Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kraków: Dokąd zmierza kapitalizm? - 17.IV

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
NapisanoAutorTytuł
14-04-2012 11:15Bogumił Kolmasiak (59 punktów)Kraków: Dokąd zmierza kapitalizm? - 17.IV
0 na 2
W ostatnich latach kapitalizm nie ma dobrej prasy. Choć w tradycyjnym dyskursie gospodarka wolnorynkowa cały czas kojarzy się z przedsiębiorczością, zaradnością, półkami pełnymi wszelkiego rodzaju produktów, to coraz częściej słychać też głosy krytyczne. Wszechwładność korporacji, wyzysk, ubóstwo, wzrost nierówności społecznych, brak kontroli nad sektorem finansowym, niepewność jutra - te czynniki sprawiają, że coraz częściej słychać głosy wzywające do korekty kapitalizmu.

Jak dokonać ucywilizowania gospodarki wolnorynkowej, nie rezygnując z jej osiągnięć? Do czego prowadzi utożsamianie rozwoju ze wzrostem gospodarczym? Jakie są koszty postępu? Jaka jest geneza rozwoju nowych nurtów w ekonomii: feministycznej ekonomii, ekonomii rozwoju oraz tak zwanej zielonej ekonomii? Jakie wątki one podejmują? Nad tym będą zastanawiać się nasi paneliści:

dr Adam Ostolski, socjolog, Krytyka Polityczna, Przekrój
Andrzej Potocki - filozof, poseł w latach 91-2001,
Dariusz Szwed, ekonomista, Zielony Instytut
dr Anna Zachorowska-Mazurkiewicz, ekonomistka, Uniwersytet Jagielloński

Moderacja: Bogumił Kolmasiak [Zieloni 2004]

Gdzie i kiedy?

17 kwietnia [wtorek], godzina 19, Kraków, Bar Literki, ul.Berka Joselewicza 21

Organizatorzy
Zieloni 2004
Stronnictwo Demokratyczne
Zielony Instytut
Zielone Wiadomości
Fundacja Samorządność i Demokracja
Fundacja "Demokratyczna"
Zielone Miasto
Stowarzyszenie "Ostra Zieleń"

Serdecznie zapraszam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
>Moderacja: Bogumił Kolmasiak [Zieloni 2004]

>Organizatorzy
>Zieloni 2004
>Stronnictwo Demokratyczne
>Zielony Instytut
>Zielone Wiadomości
>Fundacja Samorządność i Demokracja
>Fundacja "Demokratyczna"
>Zielone Miasto
>Stowarzyszenie "Ostra Zieleń"

O nie! Zieloni przyszli niszczyć gospodarkę europejską! Zresztą co ja gadam, nie przyszli, oni są - już od dawna. A nie dość że zieloni, to jeszcze socjaliści!

Wróć do listy wątków działu Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365