Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie racjonalistów, które odbędzie się w środę 13 sierpnia, o godzinie 20:00, w klubie Mózg w Bydgoszczy.
Spotkanie stanowić ma początek regularnej serii Obiadów Środowych w ośrodku bydgoskim. Wstępnie, planujemy spotykać się co miesiąc. Jako, że racjonaliści znani są ze sprawnego planowania, możemy uznać to za pewnik...
Spotkanie rozpocznie się odczytem tekstu inicjującego dyskusję.
Tematem spotkania będzie 'poprawność polityczna'.
Czy jest pożytecznym wynalazkiem naszych czasów? Czy jest odpowiednim batem na fobie i uprzedzenia?
A może jest dla tolerancji tym, czym religia dla moralności - i jako takiej, nie potrzebujemy jej dłużej? Jaka jest jej rola w nadzwyczajnym statusie ochronnym religii? Czy krytyka konkretnej religii to fobia i rasizm?
Wreszcie, czy w świecie wolności słowa jest niezbędnym policjantem, czy raczej zomowcem? Czy powinniśmy przekraczać jej granice?
Wszyscy obecni otrzymają kopię świetnego, z-drzemki-religijnej-przebudzającego dokumentu -
Bóg, którego nie było, z jakże pięknym polskim tłumaczeniem.

Pracujemy nad możliwością wyświetlenia filmu w Mózgu.
W przyszłości również
Submission,
Fitna i inne bluźnierstwa.

Serdecznie zapraszam, Bolek Czabański,
lp.atsilanojcar@tnafne