 |
Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-01-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Racjonalista patronem medialnym X Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej |
Portal Racjonalista został patronem medialnym jubileuszowej - X edycji Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, który odbywać się będzie w dniach 24-30 marca 2014. Cytat:Festiwal Nauki to cykliczne, popularnonaukowe przedsięwzięcie, którego celem jest promocja i upowszechnianie światowych osiągnięć naukowych, kształtowanie społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem wiedzy, przekonanie, że nauka stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i wyznacza miejsce kraju w świecie. Festiwal Nauki jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w województwie śląskim. W ciągu poprzednich dziewięciu edycji w Festiwalu uczestniczyło łącznie blisko 75 tys. osób. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania informacyjna w mediach ogólnopolskich i regionalnych, tj. Forum Akademickie, Perspektywy, Sprawy Nauki, Gazeta Wyborcza, Telewizja Polska Katowice, Polskie Radio Katowice, Serwis Polskiej Agencji Prasowej, Serwis Racjonalista.pl, Wiedza i Życie. Od trzech lat partnerem przedsięwzięcia jest również m.in. Rada Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk. Honorowy patronat nad Festiwalem Nauki w poprzednich edycjach obejmowały: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Ślaskiego.    ![]() img/forum/28/866754001390161141.jpg.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 18-01-2014 | Dawid Humaniak | Dyskusja o etyce w szkołach |
Serdecznie zapraszamy na olsztyńskie spotkanie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów na temat "Dyskusja o etyce w szkołach. Stan prawny, praktyka, problemy, rozwiązania." W dyskusji weźmie udział dr Piotr Wasyluk, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W trakcie dyskusji podsumujemy efekty działań na rzecz upowszechniania etyki w szkołach i spróbujemy znaleźć rozwiązania problemów z jej organizowaniem. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 stycznia 2014 r. o g. 17:00 w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1 w Olsztynie. Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com/events/509589402493125/?source=1Zapisz się na stronę nowo powstającego oddziału: www.facebo(*)lsztyn/778352272178638?fref=ts |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 13-01-2014 | Elżbieta Binswanger-Stefańska | Międzynarodowy Dzień Darwina 8 lutego 2014 |
Dzień dobry  Miło nam poinformować, że Laickie.pl pomaga w organizacji Międzynarodowego Dnia Darwina na Wydziale Biologii UW. Impreza będzie wydarzeniem cyklicznym odbywającym się co roku w okolicach urodzin Karola Darwina (12 lutego). W programie: wykłady, gry dla dzieci i młodzieży, filmy, wystawy (w tym roku: storczyków w Ogrodzie Botanicznym) i wiele innych. Zapraszamy do polubienia strony i zapoznania się z programem imprezy. W tym roku zapraszamy 8 lutego na Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. www.facebook.com/MiedzynarodowyDzienDarwinaPozdrowienia od Laickie.pl laickie.pl/ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 12-01-2014 | Wyrak | Proszę o pomoc - hospicjum domowe bez nadmiaru religii |
Nie wiem czy nie naruszam regulaminu. Mam prośbę - czy ktoś zna w Warszawie hospicjum domowe w którym nie ma nachalnie religijnego odnoszenia się do podopiecznych.
dziękuję za pomoc
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-01-2014 | Justyna Cieminska | Zaproszenie do badania nt grup społecznych [ciekawe] |
Szanowni Państwo, Chciałabym zaprosić Państwa do udziału w badaniu prowadzonym w Instytucie Psychologii UJ. Celem badania jest poznanie tego, jak ludzie postrzegają i oceniają grupy, do których przynależą. Badanie polega na wypełnieniu kilku kwestionariuszy i zajmuje ok. 10 min. Wśród osób, które wezmą udział w badaniu zostaną rozlosowane 3 bony do Empiku (każdy o wartości 50 PLN). Ankieta znajduje się pod poniższym linkiem: www.surveymonkey.com/s/badanie_02_12Z góry dziękuję za udział w badaniu.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 04-01-2014 | Sokrates Cafe | Zapraszamy na warszawskie spotkanie Sokrates Cafe 14.01.2014 |
Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne. Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego, że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myślenia i skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzeję dzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy  Zapraszamy! Spotkanie odbędzie się 14.01.2014 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6. Więcej informacji: www.sokratescafeblog.wordpress.com |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 30-12-2013 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 2 I, Udział Polski w ESA i ESO |
W czwartek, 2 stycznia o godzinie 18:15 oddział wrocławski PSR zaprasza do Sali Gangsterskiej w restauracji Globetrotter, ul. Garbary 5 na wykład dr Zbigniewa Kołaczkowskiego zatytułowany "Udział Polski w ESA i ESO". Doktor astronomii Zbigniew Kołaczkowski przedstawi perspektywy związane z przynależnością naszego kraju do Europejskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiego Obserwatorium Południowego. www.facebo(*)/?previousaction=join&source=1 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 24-12-2013 | elaemilia | Szybkie randki dla ATEISTÓW I AGNOSTYKÓW |
Cześć, mam na imię Elżbieta i jestem tu pierwszy raz, ale coś czuję, że to dobre miejsce na zamieszczenie tej informacji. Organizuję w dniach 28-29 grudnia w Warszawie dwa spotkania dla ateistów i agnostyków, którzy są singlami (i singielkami, rzecz jasna). Spotkania mają formę szybkich randek, to znaczy każdy z każdym rozmawia przez 5-6 minut, a potem decyduje, czy chce z ta osoba nawiązać dalszą znajomość. Można sobie po prostu pogadać, można się umówić na Sylwestra, można się nawet zakochać, jak ktoś bardzo chce. Generalnie, super sprawa. 28 grudnia, sobota, godz. 17.00Spotkanie w grupie wiekowej "raczej dorośli" (panie 26-35, panowie 28-39). 29 grudnia, niedziela, godz. 18:00Spotkanie w grupie wiekowej "jeszcze nie dorośli" (panie 21-27, panowie 23-29) Dokładny opis i OBOWIĄZKOWE ZAPISY NA STRONIE RANDKUJWARSZAWOOba spotkania odbywają się za wolne datki  Jeśli macie wątpliwości, proszę, dajcie znać, wszystko wytłumaczę. Tel. 883 140 030, a e-mail jest podany na w/w stronie (chyba nie wolno mi tu dodawać linków). Ela Soszyńska | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2013 | Jacek Tabisz | PSR Olsztyn, 14 I, Jak mądrze krytykować religie |
Olsztyńscy racjonaliści zapraszają na wykład Jacka Tabisza zatytułowany "Jak mądrze krytykować religię?". Wykład odbędzie się dnia 14 stycznia o godzinie 17:00, w ośrodku Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, na ulicy Tarasa Szewczenki 1. W trakcie wykładu Jacek Tabisz przedstawi tezy przemawiające za słusznością krytyki religii jako takiej, oraz odniesie się do różnych metod tejże krytyki. Po wykładzie nastąpi dyskusja, w której wszyscy przybyli będą mogli odnieść się do wykładu i przedstawić swoje własne opinie w przedstawionej sprawie. Spotkanie poświęcone będzie również budowaniu ośrodka PSR Olsztyn. Wstęp wolny - zapraszamy!  |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 23-12-2013 | Jacek Tabisz | PSR Wrocław, 26 XII, Debata na koniec roku |
PSR Wrocław zaprasza 26 grudnia na debatę na koniec roku, do Dialog Klubu Minerwa na ulicy Kuźniczej 29a. Wstęp wolny. Debata będzie służyć omówieniu wszelkich istotnych dla humanizmu świeckiego, ateizmu i racjonalizmu wydarzeń ostatniego roku. Każdy będzie mógł zabrać głos w moderowanej dyskusji. Serdecznie zapraszamy!  |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |