Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2012ARGutowskiDrugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu (21.04.2012 r.)
Witam serdecznie,

Zapraszam Was na drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę (21.04.2012 r.) o godz. 17:30.

Lokalizacja: po raz kolejny "Cafe Misja" , ul. Gołębia 1.

Ze względu na to, że:
a) w innych lokalach jest tłok i hałas,
b) wszystkie inne proponowane lokale są moim zdaniem zbyt małe,
c) ... i jeszcze niekiedy chcą, bezczelni, >50 zł za samą rezerwację ...

...spotkanie odbędzie się w dotychczasowej lokalizacji - tym bardziej, że okazała się ona być bardzo przyjemnym miejscem.

Mnie niestety nie będzie, ale za to na spotkaniu na pewno pojawi się prezes PSR, Jacek Tabisz. Prawdopodobnie przybędzie też przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego - Kaja Bryx.

CELE spotkania:
1. Nawiązanie nowych kontaktów (zapraszajcie znajomych przez FB!).
2. Ustalenie 1-2 osób, które będą organizowały przyszłe spotkania (ktoś musi się odważyć).
3. Dyskusja z prezesem PSR nad aktualnymi wydarzeniami oraz inicjatywami PSR.
4. Ew. dyskusja nad przyszłym miejscem spotkań.

Strona wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/172307736224438/

Życzę Wam powodzenia!

A. R. Gutowski

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2012policjantkaDrugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu
21.02.2012, 17:30
Cafe Misja
ul. Gołębia 1, Poznań

"Serdecznie zapraszam Was na drugie spotkanie Racjonalistów w Poznaniu.

Ze względu na to, że:
a) w innych lokalach jest tłok i hałas,
b) wszystkie inne proponowane lokale są IMO zbyt małe,
c) ... i jeszcze niekiedy chcą, bezczelni, >50 zł za rezerwację ...

...spotkanie odbędzie się w dotychczasowej lokalizacji - tym bardziej, że "Cafe Misja" okazała się być bardzo przyjemnym miejscem.

Mnie niestety nie będzie, ale za to na spotkaniu na pewno pojawi się prezes PSR, Jacek Tabisz. Prawdopodobnie przybędzie też przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego - Kaja Bryx.

CELE spotkania:
1. Nawiązanie nowych kontaktów (zapraszajcie znajomych przez FB!).
2. Ustalenie 1-2 osób, które będą organizowały przyszłe spotkania.
3. Dyskusja z prezesem PSR nad aktualnymi wydarzeniami oraz inicjatywami PSR.
4. Ew. dyskusja nad przyszłym miejscem spotkań.

Życzę Wam powodzenia!

A. R. Gutowski"

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2012jareklandSTN dla żądnych wiedzy świata....
W tym roku Sopockie Towarzystwo Naukowe tak jak w latach ubiegłych, organizuje w dniach 19-20
maja dwa wydarzenia pod wspólnym hasłem "Dokąd zmierza świat".

Pierwszy dzień jest skierowany do studentów i doktorantów. Jest to już
z kolei IV Sympozjum Sopockiego Forum Młodych, na którym zapraszamy do
podzielenia się w sposób popularny tematyką prowadzonych przez siebie
badań. Za najciekawsze prezentacje przewidujemy atrakcyjne nagrody.

Drugi dzień poświecimy młodszym: przyszłym naukowcom oraz młodzieży
utalentowanej muzycznie. W ramach Festiwalu Młodej Myśli (jest to
druga edycja) zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i
ponadgimnazjalnych do udziału w konkursach: naukowym i muzycznym.
Celem festiwalu jest integracja Młodych wokół takich wartości jak
kultura, nauka oraz nieskrępowana wymiana poglądów. Konkurs umożliwi
uczniom zapoznanie się i oswojenia z formą minikonferencji, która jest
istotną częścią pracy naukowej oraz pozwoli na promocję młodych
zespołów muzycznych. Do wygrania atrakcyjne nagrody pieniężne (konkurs
naukowy) oraz możliwość nagrania płyty w studiu Leszka Możdżera
(konkurs muzyczny).

Więcej informacji o konkursach, kryteria oceny oraz regulaminy
konkursów w załącznikach oraz na stronach:
www.stn.edu.pl/fmm
www.stn.edu.pl/SopockieForumMlodych

Zapraszamy serdecznie do zgłaszania swoich prac oraz do udziału w
imprezach.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
19-04-2012smartSpotkanie w Lublinie.
Witam.
Długo nosiłem się z zamiarem założenia tego tematu, ale przekonał mnie podobny wątek dot. Rzeszowa.
Szukałem w necie informacji dot. jakiejkolwiek aktywności ludzi o racjonalistycznym światopoglądzie w Lublinie. Niestety, albo słabo szukałem, albo Lubelszczyzna to pustynia.
Wobec powyższego, chciałem zapytać, czy istnieją na tym forum jacyś użytkownicy z Lublina i okolicy. Jeśli ktoś się znajdzie, można by się spotkać przy piwku i zorganizować jakąś grupę wsparcia
Pozdrawiam i czekam na odzew.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-04-2012Mariusz AgnosiewiczSzczepienia - zastrzyk zdrowia i rozsądku
EUROPEJSKI TYDZIEŃ SZCZEPIEŃ
ŚWIATOWY DZIEŃ MENINGITIS

FUNDACJA INSTYTUT PROFILAKTYKI ZAKAŻEŃ
WOJEWÓDZKA STACJA SANITARNO-EPIDEMIOLOGICZNA w WARSZAWIE
FUNDACJA ABY ŻYĆ


ZAPRASZAJĄ NA SPECJALNĄ SESJĘ NAUKOWĄ Z UDZIAŁEM EKSPERTÓW I DZIENNIKARZY

SZCZEPIENIA - ZASTRZYK ZDROWIA I ROZSĄDKU

24.04.2012
WARSZAWA, DOM PIELGRZYMA, AMICUS, ul. Hozjusza 2 przy pl. WILSONA

RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI
8.30-9.00 REJESTRACJA GOŚCI
9.00-12.00 SESJA I - WARTOŚCI SZCZEPIEŃ W CZASACH KRYZYSU WARTOŚCI
9.00-9.40 SZCZEPIENIA W OPINII POLAKÓW – WYNIKI NAJNOWSZYCH BADA¡ OPINII PUBLICZNEJ
- dr Paweł Grzesiowski, Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeń, Warszawa
9.40-10.10 SZCZEPIENIA PRZECIW PNEUMOKOKOM - INWESTYCJA DLA DOBRA CAŁEGO SPOŁECZEŃSTWA - prof. Andrzej Radzikowski, WUM, Warszawa
10.10-10.30 KIELCE - ZIELONA WYSPA SZCZEPIEŃ W POLSCE - dr Marian Patrzałek
10.30-11.30 MOŻLIWOŚCI ZAPOBIEGANIA NEUROINFEKCJOM - dr Ryszard Konior, Oddział Neuroinfekcji, Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Kraków oraz Andrzej Kuczara, Prezes Fundacji ABY ŻYĆ
11.30-12.00 DYSKUSJA Z UDZIAŁEM MEDIÓW
12.00-12.30 PRZERWA KAWOWA
12.30-15.00 SESJA II - NOWE WYZWANIA DLA SZCZEPIEŃ W POLSCE
12.30-13.00 PRZYSZŁOŚĆ PSO W POLSCE - przedstawiciel resortu zdrowia
13.00-13.30 SZCZEPIONKI SKOJARZONE - LUKSUS CZY PRIORYTET - dr Danuta Jurkiewicz-Badacz, Poradnia Konsultacyjna Szczepień, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
13.30-14.00 SZCZEPIENIA JAKO ELEMENT NOWOCZESNEJ OPIEKI..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-04-2012Syn Lecha"W PUŁAPCE REGULACJI" Warszawa, 21 kwietnia 2012
Zapraszam na VI Kongres Republikański pod wielce wymownym tytułem:
"W PUŁAPCE REGULACJI". W czasach gdy rozpowszechnianych jest mnóstwo dezinformacji, obwiniających za kryzys gospodarkę rynkową, a nie odstępstwa od niej, warto posłuchać o tym jak wygląda etatystyczna rzeczywistość.

Będzie mowa m.in. republikańskiej koncepcji wolności a deregulacja, o regulacjach i deregulacjach jak deregulować.
Kongres Republikański odbędzie się w Sali Konferencyjnej na I piętrze kamienicy, w której mieści się siedziba Fundacji Republikańskiej, przy ul. Kopernika 30 w Warszawie.
Koszt uczestnictwa wynosi w przedpłacie na konto: 30 zł dla uczniów i studentów, 45 zł dla pozostałych
Numer konta: 84 2490 0005 0000 4520 9156 1754
Tytuł przelewu: "KONGRES - Imię i Nazwisko"
Poza przelewem organizatorzy proszą również o imienne zgłoszenie poprzez formularz na stronie kongres.republikanski.org/
Koszt uczestnictwa w dniu Kongresu:
35 dla uczniów i studentów, 50 zł dla pozostałych
W cenie opłaty kongresowej jest kawa i obiad. Kongres organizowany jest w formule non-profit, co oznacza, że opłata jest pobierana w celu pokrycia wszystkich kosztów organizacji.
Partnerami Kongresu Republikańskiego są m.in takie organizacje jak:
Fundacja Obywatelska Odpowiedzialność,
Fundacja Aurea Libertas,
Stowarzyszanie Koliber,
IUS et LEX i inne

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-04-2012Jacek TabiszPSR Wrocław 19IV. Wykład: Ateiści w USA.
Szanowni Państwo!

W imieniu dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mam przyjemność zaprosić Państwa na wykład i debatę Ateiści w U.S.A. Spotkanie poprowadzi Norbert Gruszczyński a odbędzie się ono 19 IV, o godz. 18:00, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Będziemy mówić o tym, jak żyją ateiści w społeczeństwie amerykańskim i jak bardzo są dyskryminowani.

Zapraszam serdecznie,

Kaja Bryx
Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR



Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
17-04-2012Jacek TabiszPSR Wrocław. Wykład "Uroki astrologii". 23.II
O astrologii we Wrocławiu. O co w niej chodzi? Dlaczego "zawsze" działa?

Dolnośląski oddział PSR zaprasza na wykład Jarosława Augustynowicza "Uroki astrologii", który odbędzie się w czwartek, 23 lutego, o godz. 18, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48).

Wykład, jak zwykle, jest otwarty dla wszystkich. Prowadzący przybliży słuchaczom astrologię "profesjonalną" od kuchni i spróbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, dlaczego w jej moc wierzą także sami astrolodzy. Umożliwi obecnym skonfrontowanie własnych wyobrażeń o astrologii z jej wizją powszechną wśród osób, które ją praktykują. Czy astrologia i astronomia są jak alchemia i chemia lub religia i filozofia? A może astrologia to scjentologia w świecie wróżb?


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
15-04-2012Bogumił KolmasiakKraków: Dokąd zmierza kapitalizm? - 17.IV
W ostatnich latach kapitalizm nie ma dobrej prasy. Choć w tradycyjnym dyskursie gospodarka wolnorynkowa cały czas kojarzy się z przedsiębiorczością, zaradnością, półkami pełnymi wszelkiego rodzaju produktów, to coraz częściej słychać też głosy krytyczne. Wszechwładność korporacji, wyzysk, ubóstwo, wzrost nierówności społecznych, brak kontroli nad sektorem finansowym, niepewność jutra - te czynniki sprawiają, że coraz częściej słychać głosy wzywające do korekty kapitalizmu.

Jak dokonać ucywilizowania gospodarki wolnorynkowej, nie rezygnując z jej osiągnięć? Do czego prowadzi utożsamianie rozwoju ze wzrostem gospodarczym? Jakie są koszty postępu? Jaka jest geneza rozwoju nowych nurtów w ekonomii: feministycznej ekonomii, ekonomii rozwoju oraz tak zwanej zielonej ekonomii? Jakie wątki one podejmują? Nad tym będą zastanawiać się nasi paneliści:

dr Adam Ostolski, socjolog, Krytyka Polityczna, Przekrój
Andrzej Potocki - filozof, poseł w latach 91-2001,
Dariusz Szwed, ekonomista, Zielony Instytut
dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka, Uniwersytet Jagielloński

Moderacja: Bogumił Kolmasiak [Zieloni 2004]

Gdzie i kiedy?

17 kwietnia [wtorek], godzina 19, Kraków, Bar Literki, ul.Berka Joselewicza 21

Organizatorzy
Zieloni 2004
Stronnictwo Demokratyczne
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Samorządność i Demokracja
Fundacja "Demokratyczna"
Zielone Miasto
Stowarzyszenie "Ostra Zieleń"

Serdecznie zapraszam!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-04-2012Jacek TabiszPSR Wrocław, 14 IV, Kino Racjonalisty, film: Sens życia
W imieniu dolnośląskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów mam przyjemność zaprosić Państwa na VI spotkanie z cyklu Kino Racjonalisty, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 14 IV, o godz. 14:00, w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48). Obejrzymy Sens życia wg Monty Pythona, a następnie zastanowimy się wspólnie Czy warto rozmawiać o sensie życia?

Sens życia to zagadnienie, do którego próbowały w ten czy inny sposób odnieść się wszystkie pokolenia ludzi, i to nie tylko filozofów. Czy dzisiaj jesteśmy bliżsi odpowiedzi na pytanie o cel i zasadność naszej egzystencji niż byli nasi przodkowie? A jeśli tak, to jak brzmi nasza odpowiedź? Czy uda nam się znaleźć jedną, z którą zgodzimy się wszyscy? A może takiej odpowiedzi nie ma? Aby się o tym przekonać, a także poznać stanowisko Monty Pythona, warto pojawić się na spotkaniu.

Debatę poprowadzi Kaja Bryx. Wstęp wolny (zaleca się korzystanie z baru). Czas trwania filmu: 107 minut.


Zapraszam serdecznie,

Kaja Bryx
Przewodnicząca dolnośląskiego oddziału PSR
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)