Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Zaproszenia, imprezy, ogłoszenia

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
11-11-2008fenix58bOgłoszenie
Poszukuję osób zafascynowanych ideami transhumanizmu, a szczególnie ideą fizycznej nieśmiertelności. Proponuję utworzenie klubu skupiającego takich ludzi. Mój adres: lp.2o@b85xinef
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-11-2008małoletnia.Racjonalistyczna grupa młodzieżowa w Grudziądzu.
Chcemy(ja z kilkuosobową na razie grupą znajomych) utworzyć na terenie Grudziądza młodzieżową organizację o profilu racjonalistyczno-humanistyczno-wolnomyślicielskim. Pierwsze spotkanie ma się odbyć 25 października. Miejsce jest już zarezerwowane, a plakaty(kilkanaście) rozwieszone - w centrum Grudziądza i kilku szkołach.

Tak wygląda plakat: i33.tinypic.com/2whld03.jpg
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
02-11-2008KwiatkowskiPoszukuję heteroseksualnych mężczyzn do udziału w badaniu psychologicz

Witam

Nazywam się Marcin Kwiatkowski i jestem psychologiem. Chciałbym zaprosić Mężczyzn Heteroseksualnych do udziału w badaniu psychologicznym, które prowadzę w ramach mojej pracy doktorskiej. Niniejsze badanie jest w stu procentach anonimowe. Składa się ono z pytań, na które w znacznej większości należy udzielić odpowiedzi tak bądź nie. Pytania posegregowane zostały w grupy( 6 grup). Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w badaniu bardzo proszę o kontakt, wówczas prześlę ankiety + instrukcje, odpowiem na pytania.

lp.po@ikswoktaiwknicram

Serdecznie pozdrawiam
Marcin
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-11-2008Przemysław BerowskiDebaty warszawskie
Warszawski Oddział PSR otwiera cykl debat na ważne społecznie tematy, w których racjonaliści pragną zająć stanowisko.
Inauguracyjna debata pt. "Wierzący i niewierzący: konfrontacja czy koabitacja" odbędzie się 20 listopada 2008 r. o godzinie 18:30 w sali "A" Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Lipowa 4.

Współorganizatorami będą:
  • Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji UW,
    Instytut Francuski w Warszawie
    oraz Samorząd Studencki Centrum Europejskiego.

W debacie wezmą udział:
  • prof. Henri Pena-Ruiz, filozof francuski, autor szeregu publikacji nt. laickości, członek komisji ds.laickości (złożonej z 20 tzw. mędrców);
    dr Paweł Borecki, Katedra Prawa Wyznaniowego Wydziału Prawa i Administracji UW, ekspert w dziedzinie stosunków Państwo-Kościół, autor szeregu publikacji;
    Zbigniew Nosowski, dziennikarz, publicysta, działacz katolicki., red. naczelny tygodnika katolickiego \\"Więź\\";
    Jerzy Bokłażec, muzyk jazzowy, ateista, publicysta.

Celem debaty jest określenie sytuacji prawnej i faktycznej wierzących i niewierzących w Polsce w zakresie wolności sumienia, zidentyfikowanie czynników wpływających na tę sytuację i relacje pomiędzy obiema grupami, zdefiniowanie warunków koniecznych do pokojowego współistnienia wierzących i niewierzących w państwie.

W związku z przygotowaniami i ponoszonymi kosztami zwracamy się do naszych sympatyków z prośbą o wsparcie, zarówno organizacyjne,..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-11-2008Przemysław BerowskiSpotkanie PSR Warszawa 5 listopada
Zapraszam na zebranie Oddziału Warszawskiego PSR w najbliższą środę 5 listopada o godz. 17:30 przy ul. Koszykowej 24/1.

Spotkanie poświęcone będzie bieżącym oraz planowanym w najbliższym czasie inicjatywom Oddziału:
- listopadowa debata oraz plany kolejnych,
- projekt etyczny,
- przygotowania do zjazdu w Krakowie,
- apel Andrzeja Koraszewskiego do ośrodków, czyli przygotowanie się Warszawy na Dzień Darwina,
- inicjatywa Arlety o wsparciu transplantologii.
- radiestezja w ZDM.
- strona internetowa Oddziału.

Pozdrawiam serdecznie,
Przemysław Berowski
Przewodniczący Oddziału Warszawskiego PSR


Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
30-10-2008WojtyłaObraza uczuć w Szczecinie
Temat dotyczy tego wątku www.racjonalista.pl/forum.php/p,31/s,137314/i,6

I tu apel do Pana Waldemara Gohla
Panie Waldemarze niech Pan (lub ktoś w Pana imieniu) w tym wątku opublikuje odpowieź jaką Pan uzyskał od Komendanta Miejskiego w
Sczecinie. Ja znam treść tej odpowiedzi niech poznają ją innni.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
28-10-2008Witold BarylukKraków: Konferencja "Człowiek we Wszechświecie", 12-14 grudn
Witam, jak w temacie. 12-14 grudnia odbędzię się konferencja Człowiek we Wszechświecie organizowana przez studentów PAT i UJ.

Tematyka którą chcieli by poruszyć na stronie smp.if.uj.edu.pl/CzlowiekWeWszechswiecie/

Serdecznie zapraszam słuchaczy oraz chętnych do wygłoszenia referatów o zgłoszenia.

Pozdrawiam.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-10-2008Mariusz AgnosiewiczGłódź chce mówić wiernym jak głosować - sprzeciw SDPL i SMS
Stanowisko SDPL i SMS ws. wypowiedzi abp Leszka Sławoja Głodzia
nt. możliwości ingerencji Kościoła katolickiego w wybory samorządowe

Pomorskie Zarządy Wojewódzkie Socjaldemokracji Polskiej i Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja z głębokim oburzeniem przyjęły wypowiedź arcybiskupa gdańskiego Leszka Sławoja Głodzia wygłoszoną podczas niedzielnej mszy w bazylice Mariackiej odprawianej z okazji jubileuszu 10-lecia prezydentury Pawła Adamowicza.

Stwierdzenie iż „wybory samorządowe nie są wyborami politycznymi, lecz obywatelskimi, i dlatego kapłani mogą, a nawet powinni się w nie włączyć i wskazywać, na kogo obywatele mają oddać głos” uważamy za skandaliczną próbę ingerencji Kościoła w decyzje wyborcze Polaków. Wbrew twierdzeniom arcybiskupa wybory samorządowe są zarówno wyborami politycznymi jak i wyborami obywatelskimi, podobnie jak wybory parlamentarne i prezydenckie. Arcybiskup Głódź od dawna szuka wymówek dla angażowania się w działalność polityczną. Przykro nam, że posuwa się do tak płytkiej i niepoważnej argumentacji.

Wzywamy prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza do zdecydowanej krytyki wypowiedzi arcybiskupa. Rozumiemy chęć zachowania przez władze samorządowe dobrych relacji z hierarchą Kościoła katolickiego, jednak uległość wobec jego niepohamowanych żądań musi mieć swoje granice

Już w kwietniu 2008r., podczas ingresu abp Głodzia ostrzegaliśmy, że jest on koronnym przykładem mieszania się Kościoła katolickiego w sprawy państwowe. Dwa lata temu, podczas..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
22-10-2008Śliwa Pawełspotkanie PSR w Jeleniej Górze
Mieszkańców Jeleniej Góry i okolic zapraszam na inauguracyjne spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, które odbędzie się w restauracji Pizza Hut (company.ye(*)e/Jelenia_Gora/74007/mapa.html) przy ulicy 1-ego Maja 5, w Jeleniej Górze 26-10-2008 o godz. 18:00.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-10-2008Mariusz AgnosiewiczWykład o pseudonauce
Na zaproszenie prof. Andrzeja Wróbla, 19 listopada 2008 r. w ramach seminarium wygłoszę
wykład pt.:

"Neuronauka, neurobiznes czy neurobzdury?"

Seminarium odbędzie się w Warszawie w sali konferencyjnej Instytutu Nenckiego na II
piętrze o godz. 15.00.

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Witkowski

Szczegóły:
www.neuroinf.pl/Members/neurofizjo/seminars

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)