KLUB PODRÓŻY PO ROSJI - ROSYJSKI OŚRODEK NAUKI I KULTURY w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Prof. dr hab. Stanisławem Rakusa-Suszczewskim: PIĘKNIEJSZA NIŻ NIEBO I MORZE - MOJA ANTARKTYDA Prof. S. Rakusa-Suszczewski opowie o 17. Radzieckiej Ekspedycji Antarktycznej (1971-1973) i udziału w niej 5 Polaków Dodatkowo: - wystawa fotograficzna pt. "Piękniejsza niż niebo i morze" - prezentacja książki "Wiatrem przewiany. Słońcem spalony" - pokaz filmu "Piękniejsza niż niebo i morze" - Moja Antarktyda Data: 6 grudnia 2012 r. g. 17.00 Miejsce: Ul. Belwederska 25 Pytania: tel/fax (22) 849 27 30 Stanisław Rakusa-Suszczewski - polski biolog, oceanolog i polarnik. Członek m.in. PAN, TNW, Explorers Club. Współtwórca polskiego programu polarnego, założyciel Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w Zachodniej Antarktyce. Badania biologii mórz polarnych, głównie Antarktyki - fizjologia i ekologia organizmów morskich. W latach 1992-2005 dyrektor Zakładu Biologii Antarktyki PAN. Od września 2005 do grudnia 2006 roku pełnił funkcję Stałego Przedstawiciela PAN przy Rosyjskiej Akademii Nauk w Moskwie. Jego nazwiskiem nazwano Przylądek Rakusy i Zatokę Suszczewskiego na Wyspie Króla Jerzego. Więcej... Póki co polecamy też wywiad z Profesorem w tygodniku Przegląd: Antarktyda jest nam potrzebna |