Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-09-2008Mariusz AgnosiewiczDebata o służbie zdrowia: Marek Balicki - Witold Gadomski
Szanowni Państwo,

rządząca Platforma Obywatelska złożyła do laski marszałkowskiej projekt ustawy przewidujący przekształcenie polskich szpitali w spółki prawa handlowego. Zaproponowane przez PO rozwiązania zaniepokoiły przedstawicieli strony społecznej. Związki zawodowe, organizacje pacjentów, a także samorząd lekarski wskazują, że obowiązek prywatyzacji będzie groźny dla pacjentów. "Środowisko lekarskie zawsze postulowało zmiany rynkowe w systemie, ale tak liberalnego systemu nie ma nigdzie na świecie. To nie jest dobry kierunek" - stwierdził Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, na łamach wrześniowego numeru "Gazety Lekarskiej".

Serdecznie zapraszam na debatę w REDakcji Krytyki Politycznej, która inauguruje ogólnopolski cykl debat i spotkań otwartych poświęconych konsekwencjom zapowiadanej przez rząd komercjalizacji szpitali.

W debacie "Krytyki Politycznej" i Ośrodka Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a udział wezmą: Marek Balicki, poseł na Sejm i były minister zdrowia, oraz Witold Gadomski, publicysta "Gazety Wyborczej". Prowadzenie: Maciej Gdula (KP).
23 września, wtorek, godz. 18.00, REDakcja KP, ul. Chmielna 26 lok. 19 (domofon 319).

Organizatorami cyklu są: Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle'a oraz "Krytyka Polityczna".

Michał Syska
Wicedyrektor OMS im. F.Lassalle'a

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
18-09-2008ZulkaCzas wolny od "poważnych zajęć":)
Tak sobie pomyślałam, że może wśród mazowieckich Racjonalistów i nie tylko (innych Światopoglądów nie wykluczam...) są jakieś osoby które lubią jeździć na rowerach albo szwendać się po górach...
Ja lubię, więc może jakiś wypadzik w miłym gronie?
pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
14-09-2008jareklandKawiarnia Naukowa
25 wrzesnia 2008 roku (czwartek) o godz. 18:00 do Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3) zapraszamy na kolejny wykład popularnonaukowy w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

prof. dr hab. Marek Żukowski (Uniwersytet Gdański)
Teleportacja - fantastyka naukowa czy nauka?

Gosć odpowie między innymi na następujace pytania: Czy jest możliwa teleportacja taka jaką znamy z science fiction? Czym jest teleportacja kwantowa, a czym nie jest? Jak to się robi? Czy Uniwersytet Gdański ma z tym co wspólnego? Jakie konsekwencje praktyczne i filozoficzne ma to zjawisko? Co to jest informatyka kwantowa?

Zapraszam...

Wstęp do Kawiarni Naukowej jest wolny, liczba miejsc ograniczona.
Szczegóły w załączeniu i na stronie www.festiwal.gda.pl/kawiarnia

Z poważaniem


----------------------------------------------------------------------
Tadeusz Zaleski, dr
Biuro Bałtyckiego Festiwalu Nauki
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
Uniwersytet Gdański
ul. Wita Stwosza 57, p. 74
80-952 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 60 lub wew. 25 60
fax (+58) 523 25 10 lub wew. 25 10
e-mail: lp.adg.vinu@lawitsef www.festiwal.gda.pl/
----------------------------------------------------------------------





Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
12-09-2008DornaSpotkanie "Racjonalistów" z terenu Piły i okolic.

Powinniśmy się poznać, nawiązać kontakty, dyskutować, a przede wszystkim działać. Piła to niemal pustynia kulturalna, dlatego każda inicjatywa prowadząca do założenia klubu, wydawania gazety, comiesięcznych spotkań, dyskusji - wydaje się sensowna. Pozdrawiam i czekam na odzew. M.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-09-2008Mariusz AgnosiewiczKomuna Otwock vs Gazeta Wyborcza
Komuna Otwock vs Gazeta Wyborcza
czyli "Atom? dla Polski"

13.09.2008 [sobota], godz. 18.00
Warszawa, Lubelska 30/32
wstęp wolny

Akcja "Gazety Wyborczej" "Atom dla Polski" wzbudziła w nas głębokie zaniepokojenie. Najpoczytniejszy polski dziennik rozpoczyna debatę na interesujący i dotyczący każdego temat. W zasadzie tak być powinno, ale w tytułowej tezie zabrakło znaku zapytania.
Chcemy chwilę porozmawiać o tym, jak powinna wyglądać medialna dyskusja na tego rodzaju tematy, oraz skonfrontować stare i nowe argumenty za/przeciw energetyce atomowej.

Jak zwykle w programie wieczoru:
AKCJA Komuny Otwock
oraz
DYSKUSJA, w której wezmą udział:
prof. dr hab. inż. Jerzy Wiktor Niewodniczański [Prezes Państwowej Agencji Atomistyki]
Rafał Zasuń [Gazeta Wyborcza]
Dariusz Szwed [Zieloni 2004]
Wojciech Kłosowski [działacz Zielonych]

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 121 (przedawniony)
04-09-2008MiaowiBielsko-Biała - anybody here?
Czy są jacyś racjonaliści w Bielsku-Białej?
Może byśmy coś zorganizowali, jakieś filmy, dyskusje czy coś?
Chętnie się zabawię w organizację.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-09-2008Jarek KubaszewskiCodzienna fizyka
Pracownia Dydaktyki Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, działająca przy Instytucie Fizyki im. Augusta Chełkowskiego, przygotowała na wrzesień seanse edukacyjne dla szkół. Wykłady z pokazami będą się odbywać w salach audytoryjnych UŚ przy ul. Uniwersyteckiej od 3 do 30 września.
Każdy seans obejmuje trzy odrębne wykłady o tematyce określonej w programie. Pierwsze ze spotkań poświęcone będzie siłom kształtującym obraz wszechświata. Do opisu wszystkiego, co dzieje się wokół nas, wystarczy użyć oddziaływań grawitacyjnych, elektromagnetycznych, słabych i silnych. Słuchacze dowiedzą się, że o naszej codzienności decydują tylko dwa pierwsze z nich.

Drugi z wykładów, zatytułowany „Termodynamika domowa”, wyjaśni istotę działania takich urządzeń domowych jak lodówka, chłodziarka czy kuchenka mikrofalowa. Uczniowie dowiedzą się, dlaczego niektóre mieszaniny ochładzają się, na czym polega przegrzanie cieczy i dlaczego mikrofale „ogrzewają” potrawy.

Trzeci odczyt pt. „Niezawodna mechanika” poświęcone będzie podstawowym prawom mechaniki. Autorzy wykładu odkreślają, że zrozumienie tych praw pozwala ludiom m.in. pracować, nie męcząc się, zachować równowagę, a nawet zostać mistrzem gry w bilard.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszą szkoły o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu w Katowicach: (032) 3591170. Wszystkie trzy wykłady tematyczne odbywać się będą kolejno w trakcie jednego spotkania.


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-08-2008lotrekHappening antykonkordatowy w Krakowie
Powstał pomysł, by również w Krakowie urządzić wzorem Warszawy "Happening antykonkordatowy".
www.racjonalista.pl/forum.php/s,146141#w148392
Konkordat z Watykanem zawarła zdewociała premierzyca Hanna Suchocka 13 lat temu w wielkiej tajemnicy, za plecami posłów i bez żadnych konsultacji. Jest on niekorzystny dla Polski, nakłada na państwo tylko obowiązki ( nie tylko finansowe), niewiele dając w zamian. Dość dobrze przeczytać można o tym w linku:
unia-lewic(*)s/news/article.php?storyid=223
Poprzedni konkordat zawarty jeszcze przed wojną w 1925 zerwała strona Polska w 1945r, lecz nie jak chce katolicka prawica dlatego, że w Polsce rządzili komuniści, czy też komunistyczna władza prześladowała KK, lecz z bardzo konkretnych powodów. Dość klarownie można o tym przeczytać na naszych stronach:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,1722
Przypominam o tym, bo może nasi katoliccy forumowicze (co za okropne słowo) o tym nie wiedzą. Zwracam się szczególnie do krakowskich kolegów, by napisali co sądzą o takim happeningu w Krakowie i czy można liczyć na ich poparcie i udział. Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
13-08-2008Jarek KubaszewskiNaukowy Sopot
Rada Rektorów Województwa Pomorskiego
Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej

oraz
Hotel Rezydent

w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki
mają zaszczyt zaprosić Państwa do Kawiarni Naukowej
w Hotelu Rezydent w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3)
na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki

25 września 2008 roku (czwartek), godz. 18:00
prof. dr hab. Marek Żukowski (Uniwersytet Gdański)
Teleportacja - fantastyka naukowa czy nauka?


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
11-08-2008Jarek KubaszewskiRocznica powstania "Racji"
Katowice: w dniu 9 sierpnia o godz. 15.00 odbędzie się w centrum Katowic na placu przed Teatrem Śląskim manifestacja mająca na celu uczczenie 6-stej rocznicy powstania RACJI. Naczelnymi hasłami będą: sprzeciw wobec zainstalowania tarczy antyrakietowej w Polsce, zmiana artykułu 196 Kodeksu karnego w sprawie obrazy uczuć religijnych, dostęp RACJI Polskiej Lewicy do mediów publicznych, będziemy się domagać faktycznego rozdziału państwa od kościoła.

gdzie: Katowice, plac przed Teatrem Śląskim
kiedy: 9 sierpień, godz. 15.00
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)