Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-01-2014Mariusz AgnosiewiczRacjonalista patronem medialnym X Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej
Portal Racjonalista został patronem medialnym jubileuszowej - X edycji Festiwalu Nauki w Dąbrowie Górniczej, który odbywać się będzie w dniach 24-30 marca 2014.
Cytat:
Festiwal Nauki to cykliczne, popularnonaukowe przedsięwzięcie, którego celem jest promocja i upowszechnianie światowych osiągnięć naukowych, kształtowanie społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem wiedzy, przekonanie, że nauka stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych i wyznacza miejsce kraju w świecie. Festiwal Nauki jest jedynym tego rodzaju przedsięwzięciem w województwie śląskim. W ciągu poprzednich dziewięciu edycji w Festiwalu uczestniczyło łącznie blisko 75 tys. osób. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania informacyjna w mediach ogólnopolskich i regionalnych, tj. Forum Akademickie, Perspektywy, Sprawy Nauki, Gazeta Wyborcza, Telewizja Polska Katowice, Polskie Radio Katowice, Serwis Polskiej Agencji Prasowej, Serwis Racjonalista.pl, Wiedza i Życie. Od trzech lat partnerem przedsięwzięcia jest również m.in. Rada Upowszechniania Nauki przy Polskiej Akademii Nauk. Honorowy patronat nad Festiwalem Nauki w poprzednich edycjach obejmowały: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Ślaskiego.







img/forum/28/866754001390161141.jpg..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
18-01-2014Dawid HumaniakDyskusja o etyce w szkołach
Serdecznie zapraszamy na olsztyńskie spotkanie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów na temat "Dyskusja o etyce w szkołach. Stan prawny, praktyka, problemy, rozwiązania."

W dyskusji weźmie udział dr Piotr Wasyluk, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W trakcie dyskusji podsumujemy efekty działań na rzecz upowszechniania etyki w szkołach i spróbujemy znaleźć rozwiązania problemów z jej organizowaniem.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 stycznia 2014 r. o g. 17:00 w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1 w Olsztynie.

Link do wydarzenia na Facebooku:
www.facebook.com/events/509589402493125/?source=1

Zapisz się na stronę nowo powstającego oddziału:

www.facebo(*)lsztyn/778352272178638?fref=ts



Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
13-01-2014Elżbieta Binswanger-StefańskaMiędzynarodowy Dzień Darwina 8 lutego 2014
Dzień dobry

Miło nam poinformować, że Laickie.pl pomaga w organizacji Międzynarodowego Dnia Darwina na Wydziale Biologii UW.

Impreza będzie wydarzeniem cyklicznym odbywającym się co roku w okolicach urodzin Karola Darwina (12 lutego). W programie: wykłady, gry dla dzieci i młodzieży, filmy, wystawy (w tym roku: storczyków w Ogrodzie Botanicznym) i wiele innych.

Zapraszamy do polubienia strony i zapoznania się z programem imprezy. W tym roku zapraszamy 8 lutego na Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

www.facebook.com/MiedzynarodowyDzienDarwina

Pozdrowienia od Laickie.pl

laickie.pl/

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-01-2014WyrakProszę o pomoc - hospicjum domowe bez nadmiaru religii
Nie wiem czy nie naruszam regulaminu. Mam prośbę - czy ktoś zna w Warszawie hospicjum domowe w którym nie ma nachalnie religijnego odnoszenia się do podopiecznych.

dziękuję za pomoc
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
10-01-2014Justyna CieminskaZaproszenie do badania nt grup społecznych [ciekawe]
Szanowni Państwo,

Chciałabym zaprosić Państwa do udziału w badaniu prowadzonym w Instytucie Psychologii UJ. Celem badania jest poznanie tego, jak ludzie postrzegają i oceniają grupy, do których przynależą. Badanie polega na wypełnieniu kilku kwestionariuszy i zajmuje ok. 10 min. Wśród osób, które wezmą udział w badaniu zostaną rozlosowane 3 bony do Empiku (każdy o wartości 50 PLN). Ankieta znajduje się pod poniższym linkiem:

www.surveymonkey.com/s/badanie_02_12

Z góry dziękuję za udział w badaniu.


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-01-2014Sokrates CafeZapraszamy na warszawskie spotkanie Sokrates Cafe 14.01.2014
Sokrates Cafe to otwarte spotkanie dyskusyjne.

Temat dyskusji wybieramy demokratycznie spośród pytań zgłoszonych przez osoby, które zjawią się na spotkaniu i chcą zadać ważne dla siebie pytanie, na które nie można znaleźć odpowiedzi w Wikipedii czy jakiejś książce. Niektóre tematy brzmią dziwnie, lecz większość dotyczy spraw ważnych dla każdego. Głosowaniu podlega tylko temat, natomiast nie oczekujemy ustalenia uzgodnionej i wiążącej dla wszystkich odpowiedzi czy konkluzji. Raczej chodzi o pogłębienie rozumienia czegoś, co na początku dyskusji rozumiemy mniej (a najlepiej wcale). Nie chodzi nam o spór światopoglądowy ani uzyskanie satysfakcji z tego, że wygraliśmy w dyskusji czy też, że udało się nam kogoś przekonać. Liczymy po prostu, że jeżeli uczciwie przedstawimy swój sposób myślenia i skonfrontujemy go ze sposobem myślenia innego, to może trochę zmądrzejemy. Może dziś ja zmądrzeję dzięki Tobie, a może Ty dzięki mnie. A może tylko uznamy, że nie byliśmy tacy mądrzy jak nam się wydawało. Albo tacy niemądrzy

Zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się 14.01.2014 r. (wtorek) o godz. 19 w księgarni - kawiarni Tarabuk w Warszawie na ul. Browarnej 6.

Więcej informacji: www.sokratescafeblog.wordpress.com

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-12-2013Jacek TabiszPSR Wrocław, 2 I, Udział Polski w ESA i ESO
W czwartek, 2 stycznia o godzinie 18:15 oddział wrocławski PSR zaprasza do Sali Gangsterskiej w restauracji Globetrotter, ul. Garbary 5 na wykład dr Zbigniewa Kołaczkowskiego zatytułowany "Udział Polski w ESA i ESO".

Doktor astronomii Zbigniew Kołaczkowski przedstawi perspektywy związane z przynależnością naszego kraju do Europejskiej Agencji Kosmicznej i Europejskiego Obserwatorium Południowego.

www.facebo(*)/?previousaction=join&source=1

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
24-12-2013elaemiliaSzybkie randki dla ATEISTÓW I AGNOSTYKÓW
Cześć,

mam na imię Elżbieta i jestem tu pierwszy raz, ale coś czuję, że to dobre miejsce na zamieszczenie tej informacji.

Organizuję w dniach 28-29 grudnia w Warszawie dwa spotkania dla ateistów i agnostyków, którzy są singlami (i singielkami, rzecz jasna).
Spotkania mają formę szybkich randek, to znaczy każdy z każdym rozmawia przez 5-6 minut, a potem decyduje, czy chce z ta osoba nawiązać dalszą znajomość.
Można sobie po prostu pogadać, można się umówić na Sylwestra, można się nawet zakochać, jak ktoś bardzo chce. Generalnie, super sprawa.

28 grudnia, sobota, godz. 17.00
Spotkanie w grupie wiekowej "raczej dorośli" (panie 26-35, panowie 28-39).

29 grudnia, niedziela, godz. 18:00
Spotkanie w grupie wiekowej "jeszcze nie dorośli" (panie 21-27, panowie 23-29)

Dokładny opis i OBOWIĄZKOWE ZAPISY NA STRONIE RANDKUJWARSZAWO

Oba spotkania odbywają się za wolne datki

Jeśli macie wątpliwości, proszę, dajcie znać, wszystko wytłumaczę. Tel. 883 140 030, a e-mail jest podany na w/w stronie (chyba nie wolno mi tu dodawać linków).

Ela Soszyńska
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-12-2013Jacek TabiszPSR Olsztyn, 14 I, Jak mądrze krytykować religie
Olsztyńscy racjonaliści zapraszają na wykład Jacka Tabisza zatytułowany "Jak mądrze krytykować religię?". Wykład odbędzie się dnia 14 stycznia o godzinie 17:00, w ośrodku Olsztyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, na ulicy Tarasa Szewczenki 1.

W trakcie wykładu Jacek Tabisz przedstawi tezy przemawiające za słusznością krytyki religii jako takiej, oraz odniesie się do różnych metod tejże krytyki. Po wykładzie nastąpi dyskusja, w której wszyscy przybyli będą mogli odnieść się do wykładu i przedstawić swoje własne opinie w przedstawionej sprawie. Spotkanie poświęcone będzie również budowaniu ośrodka PSR Olsztyn. Wstęp wolny - zapraszamy!

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
23-12-2013Jacek TabiszPSR Wrocław, 26 XII, Debata na koniec roku
PSR Wrocław zaprasza 26 grudnia na debatę na koniec roku, do Dialog Klubu Minerwa na ulicy Kuźniczej 29a. Wstęp wolny.

Debata będzie służyć omówieniu wszelkich istotnych dla humanizmu świeckiego, ateizmu i racjonalizmu wydarzeń ostatniego roku. Każdy będzie mógł zabrać głos w moderowanej dyskusji. Serdecznie zapraszamy!

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)