 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 27-04-2011 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 28 kwietnia 2011 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 28-go kwietnia 2011 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-04-2011 | coreless | Dni DNA 2011 - Poznań |
Organizatorzy Dni DNA 2011 zapraszają na imprezy popularno-naukowe, które w ramach obchodów odbędą się w dniach 28 - 29 kwietnia b.r. w Poznaniu. Głównym celem przyświecającym imprezie jest budowanie społecznego zaufania do nauk biologicznych i opartych na nich nowoczesnych technologiach wykorzystywanych w rolnictwie, przemyśle i medycynie.
Pierwszego dnia organizatorzy proponują uczestnictwo w wykładach otwartych, które odbędą się w sali konferencyjnej Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN przy ulicy Wieniawskiego 17/19 w godzinach od 16.00 do 20.00. Prelegentami będą naukowcy z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego oraz Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN. Podczas dziewięciu 20 minutowych prelekcji opowiadać będą o: genomie człowieka, organizmach genetycznie zmodyfikowanych, genetycznych uwarunkowaniach zdrowia, możliwości wpływania na geny i tematach pokrewnych. Po każdej prelekcji będzie czas na zadawanie pytań i dyskusje.
Drugiego dnia z prezentacjami wystąpią koła naukowe biotechnologów i bioinformatyków z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prezentacje odbywać się będą na Wydziale Nauk Społecznych UAM przy ul. Szamarzewskiego 89 w Collegium Znanieckiego (sala B) w godzinach od 9 do 14. Młodzi adepci nauki będą mówić m. in. o podstawach biologii komórki, terapii genowej i wykorzystaniu analizy DNA w sądownictwie. Również tu przewidziano czas na pytania i dyskusje... |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 23-04-2011 | Dariusz Ozimkiewicz | Badania |
Jestem studentem V roku psychologii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i właśnie piszę pracę magisterską dotyczącą religijności, związków i seksualności. Jedną z grup jaką chciałbym ująć w prowadzonych badaniach są osoby niewierzące: ateiści i agnostycy. Dlatego zwracam się do wszystkich niewierzących, w szczególności będących w związkach, o pomoc - i wypełnienie kwestionariusza. Oto dwa linki, z których można pobrać plik z kwestionariuszem: www.yousendit.com/download/VnBweFVkUnFiR0x2Wmc9PQwww.wrzucaj.com/48615Zależałoby mi także na tym, aby oboje Partnerzy go wypełnili, nie konsultując się przy tym nic, poza symbolem wspólnym dla danej pary, który posłuży mi do połączenia i uporządkowania ankiet. Badania oczywiście są anonimowe. Wypełnione kwestionariusze można odsyłać na adres: lp.pw@ble.lork Mój numer gg to: 18913158, jestem także na facebooku. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam zielono, Darek' | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Oświadczenie Klubu Sceptyków Polskich w sprawie homeopatii |
Wrocław, 15. 04. 2011 r.
Klub Sceptyków Polskich Ul. Ciepła 15A/31 50-524 Wrocław Pani Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta Plac Powstańców Warszawy 1 00-950 Warszawa Ponad dwa tygodnie temu, członek naszego Klubu, prof. Andrzej Gregosiewicz działając w interesie społecznym w trosce o zdrowie i życie pacjentów przesłał do Państwa Wniosek/Skargę dotyczący stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez polski oddział francuskiej firmy Boiron Sp. z o.o., ul. Raszyńska 13, 05-500 Piaseczno. Do dzisiaj nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Jako stowarzyszenie, którego celem jest między innymi ochrona opinii publicznej przed dezinformacją w obszarze nauki i demaskowanie działalności pseudonaukowej, która jest niebezpieczna dla ludzi, popieramy w całości wniosek prof. Gregosiewicza i jesteśmy żywo zainteresowani Państwa odpowiedzią na skargę. Brak reakcji z Państwa strony jest szczególnie oburzający w zestawieniu z faktem, że Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wcześniej wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie ewentualnego naruszenia ustawy antymonopolowej przeciwko samorządowi lekarzy. Postępowanie przeciwko samorządowi zostało wszczęte z urzędu i ma na celu ochronę praw producentów leków nie posiadających jakiejkolwiek udokumentowanej skuteczności a nie ochronę praw konsumentów. Na podstawie art. 248 Kodeksu postępowania administracyjnego domagamy się odpowiedzi, informując jednocześnie,.. |
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 16-04-2011 | coreless | Internetowa Promocja Nauki - KONKURS |
Ogłoszono nową edycję konkursu na najlepszą prace magisterską, licencjacką i inżynierską, której przedmiot stanowią zagadnienia: • Transferu wiedzy - komercjalizacji nauki dla celów gospodarczych, • Zastosowania nauki w rozwoju gospodarczym, • Promowania nauki polskiej i światowej, • Współpracy systemu B+R Nabór prowadzony jest od 1 kwietnia do 9 września 2011 r. Organizatorzaprasza do zapoznania się z Regulaminem i zachęca do zgłaszania prac. [oprac. na podstawie informacji o wydarzeniu] |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 14-04-2011 | Marcus Platonicus | Spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR w Warszawie, 24 marca 2011 r. |
Zapraszam na następne spotkanie Kawiarni Filozoficznej PSR. w Warszawie, w czwartek, 24-go marca 2011 r. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w księgarnio-kawiarni " Tarabuk", przy ulicy Browarnej 6 w Warszawie, o godzinie 19.00. Wszystkie Spotkania KF PSR. odbywają się w parzyste (2-gi i 4-ty) czwartki każdego miesiąca, o tej samej godzinie, w tym samym miejscu. Zaproszenie dotyczy wszystkich, którym Racjonalizm jest bliski (lub może chcieliby spojrzeć nań z bliska), i którzy jednocześnie czują się poszukiwaczami Prawdy. Niezależnie od członkostwa w PSR. Proszę o dodawanie poniżej swoich propozycji Tematów do dyskusji (z krótkimi opisami), lub zgłaszanie ich bezpośrednio na Spotkaniu. Protokół ze Spotkania Kawiarni Filozoficznej PSR., z dnia 10 marca 2011 r. - niebawem. Pozdrawiam Racjonalistów, Marcus Platonicus. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 13-04-2011 | Mariusz Agnosiewicz | Racjo-lekcje |
"Racjo-lekcje", organizowane przez warszawską grupę Młodzi Racjonaliści - pod patronatem Racjonalista.pl, powstały jako alternatywa do kościelnych rekolekcji i są skierowane do niewierzącej części młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. "Racjo-lekcje" to świeckie zajęcia poświęcone psychologii oraz seksualności człowieka, sztuce podejmowania decyzji oraz studium rzeczywistości, w której dorasta współczesna młodzież. Są odpowiedzią na dyskryminację grupy niewierzących młodych ludzi, która często znajduje się pod silnym naciskiem grupy dominującej, katolickiej. W trakcie trzydniowych rekolekcji często nie odbywają się zajęcia w szkołach, lub też są skracane. Zdarza się także, iż udział w rekolekcjach jest obowiązkowy. "Racjo-lekcje" dają uczniom wybór, realną alternatywę, możliwość zachowania i rozwijania swojego "ja". Dają możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, podczas którego będą mogli poznać ciekawych ludzi, poszerzyć swoją wiedzę, podyskutować, rozwinąć horyzonty. A to wszystko bez udziału kościoła. Racjo-lekcje - "plan zajęć""Racjo-lekcje" będą miały podobną strukturę do kościelnych rekolekcji: będą trwały trzy dni i rozpoczną się w godzinach przedpołudniowych (proponowane godziny to 11.30 - 14.30). • 13.04.2011 (środa) - Projekcja filmu "Root of All Evil?" ("Źródło wszelkiego zła?"), reż. Russell Barnes (godz. 11.30, Nowy Wspaniały Świat, ul. Nowy Świat 63) Film podzielony jest.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 12-04-2011 | Mariusz Agnosiewicz | L'Oréal Polska dla Kobiet i Nauki po raz jedenasty |
Już 1 maja ruszy jedenasta edycja konkursu na stypendia L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki przy wsparciu Polskiego Komitetu ds. UNESCO. Konkurs kierowany jest do młodych kobiet – naukowców, które prowadzą badania w dziedzinach biologiczno-medycznych. Warunkiem przystąpienia do konkursu, zarówno dla doktorantek (granica wieku 35 lat), jak i habilitantek (do 45 lat), jest końcowy etap realizacji pracy. Spośród nadesłanych kandydatur ogólnopolskie jury pod przewodnictwem profesor Ewy Łojkowskiej wyłoni 3 doktorantki oraz 2 habilitantki, które w 2012 r. otrzymają stypendia w wysokości odpowiednio 25.000 oraz 30.000 zł. Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin, formularze oraz skład jury można znaleźć na stronie internetowej www.lorealdlakobietinauki.pl. Na aplikacje czekamy do 31 lipca br. Polska filia Grupy L’Oréal przyznaje stypendia naukowe od 10 lat. Każdego roku program wyłania młode talenty, których przykład ma zachęcić następne pokolenia do wstąpienia na drogę nauki. Przez swój program L’Oréal pragnie wyrazić uznanie dla ich osiągnięć i zachęcić do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki. Na liście stypendystek L’Oréal Polska/UNESCO jest już 50 kobiet. Prowadzą one badania w Gdańsku, Gliwicach, Białymstoku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Lokalny, polski program przyznawania stypendiów stał się wzorem dla innych krajów. Obecnie prowadzi go już kilkadziesiąt filii.. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |