Powstał pomysł, by również w Krakowie urządzić wzorem Warszawy "Happening antykonkordatowy".www.racjonalista.pl/forum.php/s,146141#w148392 Konkordat z Watykanem zawarła zdewociała premierzyca Hanna Suchocka 13 lat temu w wielkiej tajemnicy, za plecami posłów i bez żadnych konsultacji. Jest on niekorzystny dla Polski, nakłada na państwo tylko obowiązki ( nie tylko finansowe), niewiele dając w zamian. Dość dobrze przeczytać można o tym w linku: unia-lewic(*)s/news/article.php?storyid=223 Poprzedni konkordat zawarty jeszcze przed wojną w 1925 zerwała strona Polska w 1945r, lecz nie jak chce katolicka prawica dlatego, że w Polsce rządzili komuniści, czy też komunistyczna władza prześladowała KK, lecz z bardzo konkretnych powodów. Dość klarownie można o tym przeczytać na naszych stronach: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1722Przypominam o tym, bo może nasi katoliccy forumowicze (co za okropne słowo) o tym nie wiedzą. Zwracam się szczególnie do krakowskich kolegów, by napisali co sądzą o takim happeningu w Krakowie i czy można liczyć na ich poparcie i udział. Pozdrawiam |