 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-01-2008 02:03 | Mariusz Agnosiewicz | Szukam transhumanistów | Chciałbym zorganizować dyskusję na temat transhumanizmu, lecz nie wiem, czy w Polsce są transhumaniści? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
 | | Paweł (2 punktów) | Ja jestem od jakiegoś czasu zainteresowany (podkreślam zainteresowany, to nie jest bardzo głęboka wiedza) ideą transhumanizmu, choć bardziej stroną technologiczną niż filozoficzną.
In pariete - manus et crus cerebrumque
|
|
 | | Wojtek (3465 punktów) | Mnie to bardzo interesuje. Podejrzewam, że znajdzie się więcej takich osób w PSR i poza nim. Należałoby jednak napisać coś o tym, np. artykuł. Wtedy i odzew byłby większy. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jest transhumanistą  . Pozdrawiam
|
|
|  | | stilgar (7322 punktów) | Zgadza się  Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...
|
|
| |  | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | > Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...Nie wiesz może, czy to się leczy?  Pozdrawiam
|
|
| | |  | | stilgar (7322 punktów) | > >Też jestem transhumanistą, chociaż jeszcze chwile temu nie wiedziałem co to słowo znaczy...> Nie wiesz może, czy to się leczy?  > PozdrawiamTak, niewiedze leczy się w szkołach
|
|
| | | |  | | Wojtek (3465 punktów) | > Tak, niewiedze leczy się w szkołach  Chodziło mi raczej o ten trans-cośtam. A co do niewiedzy to albo chodziłem do nieodpowiedniej szkoły, albo jestem przypadek beznadziejny  . Pozdrawiam
|
|
| | | | |  | | stilgar (7322 punktów) | > >Tak, niewiedze leczy się w szkołach  > Chodziło mi raczej o ten trans-cośtam. A co do niewiedzy to albo chodziłem do nieodpowiedniej szkoły, albo jestem przypadek beznadziejny .> PozdrawiamOch, o szkołach to można założyć zupełnie nowy wątek... Ja muszę przyznać, w szkołach dowiedziałem się sporo nowych i przydatnych rzeczy... co innego na studiach  Tutaj mam albo masę niepotrzebnych, bardzo trudnych rzeczy ( ot chociażby analiza matematyczna  ) a rzeczy kierunkowe ( np. programowanie ) są nauczane bardzo ogólnie ( wiedza z książki do programowania, którą czyta się w kilka h, to cały semestr wykładów... ) a egzamin jest tak banalnie łatwy... Po prostu - jak sie sam nie nauczysz, to cie nie nauczą...
|
|
| | | | | |  | | Wojtek (3465 punktów) | > Tutaj mam albo masę niepotrzebnych, bardzo trudnych rzeczy ( ot chociażby analiza matematyczna )no zgroza, po prostu  , > a rzeczy kierunkowe ( np. programowanie ) są nauczane bardzo ogólnie ( wiedza z książki do programowania, którą czyta się w kilka h, to cały semestr wykładów... ) a egzamin jest tak banalnie łatwy... Po prostu - jak sie sam nie nauczysz, to cie nie nauczą...Samemu? Uczyć się? Nie no, Panie, pomyłka jakaś  Na marginesie, to jesteśmy tymi trans...? Czy do tego trzeba nosić szpilki? Pozdrawiam
|
|
| | | | | | |  | 1 na 1 | Zbysław Śmigielski (8639 punktów) |
To coś jak u Moliera: gadacie prozą i nie wiecie o tym. .
|
|
|  | | IQ955 (2355 punktów) | >Mnie to bardzo interesuje. Duskusja na ten właściwie, choć pod nieco inną nazwą, temat - odbyła się już kiedyś w "AdRem". Zaczyna się w numerze XVI artykułem "Gen (spekulacje w formie katechizmu)", a w następnych numerach - głównie w dziale "Redakcja odpowiada". Zapraszam.
Pozdrowienia,
IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
| |  | | Mariusz Agnosiewicz | >Duskusja na ten właściwie, choć pod nieco inną nazwą, temat - odbyła się już kiedyś w "AdRem".
Może jakieś linki? albo skan?
|
|
| | |  | | IQ955 (2355 punktów) | > Może jakieś linki? albo skan?"AdRem!" znajduje się tutaj .
Pozdrowienia, IQ955. [Marek Czeszek]
|
|
| | | |  | | Mariusz Agnosiewicz | Ależ to nieprzejrzysty styl redagowania  W wolnej chwili będę szukał w AdRem
|
|
 | 1 na 1 | Wojtek (3465 punktów) | > Odzew widzę niezbyt żywiołowy, więc może ktoś się transhumanizmem zainteresuje?> pl.wikipedia.org/wiki/TranshumanizmTak na poważnie Mariuszu, bo ze stilgarem nieco sobie pofolgowaliśmy, czy mógłbyś napisać, bądź poprosić o napisanie artykuliku "promującego" transhumanizm. Pozdrawiam
|
|
| makson (164 punktów) | > Chciałbym zorganizować dyskusję na temat transhumanizmu,> lecz nie wiem, czy w Polsce są transhumaniści?Po przeczytaniu artykułu w Wikipedii mogą powiedzieć iż czuję się transhumanistą. Ale czy to takie dziwne skoro ten nurt tak bardzo stawia na piedestale biotechnologię  ? (jestem studentem biotechnologii)
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|