzie zrzekają się starych, zniszczonych zwierząt gospodarskich, które już nie są w stanie zapracować na swoje życie. Stają się zbędne i te konie często trafiają do tych krwawych transportów. Często są to zwierzęta, które całe swoje krótki życie pracowały ciężko na rzecz człowieka...
Fundację prowadzi Sandra Koćmiel, młoda, ambitna i charyzmatyczna kobieta, która wszystkie inne pasje poświeciła, żeby móc w pełni oddać się pomocy dla zwierząt.
Razem uratowaliśmy setki(?) zwierząt... zdjęcia można zobaczyć na forum

Więcej można poczytać na stronie fundacji-
www.proequo.plZapraszam również na forum fundacji, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej o aktualnym stanie zwierząt, przeprowadzonych akcjach, a także poznać ludzi tworzących Pro Equo.
Daguś, zakupiony na chwilę przed "wycieczką" do Włoch na targu w Rawiczu:

TAk wyglądał w dniu kiedy Dagmara zabrała go od handlarzy.
A tutaj Stefanek vel Grafen Walder, którego oddał nam rolnik, kiedy źrebak miał dwa tygodnie! (Źrebak przebywa z matką do 6 mies życia!), bo mały był chory, a handlarza rzekomo nie było stać na leczenie:

Dziś jest futrzastym ogierem, który traktuję ludzi jako współtowarzyszy do zabawy

Jednak moja prośba do Państwa, związana jest z głosowaniem. NA forum sklepu zoologicznego, co miesiąc do wygrania jest spora ilośc karmy, która ułatwi nam działania.
POmożecie?
Krótka instrukcja głosowania dla niezarejestrowanych i przypomnienie dla pozostałych
1. wchodzisz na stronę
www.krakvet.pl2. wciskasz link Forum
3. wciskasz link Rejestracja
4. wyskakuje opis, a Ty wciskasz „zgadzam się na te warunki i mam powyżej 13 lat”
5. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz wpisujesz kod z obrazka i wciskasz „wyślij”;
6. dostajesz na maila (często laduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link;
7. znowu wchodzisz na Forum Krakvetu i wciskasz „Zaloguj się by sprawdzić wiadomości”
8. logujesz się wpisując nazwę użytkownika i hasło;
9. przeniesie Cię do Twoich prywatnych wiadomości
10. wciskasz „Forum
www.krakvet.pl Strona Główna”
11. na forum wybierasz Forum , potem dział "sklep"
12. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc-luty 2008”
13. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz Sandra Koćmiel Pro Equo i klikasz pod ankietą „wyślij”.
Pozdrawiam Serdecznie
Dominika Buczma
