 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2012 | ARGutowski | Drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu (21.04.2012 r.) |
Witam serdecznie, Zapraszam Was na drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę (21.04.2012 r.) o godz. 17:30. Lokalizacja: po raz kolejny "Cafe Misja"  , ul. Gołębia 1. Ze względu na to, że: a) w innych lokalach jest tłok i hałas, b) wszystkie inne proponowane lokale są moim zdaniem zbyt małe, c) ... i jeszcze niekiedy chcą, bezczelni, >50 zł za samą rezerwację  ... ...spotkanie odbędzie się w dotychczasowej lokalizacji - tym bardziej, że okazała się ona być bardzo przyjemnym miejscem. Mnie niestety nie będzie, ale za to na spotkaniu na pewno pojawi się prezes PSR, Jacek Tabisz. Prawdopodobnie przybędzie też przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego - Kaja Bryx. CELE spotkania: 1. Nawiązanie nowych kontaktów (zapraszajcie znajomych przez FB!). 2. Ustalenie 1-2 osób, które będą organizowały przyszłe spotkania (ktoś musi się odważyć). 3. Dyskusja z prezesem PSR nad aktualnymi wydarzeniami oraz inicjatywami PSR. 4. Ew. dyskusja nad przyszłym miejscem spotkań. Strona wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/172307736224438/Życzę Wam powodzenia! A. R. Gutowski |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2012 | policjantka | Drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu |
21.02.2012, 17:30 Cafe Misja ul. Gołębia 1, Poznań "Serdecznie zapraszam Was na drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu. Ze względu na to, że: a) w innych lokalach jest tłok i hałas, b) wszystkie inne proponowane lokale są IMO zbyt małe, c) ... i jeszcze niekiedy chcą, bezczelni, >50 zł za rezerwację  ... ...spotkanie odbędzie się w dotychczasowej lokalizacji - tym bardziej, że "Cafe Misja" okazała się być bardzo przyjemnym miejscem. Mnie niestety nie będzie, ale za to na spotkaniu na pewno pojawi się prezes PSR, Jacek Tabisz. Prawdopodobnie przybędzie też przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego - Kaja Bryx. CELE spotkania: 1. Nawiązanie nowych kontaktów (zapraszajcie znajomych przez FB!). 2. Ustalenie 1-2 osób, które będą organizowały przyszłe spotkania. 3. Dyskusja z prezesem PSR nad aktualnymi wydarzeniami oraz inicjatywami PSR. 4. Ew. dyskusja nad przyszłym miejscem spotkań. Życzę Wam powodzenia! A. R. Gutowski" |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2012 | jarekland | STN dla żądnych wiedzy świata.... |
W tym roku Sopockie Towarzystwo Naukowe tak jak w latach ubiegłych, organizuje w dniach 19-20 maja dwa wydarzenia pod wspólnym hasłem "Dokąd zmierza świat". Pierwszy dzień jest skierowany do studentów i doktorantów. Jest to już z kolei IV Sympozjum Sopockiego Forum Młodych, na którym zapraszamy do podzielenia się w sposób popularny tematyką prowadzonych przez siebie badań. Za najciekawsze prezentacje przewidujemy atrakcyjne nagrody. Drugi dzień poświecimy młodszym: przyszłym naukowcom oraz młodzieży utalentowanej muzycznie. W ramach Festiwalu Młodej Myśli (jest to druga edycja) zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach: naukowym i muzycznym. Celem festiwalu jest integracja Młodych wokół takich wartości jak kultura, nauka oraz nieskrępowana wymiana poglądów. Konkurs umożliwi uczniom zapoznanie się i oswojenia z formą minikonferencji, która jest istotną częścią pracy naukowej oraz pozwoli na promocję młodych zespołów muzycznych. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne (konkurs naukowy) oraz możliwość nagrania płyty w studiu Leszka Możdżera (konkurs muzyczny). Więcej informacji o konkursach, kryteria oceny oraz regulaminy konkursów w załącznikach oraz na stronach: www.stn.edu.pl/fmmwww.stn.edu.pl/SopockieForumMlodychZapraszamy serdecznie do zgłaszania swoich prac oraz do udziału w imprezach. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 19-04-2012 | smart | Spotkanie w Lublinie. |
Witam. Długo nosiłem się z zamiarem założenia tego tematu, ale przekonał mnie podobny wątek dot. Rzeszowa. Szukałem w necie informacji dot. jakiejkolwiek aktywności ludzi o racjonalistycznym światopoglądzie w Lublinie. Niestety, albo słabo szukałem, albo Lubelszczyzna to pustynia. Wobec powyższego, chciałem zapytać, czy istnieją na tym forum jacyś użytkownicy z Lublina i okolicy. Jeśli ktoś się znajdzie, można by się spotkać przy piwku i zorganizować jakąś grupę wsparcia  Pozdrawiam i czekam na odzew. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-04-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Szczepienia - zastrzyk zdrowia i rozsądku |
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ ŚWIATOWY DZIEŃ MENINGITIS
FUNDACJA INSTYTUT PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ WOJEWÓDZKA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA w WARSZAWIE FUNDACJA ABY ŻYĆ
ZAPRASZAJĄ NA SPECJALNĄ SESJĘ NAUKOWĄ Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW I DZIENNIKARZY
SZCZEPIENIA - ZASTRZYK ZDROWIA I ROZSĄDKU
24.04.2012 WARSZAWA, DOM PIELGRZYMA, AMICUS, ul. Hozjusza 2 przy pl. WILSONA
RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI 8.30-9.00 REJESTRACJA GOŚCI 9.00-12.00 SESJA I - WARTOŚCI SZCZEPIEŃ W CZASACH KRYZYSU WARTOŚCI 9.00-9.40 SZCZEPIENIA W OPINII POLAKÓW – WYNIKI NAJNOWSZYCH BADA¡ OPINII PUBLICZNEJ - dr Paweł Grzesiowski, Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeń, Warszawa 9.40-10.10 SZCZEPIENIA PRZECIW PNEUMOKOKOM - INWESTYCJA DLA DOBRA CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA - prof. Andrzej Radzikowski, WUM, Warszawa 10.10-10.30 KIELCE - ZIELONA WYSPA SZCZEPIEŃ W POLSCE - dr Marian Patrzałek 10.30-11.30 MOŻLIWOŚCI ZAPOBIEGANIA NEUROINFEKCJOM - dr Ryszard Konior, Oddział Neuroinfekcji, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Kraków oraz Andrzej Kuczara, Prezes Fundacji ABY ŻYĆ 11.30-12.00 DYSKUSJA Z UDZIAŁEM MEDIÓW 12.00-12.30 PRZERWA KAWOWA 12.30-15.00 SESJA II - NOWE WYZWANIA DLA SZCZEPIEŃ W POLSCE 12.30-13.00 PRZYSZŁOŚĆ PSO W POLSCE - przedstawiciel resortu zdrowia 13.00-13.30 SZCZEPIONKI SKOJARZONE - LUKSUS CZY PRIORYTET - dr Danuta Jurkiewicz-Badacz, Poradnia Konsultacyjna Szczepień, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II 13.30-14.00 SZCZEPIENIA JAKO ELEMENT NOWOCZESNEJ OPIEKI.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-04-2012 | Syn Lecha | "W PUŁAPCE REGULACJI" Warszawa, 21 kwietnia 2012 |
Zapraszam na VI Kongres Republikański pod wielce wymownym tytułem: "W PUŁAPCE REGULACJI". W czasach gdy rozpowszechnianych jest mnóstwo dezinformacji, obwiniających za kryzys gospodarkę rynkową, a nie odstępstwa od niej, warto posłuchać o tym jak wygląda etatystyczna rzeczywistość. Będzie mowa m.in. republikańskiej koncepcji wolności a deregulacja, o regulacjach i deregulacjach jak deregulować. Kongres Republikański odbędzie się w Sali Konferencyjnej na I piętrze kamienicy, w której mieści się siedziba Fundacji Republikańskiej, przy ul. Kopernika 30 w Warszawie. Koszt uczestnictwa wynosi w przedpłacie na konto: 30 zł dla uczniów i studentów, 45 zł dla pozostałych Numer konta: 84 2490 0005 0000 4520 9156 1754 Tytuł przelewu: "KONGRES - Imię i Nazwisko" Poza przelewem organizatorzy proszą również o imienne zgłoszenie poprzez formularz na stronie kongres.republikanski.org/Koszt uczestnictwa w dniu Kongresu: 35 dla uczniów i studentów, 50 zł dla pozostałych W cenie opłaty kongresowej jest kawa i obiad. Kongres organizowany jest w formule non-profit, co oznacza, że opłata jest pobierana w celu pokrycia wszystkich kosztów organizacji. Partnerami Kongresu Republikańskiego są m.in takie organizacje jak: Fundacja Obywatelska Odpowiedzialność, Fundacja Aurea Libertas, Stowarzyszanie Koliber, IUS et LEX i inne |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-04-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław 19IV. Wykład: Ateiści w USA. |
Szanowni Państwo! W imieniu dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mam przyjemność zaprosić Państwa na wykład i debatę Ateiści w U.S.A. Spotkanie poprowadzi Norbert Gruszczyński a odbędzie się ono 19 IV, o godz. 18:00, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Będziemy mówić o tym, jak żyją ateiści w społeczeństwie amerykańskim i jak bardzo są dyskryminowani. Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 17-04-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław. Wykład "Uroki astrologii". 23.II |
O astrologii we Wrocławiu. O co w niej chodzi? Dlaczego "zawsze" działa? Dolnośląski oddział PSR zaprasza na wykład Jarosława Augustynowicza "Uroki astrologii", który odbędzie się w czwartek, 23 lutego, o godz. 18, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Wykład, jak zwykle, jest otwarty dla wszystkich. Prowadzący przybliży słuchaczom astrologię "profesjonalną" od kuchni i spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego w jej moc wierzą także sami astrolodzy. Umożliwi obecnym skonfrontowanie własnych wyobrażeń o astrologii z jej wizją powszechną wśród osób, które ją praktykują. Czy astrologia i astronomia są jak alchemia i chemia lub religia i filozofia? A może astrologia to scjentologia w świecie wróżb?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 15-04-2012 | Bogumił Kolmasiak | Kraków: Dokąd zmierza kapitalizm? - 17.IV |
W ostatnich latach kapitalizm nie ma dobrej prasy. Choć w tradycyjnym dyskursie gospodarka wolnorynkowa cały czas kojarzy się z przedsiębiorczością, zaradnością, półkami pełnymi wszelkiego rodzaju produktów, to coraz częściej słychać też głosy krytyczne. Wszechwładność korporacji, wyzysk, ubóstwo, wzrost nierówności społecznych, brak kontroli nad sektorem finansowym, niepewność jutra - te czynniki sprawiają, że coraz częściej słychać głosy wzywające do korekty kapitalizmu.
Jak dokonać ucywilizowania gospodarki wolnorynkowej, nie rezygnując z jej osiągnięć? Do czego prowadzi utożsamianie rozwoju ze wzrostem gospodarczym? Jakie są koszty postępu? Jaka jest geneza rozwoju nowych nurtów w ekonomii: feministycznej ekonomii, ekonomii rozwoju oraz tak zwanej zielonej ekonomii? Jakie wątki one podejmują? Nad tym będą zastanawiać się nasi paneliści:
dr Adam Ostolski, socjolog, Krytyka Polityczna, Przekrój Andrzej Potocki - filozof, poseł w latach 91-2001, Dariusz Szwed, ekonomista, Zielony Instytut dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka, Uniwersytet Jagielloński
Moderacja: Bogumił Kolmasiak [Zieloni 2004]
Gdzie i kiedy?
17 kwietnia [wtorek], godzina 19, Kraków, Bar Literki, ul.Berka Joselewicza 21
Organizatorzy Zieloni 2004 Stronnictwo Demokratyczne Zielony Instytut Zielone Wiadomości Fundacja Samorządność i Demokracja Fundacja "Demokratyczna" Zielone Miasto Stowarzyszenie "Ostra Zieleń"
Serdecznie zapraszam! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 14-04-2012 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 14 IV, Kino Racjonalisty, film: Sens życia |
W imieniu dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mam przyjemność zaprosić Państwa na VI spotkanie z cyklu Kino Racjonalisty, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 IV, o godz. 14:00, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Obejrzymy Sens życia wg Monty Pythona, a następnie zastanowimy się wspólnie Czy warto rozmawiać o sensie życia? Sens życia to zagadnienie, do którego próbowały w ten czy inny sposób odnieść się wszystkie pokolenia ludzi, i to nie tylko filozofów. Czy dzisiaj jesteśmy bliżsi odpowiedzi na pytanie o cel i zasadność naszej egzystencji niż byli nasi przodkowie? A jeśli tak, to jak brzmi nasza odpowiedź? Czy uda nam się znaleźć jedną, z którą zgodzimy się wszyscy? A może takiej odpowiedzi nie ma? Aby się o tym przekonać, a także poznać stanowisko Monty Pythona, warto pojawić się na spotkaniu. Debatę poprowadzi Kaja Bryx. Wstęp wolny (zaleca się korzystanie z baru). Czas trwania filmu: 107 minut. Zapraszam serdecznie, Kaja Bryx Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |