Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
07-08-2008Mariusz AgnosiewiczZmarł Jacek Łaszcz
Wczoraj zmarł jeden z naszych publicystów, Jacek Łaszcz - krytyk filmowy, tłumacz książek beletrystycznych i naukowych. Rodzinie i bliskim składamy kondolencje... [*]
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-08-2008enfantBydgoszcz - spotkanie racjonalistów!!!

   Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie racjonalistów, które odbędzie się w środę 13 sierpnia, o godzinie 20:00, w klubie Mózg w Bydgoszczy.
Spotkanie stanowić ma początek regularnej serii Obiadów Środowych w ośrodku bydgoskim. Wstępnie, planujemy spotykać się co miesiąc. Jako, że racjonaliści znani są ze sprawnego planowania, możemy uznać to za pewnik...
   Spotkanie rozpocznie się odczytem tekstu inicjującego dyskusję.

   Tematem spotkania będzie 'poprawność polityczna'.
Czy jest pożytecznym wynalazkiem naszych czasów? Czy jest odpowiednim batem na fobie i uprzedzenia?
   A może jest dla tolerancji tym, czym religia dla moralności - i jako takiej, nie potrzebujemy jej dłużej? Jaka jest jej rola w nadzwyczajnym statusie ochronnym religii? Czy krytyka konkretnej religii to fobia i rasizm?
   Wreszcie, czy w świecie wolności słowa jest niezbędnym policjantem, czy raczej zomowcem? Czy powinniśmy przekraczać jej granice?

   Wszyscy obecni otrzymają kopię świetnego, z-drzemki-religijnej-przebudzającego dokumentu - Bóg, którego nie było, z jakże pięknym polskim tłumaczeniem.
Pracujemy nad możliwością wyświetlenia filmu w Mózgu.
   W przyszłości również Submission, Fitna i inne bluźnierstwa.

   Serdecznie zapraszam, Bolek Czabański, lp.atsilanojcar@tnafne
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-08-2008jareklandWarszawa: Alternatywne otwarcie Igrzysk Olimijskich
Stowarzyszenie "Lepszy Świat" i Fundacja "Inna Przestrzeń" organizują 8 sierpnia alternatywne otwarcie Igrzysk Olimpijskich. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00 pod ambasadą Chińskiej Republiki Ludowej przy ulicy Bonifraterskiej 1 w Warszawie.



Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-08-2008Mariusz AgnosiewiczHappening antykonkordatowy
Happening RACJI Polskiej Lewicy związany z piętnastą rocznicą podpisania konkordatu.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27 lipca 2008r. w godz. 17.00 – 19.00 Racja Polskiej Lewicy organizuje na terenie Starego Miasta happening związany z piętnastą rocznicą podpisania konkordatu. Celem happeningu jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na nieprawidłowości i łamanie prawa, jakie maja miejsce w trakcie realizowania tej umowy.

Wszystkich chętnych, którzy mieliby ochotę na wzięcie udziału w tym wydarzeniu jako osoby towarzyszące, zapraszamy na miejsce zbiórki: spotykamy się o godz.17.00 przy barierce nad trasą W-Z, między kościołem św. Anny a Zamkiem Królewskim.

PRZEWODNICZĄCA ZARZĄDU
KOŁA WARSZAWY
JOANNA GAJDA
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
26-07-2008glingorKraków propozycja spotkania
Miałby ktoś ochotę wyskoczyć na piwo w Krakowie?
W tym lub w przyszłym tygodniu ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
22-07-2008ZulkaSpotkanie Mazowsze...
To może spotkanie w Warszawie też? Bym chciała
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-07-2008HakaelZlot Apostatów
Witam wszystkich
na połączonym forum serwisów apostazja.pl i apostazja.info zrodził się pomysł zlotu apostatów. Odbędzie się on 2 sierpnia w Gdyni. Zapraszam serdecznie wszystkich apostatów oraz osoby które chciałyby dowiedzieć się więcej na ten temat. Generalnie impreza ma charakter luźny - chcemy się po prostu spotkać i wymienić doświadczeniami. Więcej informacji pod tym linkiem:

strona_hakaela.webpark.pl/zjazd.html

oraz na mailu:

lp.2o@iksnilglewap

Pozdrawiam serdecznie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
15-07-2008MilewskiFestiwal Racjonalistyczny 2008 w Krakowie
Witam! Czy wie ktoś może w jakich dniach odbędzie się ów festiwal? Byłbym bardzo zainteresowany udziałem, gdyż jako świeżo upieczony student będę w Krakowie na dłużej. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek informacje - byłbym wdzięczny. Pozdrawiam forumowiczów!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-06-2008Kossakowski WaldemarZaproszenie do współpracy
Mieszkańców Ślaska zainteresowanych działalnościa antyklerykalną lub wystąpieniem z kościoła (apostazją) zapraszamy do współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Demokracji i Antyklerykalizmu "UNIEZALEŻNIENIE" z siedzibą w Sosnowcu przy ul. Anieli Urbanowicz 21 a. Telefon kontaktowy 511 371 384 mail. mf.atzcop@eineinzelazeinU
Waldemar KOSSAKOWSKI
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-06-2008jareklandEinstein w Warszawie
Do 15.09.2008 trwa w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie interaktywna wystawa z Włoch pt. "Zabawy z Einsteinem".
Jest to jedna z wystaw z cyklu Fizyka na wesoło. Pokazuje ona że fizyka nie musi być nudna, nawet dla kogoś z umysłem humanistycznym.
Zapraszamy

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)