Do końca bieżącego roku szkolnego w olsztyńskim planetarium zaplanowano jeszcze wiele wykładów astronomicznych. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne co roku organizuje cykl wykładów przeznaczonych dla wszystkich chętnych. Prelekcje wygłaszają specjaliści z instytucji astronomicznych z całej Polski. Wykłady odbywają się od października do kwietnia, co tydzień w piątek o godzinie 17:00. Po wykładzie pod kopułą planetarium można dowiedzieć się co ciekawego obecnie widać na niebie, w ramach kalendarzyka astronomicznego. Wstęp na wykłady jest bezpłatny, odbywają się one w budynku planetarium przy ul. Piłsudskiego 38. Będzie okazja zapoznać się z takimi tematami jak Pluton, który do niedawna był uznawany za planetę, meteoryt Pułtusk w 140 lat po upadku, STEREO - misja do badania Słońca, nowe kategorie gwiazd neutronowych, zmienność aktywnych jąder galaktyk, planetoidy, czas, czy zagadka meteorytu tunguskiego. Pełen spis wykładów w Olsztynie można znaleźć na witrynie www.planetarium.olsztyn.pl. Lista wykładów dla różnych miast znajduje się pod adresem www.astronomia.pl/wyklady |